Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2014-04-23, 09:44
Odblokowanie, inny program a gwarancja
Autor Wiadomość
harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2008-09-01, 13:58   

mamcar napisał/a:
ktore sugerowalo jakby "odblokowanie" nawigacji powodowalo utrate gwarancji

Wedrowca napisał/a:

Nie tracisz gwarancji tylko przy Lark 35.0, bo sie go nie da odblokować; dostęp do Windowsa jest "na około" bez ingerencji w soft. Każdy inny - tracisz gwarancję jak coś siądzie a nie zdążysz przywrócić jej do stanu jak ze sprzedaży. A na pewno nie zdążysz, bo nie wiesz kiedy Ci sprzęt padnie, a jak padnie to już po ptokach :-) . Czyli... jak zaczniesz grzebać to straciłeś gwarancję. Coś za coś.

PS. @Wędrowca
Drogi GURU - wrzuć to do FAQ - krócej i jaśniej już się nie da... :mrgreen:

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2008-09-01, 17:25   

:mrgreen: :mrgreen: łopatologicznie ;-)

steele 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-09-01, 20:42   

Samodzielne założenie radia w samochodzie na gwarancji skutkuje jej utratą niestety ;)

gizmo121
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-01, 20:56   

steele napisał/a:
Samodzielne założenie radia w samochodzie na gwarancji skutkuje jej utratą niestety ;)

Kto Ci to powiedzial ? Warunkiem uzuania reklamacji jest posiadanie dowodu zakupu i najczescie kartonika i odpowiedniej nalepki z numerem sreyjnym. Radio montujesz sam.

steele 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-09-01, 21:32   

emyl@, chodziło mi o utratę gwarancji na samochód, nie radio :)

gizmo121
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-01, 22:00   

a to co innego (chyba) :shock:

bodzio38
Waypoint

Wysłany: 2008-09-02, 16:34   Odblokowanie, inny program a gwarancja

W FAQ pojawił się post niestety nie można na niego odpowiedzieć więc się pytam tutaj bo mam Larka.
Jeśli podczas odblokowania lub zmiany softu menu uwali się nawigacja to gwarancja jest nieważna bo zmienialiśmy firmware. Ale skąd w serwisie będą wiedzieli że zmieniałem oprogramowanie jeśli navi jest i tak uwalona i nic nie rusza? W takich sytuacjach serwisy przeważnie pierwsze co robią to wgrywają nowe oprogramowanie i patrzą czy navi rusza. Jeśli ruszyła to OK ale to jeszcze nie dowód na to że ktoś grzebał w sofcie. Błędy we flashu mogą się pojawić z różnych przyczyn a to może już powodować że navi nie ruszy.
Może ktoś ma większe doświadczenie w tej sprawie więc niech wyprowadzi mnie z błędu jeśli się mylę...
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2014-04-23, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2008-09-02, 16:53   

Odpowiadać i komentować FAQ możesz w FAQ-propozycje.
Jeśli "navi jest tak uwalona ze nic jej nie rusza" to nic oznacza NIC i dostaniesz swój sprzęt z powrotem z adnotacją że wykryto ślady zalania i mikrokorozję.
Jeśli daje się wgrać cokolwiek to również możliwe jest czytanie zawartości. Serwis albo machnie ręką na to co namieszałeś i w łaskawości naprawi co zepsułeś, albo jeśli się to np. będzie powtarzać regularnie (model a nie użytkownik) to poszuka byle pretekstu aby przestać nim sobie zawracać głowę.

Działaniem serwisu kierują zasady ekonomiczne a nie techniczne.

Naprawdę warto przyjąć pesymistyczną wersję i cieszyć się jeśli serwis dokona cudu, niż liczyć na cud i gryźć się gdy nie nastąpi.

bodzio38
Waypoint

Wysłany: 2008-09-02, 19:15   

Pewnie masz rację, jakby mi klient kilka razy przyniósł sprzęt ewidentnie grzebany i przez niego uszkodzony to bym go tak samo potraktował. Ja pracuję w firmie gdzie gwarancja na sprzęt jest dożywotnia więc widziałem trochę "widziałem cudów na kiju"...

aeo
Waypoint

Wysłany: 2008-09-03, 19:30   Re: Odblokowanie a gwarancja

bodzio38 napisał/a:
W FAQ pojawił się post niestety nie można na niego odpowiedzieć więc się pytam tutaj bo mam Larka.
Jeśli podczas odblokowania lub zmiany softu menu uwali się nawigacja to gwarancja jest nieważna bo zmienialiśmy firmware. Ale skąd w serwisie będą wiedzieli że zmieniałem oprogramowanie jeśli navi jest i tak uwalona i nic nie rusza? W takich sytuacjach serwisy przeważnie pierwsze co robią to wgrywają nowe oprogramowanie i patrzą czy navi rusza. Jeśli ruszyła to OK ale to jeszcze nie dowód na to że ktoś grzebał w sofcie. Błędy we flashu mogą się pojawić z różnych przyczyn a to może już powodować że navi nie ruszy.
Może ktoś ma większe doświadczenie w tej sprawie więc niech wyprowadzi mnie z błędu jeśli się mylę...

jak mozna dostac kare za zmiane linijki w jednym pliku albo zmiane w rejestrze prosta? Raczej nie uszkadzasz tym sprzetu prawda? Elektroniki dokladnie mowiac. Jak zwalisz windowsa tak ze sie nie odpali to serwis nie moze anulowac ci gwarancji na sprzet (np wyswietlacz bedzie ciemny bo siadzie podswietlanie). Moga pobrac oplate za ponowne wgranie systemu.

tylko udowodnij i procesuj sie ;-(

Adrians
azymut

Wysłany: 2008-10-10, 19:52   Gwarancja?

Witam serdecznie!
Jestem szczęśliwym posiadaczem Akiry Guepard, chciałbym odblokować w niej Windowsa jednak powstrzymuje mnie przed tym tylko jedna rzecz. Czy jeżeli odblokuję to stracę gwarancję na navi?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2008-10-12, 22:48   

Stracisz ----> http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=4814

leno
azymut

Wysłany: 2008-10-14, 15:36   

A czy ktoś to faktycznie sprawdził? Moim skromnym zdaniem - nie spowodujemy awarii sprzętowej grzebiąc w sofcie. Jeśli sprzęt pada fizycznie - to nie ma znaczenia co jest na karcie czy w rejestrze. Jeśli oddajemy sprzęt na gwarancji - i stwierdzamy że nie uruchamia się aplikacja -> co jest wynikiem grzebania - to chyba oczywiste - ze to nasza sprawa.
Czy ktoś Wam odmówił naprawy gwarancyjnej komputera na którym zainstalowaliście aplikacje (co jest zmianą w rejestrze i na dysku), w którym padł procesor czy płyta główna??

W mojej karcie gwarancyjnej (GUEPARD) nie ma informacji o utracie gwarancji jeśli dokonamy modyfikacji softu.

Reasumując - jeśli padł Wam sprzęt (FIZYCZNIE) - producent nie może odmówić jego naprawy.

harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2008-10-14, 15:50   

leno napisał/a:
W mojej karcie gwarancyjnej (GUEPARD) nie ma informacji o utracie gwarancji jeśli dokonamy modyfikacji softu.
Czy nawet wtedy, kiedy nawigator nie startuje a przyczyną jest edycja klucza rejestru uruchamiającego np. menu który użyszkodnik zmienił na np. eksplorer.exe czy explorer..exe :?: :mrgreen:

Blaze
azymut

Wysłany: 2008-10-14, 19:13   

leno napisał/a:

A tak z ciekawości. Możesz wrzucić skan karty gwarancyjnej?

Odpowiedz do tematu