Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2014-02-12, 14:33
TomTom dla Androida
Autor Wiadomość
no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2021-06-09, 18:29   

1.9.6.1

rawid 
Navi Expert

Wysłany: 2021-06-09, 19:30   

@demol
Ja mam wersję MOD_All_TomTom_NDS_1.9.6.2 i ładuję się też po kilku sek.(AN11_Galaxy_A50)

https://uploadfile.pl/pokaz/2158778---r4sx.html

demol 
Waypoint

Wysłany: 2021-06-09, 21:02   

Zainstalowałem 2.8.20 full i śmiga. Ciekawe czy za chwile nie wywali lucencji czy coś. A nie pamiętam gdzie to można sprawdzić

betek
Waypoint

Wysłany: 2021-10-18, 17:06   

Witam, ktora wersje nawigacji polecacie na Polske? ktora wedlug Was najlepiej prowadzi?

overconscious 
Waypoint

Wysłany: 2021-12-27, 09:20   

TomTom Go ze sklepu Play w najnowszej wersji, a nie żadne inne wynalazki.
Dla mnie to teraz podstawowa nawigacja na smartphone'ie.
Pozostałe, służą mi co najwyżej jako backup.

Kiedyś TomTom bardzo ssał w PL (pokrycie map 30%), później pokrycie się poprawiło, ale nadal było sporo byków.
Od jakiegoś czasu jakość tej aplikacji jest coraz lepsza, a traffic (nie tylko ruch drogowy, ale także zdarzenia/remonty/zamknięcia) jest pierwszoligowy jak dla mnie.

Ponadto sama aplikacja jest niezwykle stabilna, aktualizacje map są cząstkowe i wymagają pobrania śmiesznej ilości danych (np 1 MB).
Routing też dobry, a przeliczanie tras szybkie.
Można ponadto włączyć wytyczanie tras online, co jeszcze poprawia szybkość/jakość.

To co mi się podoba też w TomTomie to to, że nie wymyśla coraz to nowych tras na siłę. Niektóre aplikacje (w tym AutoMapa, NaviExpert) mają dosłownie ADHD z trasami - co chwilę to inna.
Jakby nawigacja chciała się na siłę wykazać "kreatywnością" w wyznaczaniu tras, bez względu na to czy ma to rzeczywiście sens czy nie.
I nie, nie ma to żadnego umotywowania korkami. Oszczędności czasu na coraz to innych trasach są często iluzoryczne (sprawdzałem), a wprowadza to zamęt i po prostu wk...ia, kiedy o jednej porze dnia trasa jest spoko, a o innej jedzie się osiedlowymi dróżkami.

TomTom natomiast trasy alternatywne wyznacza wtedy kiedy rzeczywiście trzeba, tzn kiedy rzeczywiście jest korek, zator, remont lub wypadek. A tak poza tym to trzyma się dobrych dróg i konkretnie ustalonej trasy.

betek
Waypoint

Wysłany: 2021-12-27, 14:05   

overconscious napisał/a:
TomTom Go ze sklepu Play w najnowszej wersji, a nie żadne inne wynalazki.
Dla mnie to teraz podstawowa nawigacja na smartphone'ie.
Pozostałe, służą mi co najwyżej jako backup.

Kiedyś TomTom bardzo ssał w PL (pokrycie map 30%), później pokrycie się poprawiło, ale nadal było sporo byków.
Od jakiegoś czasu jakość tej aplikacji jest coraz lepsza, a traffic (nie tylko ruch drogowy, ale także zdarzenia/remonty/zamknięcia) jest pierwszoligowy jak dla mnie.

Ponadto sama aplikacja jest niezwykle stabilna, aktualizacje map są cząstkowe i wymagają pobrania śmiesznej ilości danych (np 1 MB).
Routing też dobry, a przeliczanie tras szybkie.
Można ponadto włączyć wytyczanie tras online, co jeszcze poprawia szybkość/jakość.

To co mi się podoba też w TomTomie to to, że nie wymyśla coraz to nowych tras na siłę. Niektóre aplikacje (w tym AutoMapa, NaviExpert) mają dosłownie ADHD z trasami - co chwilę to inna.
Jakby nawigacja chciała się na siłę wykazać "kreatywnością" w wyznaczaniu tras, bez względu na to czy ma to rzeczywiście sens czy nie.
I nie, nie ma to żadnego umotywowania korkami. Oszczędności czasu na coraz to innych trasach są często iluzoryczne (sprawdzałem), a wprowadza to zamęt i po prostu wk...ia, kiedy o jednej porze dnia trasa jest spoko, a o innej jedzie się osiedlowymi dróżkami.

TomTom natomiast trasy alternatywne wyznacza wtedy kiedy rzeczywiście trzeba, tzn kiedy rzeczywiście jest korek, zator, remont lub wypadek. A tak poza tym to trzyma się dobrych dróg i konkretnie ustalonej trasy.

Ok dziekuje za informacje, a czy jest tutaj wersja tomtom go w wersji scrackowanej? Bo widzę tylko nds chyba ze to to samo? Lub czy da się jakoś luckypatcherem spatchowac wersje GO bez roota?

overconscious 
Waypoint

Wysłany: 2021-12-27, 17:44   

Nie, na angielskim forum czytałem, że NDS ma mniej informacji (brakuje niektórych dróg) oraz inny routing.

Bez roota nic nie zrobisz. Ale szczerze mówiąc, cena 58 zł / rok za wszystkie kraje jest tak bardzo przystępna, że nie wiem czy gra warta świeczki.

geranium 
Navi Expert

Wysłany: 2021-12-27, 20:54   

Oryginalny GO działa podobnie jak darmowy AmiGo pod android auto, nds nie.

betek
Waypoint

Wysłany: 2021-12-28, 08:36   

Szkoda, ze nie widzi zamkniętej drogi na giszowcu pod wiaduktem, mimo że głosiłem to tomtomowi, przez jakiś czas widzial, teraz prowadzi pod zakaz

rrudas 
GPS instruktor

Wysłany: 2021-12-28, 15:34   

overconscious napisał/a:
Nie, na angielskim forum czytałem, że NDS ma mniej informacji (brakuje niektórych dróg) oraz inny routing.

Bez roota nic nie zrobisz. Ale szczerze mówiąc, cena 58 zł / rok za wszystkie kraje jest tak bardzo przystępna, że nie wiem czy gra warta świeczki.

Braku dróg nie zauważyłem.
Poprawki do map są wydawane w cyklu tygodniowym.
Ściągasz tylko te fragmenty które cię interesują a nie całe obszary.
Działa Live trafic (Trasy przez nowy tunel w Warszawie wyznaczał już po 1 godz od otwarcia)
za granicą również.

Działa bez roota.
Naprawa iPad Warszawa Praga

betek
Waypoint

Wysłany: 2021-12-29, 06:24   

rrudas, dziala bez roota tzn? Jak to zrobic?

szwagier22
guru

Wysłany: 2021-12-29, 09:13   

betek napisał/a:
tzn? Jak to zrobic?

Normalnie, zainstalować w pamięci.
Żaden program nawigacyjny nie potrzebuje do instalacji roota. Root jest potrzebny jak chcesz zainstalować program na karcie, a konkretniej do uzyskania praw zapisu na karcie.

betek
Waypoint

Wysłany: 2021-12-29, 10:11   

szwagier22, no tak, ale wtedy będzie potrzeba wykupienia licencji, a z tego co wiem to luckypatcherem da się ja usunac

szwagier22
guru

Wysłany: 2021-12-29, 12:33   

betek napisał/a:
a z tego co wiem to luckypatcherem da się ja usunac

A ja wiem że się nie da. Nikt nie zajmuje się odblokowaniem Go bo i po co jak jest świetny, w pełni odblokowany NDS - nawet dla ciężarówek.
Cena za licencję Go jest śmiesznie mała, miesiąc masz bezpłatnie dla testów.
Problem z tobą jest taki, że sam nie wiesz czego chcesz.

overconscious 
Waypoint

Wysłany: 2021-12-29, 13:20   

rrudas napisał/a:
Braku dróg nie zauważyłem.

A sprawdzałeś drogi tylko w Europie, czy także w USA ?

Ja o mniejszej ilości informacji (pomniejsze drogi w małych mieścinach) oraz trochę innym routingu, czytałem na forach zachodnich.
Ich posty nie są dla mnie mniej wiarygodne niż moje czy twoje tutaj.

Sam tego nie testuję, bo mam najnowszy GO, więc w crackowane przeróbki się zazwyczaj nie bawię.
Tak samo z AutoMapą. Crackowana 4.5 mnie nie interesuje. Moim zdaniem dobra jako demo.

betek napisał/a:
Szkoda, ze nie widzi zamkniętej drogi na giszowcu pod wiaduktem, mimo że głosiłem to tomtomowi, przez jakiś czas widzial, teraz prowadzi pod zakaz

Zgłaszać błąd w TomTom MapShare.
Od narzekania na forach nic się nie poprawi, a błędy zawiera każda mapa. Każda jedna.

PS. Poza tym nie wiem o co ci chodzi, bo na MyDrive widzę te roboty drogowe oznaczone. Chyba, że patrzymy na co innego.

Odpowiedz do tematu