Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
IGO - zły czas/godzina dojazdu
Autor Wiadomość
no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2019-05-18, 21:18   

szymon189, jaką masz ustawioną strefę czasową w urzadzniu i w programie ?

szymon189
GPS instruktor

Wysłany: 2019-05-18, 22:41   

no_taki, ustawiłem w między czasie w urządzeniu i IGO strefę odpowiednią na Warszawę i nie wiem czy przyczyna była w tym, ale obecnie nie mogę zauważyć mojego problemu, więc chyba się to naprawiło.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2019-05-18, 22:49   

Zawsze możesz ustawic znow inną strefę i przekonać się, czy czas przyjazdu się zmieni ;-)

rych22
Waypoint

Wysłany: 2019-07-30, 12:55   

A Ja mam taki problem że czas w nawigacji ustawiony dobrze strefa też na warszawę w windows tak samo odpalam nawigację igo 9.9.1.127365 i zanim znajdzie sygnał GPS pokazuje czas o jedną godzine do przodu a jak złapie GPS to czas mam godzinę do przodu a jak ustawię jakąś trasę to pokazuję czas przyjazdu o godzinę do przodu ktoś pomoże

CiupaS 
Waypoint

Wysłany: 2019-07-30, 16:47   

rych22 napisał/a:
A Ja mam taki problem że czas w nawigacji ustawiony dobrze strefa też na warszawę w windows tak samo odpalam nawigację igo 9.9.1.127365 i zanim znajdzie sygnał GPS pokazuje czas o jedną godzine do przodu a jak złapie GPS to czas mam godzinę do przodu a jak ustawię jakąś trasę to pokazuję czas przyjazdu o godzinę do przodu ktoś pomoże

niestety musisz cofnac czas nawigacji o godzine by bylo ok, czas nawigacji, nie igo primo

rych22
Waypoint

Wysłany: 2019-07-30, 22:35   

niestety musisz cofnac czas nawigacji o godzine by bylo ok, czas nawigacji, nie igo primo[/quote]

Cofalem czas strefę też i cały czas czas przyjazdu mam dokładnie godzinę do przodu próbowałem na innej nawigacji i to samo

CiupaS 
Waypoint

Wysłany: 2019-07-31, 12:15   

Cytat:
Cofalem czas strefę też i cały czas czas przyjazdu mam dokładnie godzinę do przodu próbowałem na innej nawigacji i to samo

Ustaw godzine do tylu w nawigacji i ustaw na sztywno prawidlowy czas w igo primo (wylacz automatyczna stfrefe czasowa) i sprawdz, to powinno pomoc, mialem taki sam problem ;)

zeppy24
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2019-09-03, 14:40   

U mnie to samo ale nie wydaje mi się żeby to był problem z ustawieniem strefy czasowej, raczej jakiś błąd urządzenia lub programu. Wcześnie działało, nawet nie wiem kiedy się skopało.
U mnie jest tak:
Czas aktualny: 11:43
Czas przejazdu: 0:13
Czas przyjazdu: 12:45, a nie jak powinno być 11:56. różnica to 49 minut. Trasa po prostu prawie prosta droga z dwoma zakrętami.

Nie mam żadnych skinów doinstalowanych ani plików hnr czy hst cz jakie one tam mają rozszerzenia. Zrobiłem też świeżą instalkę. Różnice w czasach są trochę jak z kosmosu, nie jest to załóżmy wielokrotność godziny czy 30 minut. Jakieś pomysły?
Nadmienię że z tego korzystałem z tej konfiguracji kilka lat i podmieniałem tylko mapy na nowe. Problem z nowymi mapami?

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-15, 20:09   

czy masz pliki. fsp ?
Pytam, bo napisaleś " hst, czy jak one się nazywają", a chce mieć pewność ) :-)
I jeszce pytanie : Czy "czas aktualny" zgadza się z zegarkiem ?

zeppy24
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2019-09-25, 00:27   

Jeszcze raz od nowa. Wywaliłem wszystko w folderach map, building, phoneme, poi i speedcam. Zostawiłem tylko *.fbl. Dla odmiany tym załadowałem najnowsze mapy TeleAtlas.

I teraz takie kwiatki mam:
Czas GPS w urządzeniu 14:24
Czas rzeczywisty 15:24. Tu ewidentnie strefa czasowa do przestawienia, ewentualnie czas letni. Nigdy nie przedstawiałem ponieważ aplikacja iGo i tak sobie sama ustalała czas i nie było problemu. Dalej odpalam iGo i ustalam trasę 10 km praktycznie prosta z ograniczeniem do 80km/h. I jedziemy.
Aktualny czas aplikacji iGo: 15:29
Odległość: 9,9km
Czas: 19 min (?)
Przyjazd: 16:39 !!!???
Powinno być, nawet zakładając te 19 min: 15:48.

Różnica ponownie 49 min. Pomimo świeżej instalki, wrzucenia tylko pliku fbl, zmiany map na Teleatlas. Trasa szybka, samochód, pomijaj drogi gruntowe.

Co zrobić z takim pacjentem? Nadmienię że spróbowałem Next Gen i działa normalnie tylko strasznie zamula.

Tak jeszcze wpadło mi w oko że są dwa rodzaje map:
iGO HERE EUROPE 2019.Q2 (Ja mam właśnie te)
i
iGO R3 HERE [Navteq] 2019.Q2 EUROPE

Czy to jest to samo?
Moja wersja to iGo Primo 2.4.0 - 9.6.13 Complete

TheRektor
Waypoint

Wysłany: 2019-09-25, 20:30   

...i do tego możesz jeszcze zapewne dodać (większość nie wnika) za wczesne przełączanie trybu dzieny/nocny. Ten problem to "gps week number rollover".
@no_taki samo urządzenie w wince może mieć prawidłowy czas (tak jest na moim xgody) ale po uruchomieniu programu mam czas o godzinę do przodu (nie jest to wina ustawień strefy czasowej bo do kwietnia tego roku wszystko było cacy a strefa czasowa była na automacie). Skąd wiem że ten problem to "WNRO", moje igo primo ma w prawy górnym rogu czas i datę. Czas jest cofnięty o godzinę a data to rok 2000.x.x a w maju/czerwcu miałem 1999.x.x
Żeby chociaż czas przyjazdu był w miarę poprawny musiałem przestawiać coś w strefie czasowej (nie chce mi się włączać xgody żebyzobaczyć co mam teraz ustawione). Tak w ogóle to napisałem list do xgody, zlali mnie (dostałem odpowiedź, że traktują moją wiadomość jako "statystykę" - coś w tym stylu, nie przypomnę sobie dokładnie co odpisali). Dlatego nigdy więcej nic tej firmy nie kupię. Tomtom ten problem rozwiązał bardzo szybko ale pomimo tych niedogodności i tak wolę używać xgody (dopóki nie kupię coś nowego dla igo).

geranium 
Navi Expert

Wysłany: 2019-09-26, 12:29   

przecież igo korzysta z własnych zapisów o strefach czasowych..

podobnie jak można wyłączyć synchronizację czasu z GPS i czas ustawić sobie ręcznie..

TheRektor
Waypoint

Wysłany: 2019-09-26, 19:09   

Może i można. Jak ktoś umie to zrobić. Pamiętam że gdy pojawił się problem próbowałem wyłączyć synchronizację ale nie udało się (nie pamiętam co próbowałem, zapewne jakieś wpisy do sys.txt) i tak zostawiłem na chwilę obecną. Dopóki nie mam nic innego "na szybę" muszę z tego korzystać, innych programów jakoś nie trawię.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-26, 19:53   

Moje skromne zdanie. Jesli było OK inagle od lipca czy sierpnia sie sp* to nie wina uzytkownika.
Byc może da się to obejść ( jak dotąd nikt nie przedstawił jasno takiej metody, a tylko pojawiają się głosy teoretyków , że jest to mozliwe ) , ale problemu "gps week number rollover" bez łatki ze strony producenta calkowicie załatwić się nie da.
P.S Nie zawsze jest to ten problem i nie wrzucajmykażdego zlego wyznaczania czasu przyjazdu do tego worka )

TheRektor
Waypoint

Wysłany: 2019-09-26, 20:26   

@no_taki ja chciałem żeby urządzenie pracowało "jak wcześniej" ale po tym jak zobaczyłem co zrobił tomtom (potrzebna była podmiana pliku w navcore dla rozwiązania WNRO) dałem se spokój. Do prób rozwiązania problemu nawet nie chce mi się wracać w xgody. 4 lata szczęśliwie i bez problemów urządzenie odpracowało. Czas kupić coś nowego i jak już pisałem nie będzie więcej nic z tej firmy (ze względu na "stosunek do klienta").

Odpowiedz do tematu