Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: jacekp1313
2014-01-21, 09:59
Zamykane serwery plików - naruszenie praw autorskich
Autor Wiadomość
marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2010-06-30, 18:47   

Cytat:
Otóż nie było żadnych strat, po prostu nie ma zysków.

Czyli jak popracujesz przez miesiąc za free, bo pracodawca nie zapłaci to nie masz straty tylko zwyczajnie nie osiągnąłeś zysku co w sumie jest ci obojętne i właściwie wszystko jest OK :?:

Warto czasem ruszyć mózgoczaszką zanim się debilizm napisze.

Cytat:
A kiedyś pisali ze ściągnie na własny użytek (bez udostępniania) nie jest przestępstwem.

Kto pisał ? Czytałeś licencje na płytach ? Wyraźnie jest mowa o zakazie udostępniania i odtwarzania publicznie - nawet za free :!: Ścigają właśnie za udostępnianie - przecież nie ścigają tych co pobrali tylko tych co udostępnili.

Tantiemy w firmach się płaci za co ? Przecież nie uzyskuję korzyści dlatego że mi na serwisie coś gra.

Serwis elektroniki: www.soft-serwis.eu
Części i narzędzia: www.sklep.soft-serwis.eu
Projektowanie urządzeń: www.fenikstech.pl
Ogłoszenia dla elektroników: www.elektronika.sprzedawaj.eu

Nie pomagam na PW/GG/e-mail !

gienek121 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-01-17, 10:16   Chomik zablokowal iTaskMgr, jotkbd, psc, reset.

Dzis wchodzac na chomika zobaczylem wiadomosc z ich systemy antyzlodziejskiego i jakze dziwna informacje:

Cytat:
na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:

ITaskMgr.exe (folder: Programy na GPS),
jotkbd.exe (folder: Programy na GPS),
psc.exe (folder: Programy na GPS),
Regedit.exe (folder: Programy na GPS),
Reset.exe (folder: Programy na GPS),
ToggleInputPanel.exe (folder: Programy na GPS),
VolumeCtrl.exe (folder: Programy na GPS)

do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: frixi.pl

Po wejsciu na ta "strone"zdziwilem sie jeszcze bardziej, chcialo mi sie smiac z wygladu itp. Ktos chyba proboje zrobic z siebie wlasciciela programow i przywlaszczyc je.
Czy ktos tez dostal jakies info odnosnie tych wlasnie mini programow ?
Moze mi sie wydaje ale autor tych prgramow nie byl napewno polakiem a tymbardziej nie robilby tak dziecinnej strony.
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2013-04-18, 07:11, w całości zmieniany 1 raz  

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2013-01-17, 10:59   

Napisz do chomika z wyjaśnieniem, ze frixi.pl nie ejst włąścicielem i niech udowodni, ze ma prawa do tych programów

gienek121 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-01-17, 11:46   

Nic to nie da. bo...

Cytat:
nformujemy, iż zastosowana procedura stanowi jedynie realizację prawnych obowiązków podmiotu świadczącego usługi hostingowe jakim jest Chomikuj.pl - nie jest to wypowiedź ani w sprawie legalności lub braku legalności rozpowszechniania konkretnych plików, ani też sytuacji prawnej użytkowników Chomikuj.pl

Smieszy Mnie jedynie ze tak robia w "galoty" i juz nawet od byle kogo pismo ich przestraszylo.

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-01-17, 12:11   

Ja dostałem taką informację CYT:
Kod:
"na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:
Grey_Lines_QVGA_Lanscape2.sk2 (folder: 320x240),
Neon Blue QVGA Landscape.sk2 (folder: 320x240)
do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: frixi.pl"

Na początku nie wiedziałem o co dokładnie chodzi, po sprawdzeniu okazało się że są to ogólnie dostępne skórki do Nitrogena np TU

Ta "firma " frixi.pl to chyba darmową konkurencję załatwia, aby im interes lepiej szedł.
Ostatnio zmieniony przez Marek_aa 2013-01-17, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  

gienek121 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-01-17, 12:22   

No wlasnie Twierdza ze cos jest ich a jak wiadomo nie jest.

Wyslalem chomikowi pismo z pytaniem czy sprawdzaja wogole co im ludzie przysylaja w pismach i czy sie nie boja pozwu do sadu blokowanie bezpodstawnie plikow. :-)
Zapewne odpisza mi ze taki jest regulamin itp.

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-01-17, 12:42   

Takim systemem możemy pozbyć się wszystkich swoich zbiorów i własnych prac z chomika, być może że o to właśnie chodzi. Na wszelki wypadek zablokowałem swoje katalogi hasłem (Marek_aa) gdyż z tego co zrozumiałem to :
Kod:
Pliki znajdujące się w publicznie dostępnych folderach zostały przez nas usunięte.
Pliki zabezpieczone hasłem zostały oznaczone symbolem © i nie są widoczne dla innych użytkowników (dostęp ma tylko właściciel konta). Dotyczy to hasła ustalonego dla całego konta jak i poszczególnych folderów, w których znajdowały się pliki.

Co jest zdumiewające, na ich (jego) stronach widzę jak reklamuje swoje pulpity i Nitrogena na skórkach ogólnie dostępnych w sieci !.

gienek121 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-01-17, 13:52   

Marek_aa napisał/a:
Takim systemem możemy pozbyć się wszystkich swoich zbiorów i własnych prac z chomika, być może że o to właśnie chodzi. Na wszelki wypadek zablokowałem swoje katalogi hasłem (Marek_aa) gdyż z tego co zrozumiałem to :
Kod:
Pliki znajdujące się w publicznie dostępnych folderach zostały przez nas usunięte.
Pliki zabezpieczone hasłem zostały oznaczone symbolem ˆ i nie są widoczne dla innych użytkowników (dostęp ma tylko właściciel konta). Dotyczy to hasła ustalonego dla całego konta jak i poszczególnych folderów, w których znajdowały się pliki.

Co jest zdumiewające, na ich (jego) stronach widzę jak reklamuje swoje pulpity i Nitrogena na skórkach ogólnie dostępnych w sieci !.

Ty swoje zablokowane widzisz, ja znow nie moge ich znalezc, bo nie ma;/

nie widze, aby prowadzil dzialalnosc gospodarcza, moze do US jakis anonim zakare ?

EDIT:
Kupil ktos cos od niego ? Bo wydaje mi sie ze cwaniak sprzedaje panele z WR-Tools Resinfo, ktory ja spolszczylem

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-01-17, 14:09   

gienek121 napisał/a:
Ty swoje zablokowane widzisz, ja znow nie moge ich znalezc, bo nie ma;/

No nie, te co mi skasowali do już poszły "psu w d...", ratuje to co zostało bo przecież może być następny atak, gościu wyśle do chomika nową listę a Chomik najpierw kasuje , potem pyta czy nie masz nic przeciwko !

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2013-01-17, 15:05   

Poszukajmy na necie (wszyscy razem) producenta tych programów http://chomikuj.pl/frixi_pl/Dokumenty i zawalmy Allegro zgłoszeniami o lewiźnie...

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-01-17, 16:10   

Jednym słowem "Wychowaliśmy Sobie Psa Na Kości Swoje!" :lol: . Osobiście jestem przekonany że "gościu" zagląda tu na to forum.

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2013-01-17, 18:21   

Stary znajomy, znany niektórym jako PAWCO - http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?p=64088#64088

d.marco 
guru

Wysłany: 2013-01-17, 20:44   

takiego gościa to tylko udu... i na pal nadziać

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2013-01-17, 20:55   

Może zacząc ostrzegać forumowiczów przed kupowaniem panelu - że nie będa mogli liczyc na naszą pomoc przy problemach z zakupionym softem?

gienek121 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-01-18, 09:45   

Bardzo dobry pomysł, popieram.

Odpowiedz do tematu