Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: jacekp1313
2014-01-21, 09:59
Zamykane serwery plików - naruszenie praw autorskich
Autor Wiadomość
damnie88 
guru

Wysłany: 2010-05-04, 21:04   

Pisałem o tym tutaj : http://www.my-navia.pl/vi...p=188700#188700
Ale fajnie wiedzieć, że jest ktoś jeszcze, co dzieli się "ważnymi" informacjami.

;-)

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-05-04, 21:08   

Cytat:
Zidentyfikowano już ponad 500 użytkowników serwisu chomikuj.pl, z których katalogów, po formalnym zgłoszeniu, zniknęły nielegalne kopie programów.

Ciekawe co dalej :?:

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-05-04, 21:15   

Najciekawsze jest to że ich system wykrywa również jako piraty np. POIConverter-a, POI ze stronki poi4am.prv.pl/, czy komunikaty absolutnie nie będące własnością Aquratu.
Wystarczy że nazwa pliku zawiera AutoMapa, AM lub coś podobnego i już jest zakwalifikowane jako oprogramowanie pirackie.
Wiem o czym piszę bo na moim gryzoniu miałem kilka takich blokad, pomimo że programu AutoMapa tam nie ma, w tym kontekście nie dziwne że piszą o 100 tyś usuniętych AM. ;-)
Ostatnio zmieniony przez renron 2010-05-04, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  

Grzesio Leniuch 
Waypoint

Wysłany: 2010-05-04, 21:15   

Swiat będzie się rozwijał,trawa będzie zielona a AutoMapa zbyt droga dla wielu,ogałacanych przez ZUS i inne WAŻNE urzędy Polaków.Wnioski nasuwają się same.

damnie88 
guru

Wysłany: 2010-05-04, 21:18   

Ja nie wiem, ale nie zasypiam dziś i zaraz wynoszę komputer, dywan itd .. Już raz miałem nalot i tylko lipa za WinXP mimo, że funkcjonariusze przeglądający moje zbiory natknęli się na tysiące płyt z filmami, programami to tylko za to odpowiadałem i jak dobrze pamiętam groziła mi tylko grzywna 1980zł (990zł za XP zainstalowanego na PC i 990zł za kopie na CD), ale sąd umorzył sprawę, bo stałem się posiadaczem tego oprogramowania w niewyjaśnionych okolicznościach. Od tamtej pory nie posiadam żadnych filmów, płyt, itd ..

mikisan
Navi Expert

Wysłany: 2010-05-05, 08:33   

renron napisał/a:

Wiem o czym piszę bo na moim gryzoniu miałem kilka takich blokad, pomimo że programu AutoMapa tam nie ma, w tym kontekście nie dziwne że piszą o 100 tyś usuniętych AM. ;-)

No tak....jak to u nas w kraju -wykrywalność przestępstw 110%, katolików 100%, spadek bezrobocia po fali wyjazdów na wyspy etc. :roll:
@Grzesio Leniuch -sorry ale Twoja motywacja do mnie nie trafia. Owszem nie mam czystych rąk ale gadki w stylu "ściągam gry i programy, bo drogie, a w kraju ciężko" raczej mnie bawią :mrgreen:
W ten sposób to można próbować motywacji względem artykułów pierwszej potrzeby ale jak tam kto woli....
Ciekawe jak mądrale z firmy odnieśliby się do usunięcia komuś np. Mó własny program lepszy od Automapa.rar :lol: . Rozumiem, że się bronią ale zaraz w stylu "ktoś krzyknął -lejemy wszystkich"? :lol:

Grzesio Leniuch 
Waypoint

Wysłany: 2010-05-05, 08:47   

mikisan.Przyjacielu-to było z tzw."przekąsem".NIC NIE PORADZIMY na swiat myślacy wg.potrzeb kilkunastu korporacji.Martwi mnie to,że AQURAT wynajmuje podrzędne firemki,traci kasę i energie na bzdety,zamiast SOLIDNIE poprawic swój produkt.Przy pewnej obniżce ceny i poprawkach(DROBNYCH!!!)-AutoMapa jest w stanie zdeklasowac inne programy nawigacyjne

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-05-05, 08:48   

W jakis sposób AQURAT musi wyjaśnić spadek sprzedaży AM - bo przecież nie powiedzą "nikt nie kupuje AutoMapy, bo MapaMap jest lepsza i tańsza". Lepiej brzmi "nie kupuja AM bo piracą"
Tak jak koncerny muzyczne" "nie kupuja płyt, bo piracą" - a ilość sprzedanej muzyki tak naprawdę rośnie - ale nie płyt, a poszczególnych utworów (skoro na CD jest 1 fajny kawałek + 10 wypełniaczy to wolę kupić na necie 10 fajnych zamiast 10 całych płyt)

CR7
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-07, 19:03   

Powiem wam że u mnie na chomikuj mam instalke AM do dziś. Nazwałem ją Pelka i jakos nie usuneli. Fakt że nie podawałem linków na public. Także jest też wyjście. A co do ceny AM to sądze że nie jest duża. Trzeba wziąść pod uwaga że i oni też muszą zarobić. Są nie raz różne promocje : nawigacja +AM. A tak ogólnie to ilu z WAS tak jeździ i użytkuje AM?

Grzesio Leniuch 
Waypoint

Wysłany: 2010-05-09, 09:33   

Wraz z kilkoma znajomymi-przekonaliśmy się,że AutoMapa i TomTom-to dwie DOBRE nawigacje.Nawet w Rosji(o dziwo!!!)AutoMapa sprawuje sie nieźle.W polsce-raptem RAZ! AM mnie zawiodła.(pokazując skręt pod prąd-ale tam była zmiana org.ruchu)Fakt,że regularnie pobieram POI z MIPLO,a na urządzeniu,które mam(WinMobile 6)-nie mam z AM problemów.Ma pewne braki w sieci pomniejszych dróg,ale to drobnostka.Relacja AM do TomTom ma się tak,żę:TT ma kilka dró,AM-nie.POI:AM ma a w TT-braki.Wytyczanie dróg: AM(po własnych ustawieniach)nieźle.TT-z IQ Routes-ciut gorzej.Dostępne informacje GDDKiA na MIPLO-poprawiły użyteczność AM.
Reasumując-rozumiem konieczność poniesionych przez AQURAT kosztów produkcji AM,ale:cena mogłaby być niższa(popyt na ORYGINAŁY natychmiast wzrosnie).Uważam,że LEGAL daje KOMFORT SPOKOJU i NIEZŁY SUPPORT(oczywiście-jeśli urządzenie bedzie wspierane przez AM)

pienio
Waypoint

Wysłany: 2010-05-09, 22:58   

Tak,ale tak się zawsze mówi ,że gdyby ceny spadły ,to popyt by się zwiększył.
Myślę,że nawet cena rocznej licencji spadła by do 100zł ,to i tak kupywało by ją tyle samo osób.

harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2010-05-10, 07:42   

W związku z brakiem nowych wątków tej dyskusji jak i eksplorowania już powstałych oraz biorąc pod uwagę zapętlenie wątku cena - popyt ZAMYKAM.

Edgar
Navi Expert

Wysłany: 2010-06-29, 23:39   Polowanie na Chomika

Kod:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/432295,wielkie_polowanie_na_e_piratow_chomik_wydal_internautow_egzekutorom.html

dasior591 
Maestro GPS
GoClever 5065FMBT

Wysłany: 2010-06-30, 08:30   

Jak zwykle (cho zazwyczaj słyszę to do Microsoftu) kłamią:
Cytat:
Na ich podstawie wydawnictwo dotarło do internautów i proponuje im w zamian za nieskierowanie sprawy do prokuratury opłacenie kary za straty, jakie poniósł właściciel praw autorskich.

Otóż nie było żadnych strat, po prostu nie ma zysków.

Cytat:
Już blisko dwieście osób dostało od tej firmy wezwania do zapłaty od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych za ściąganie plików muzycznych z popularnych portali.

A kiedyś pisali ze ściągnie na własny użytek (bez udostępniania) nie jest przestępstwem.

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2010-06-30, 08:38   

Widzę, że wznawiamy serial http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=17522 :cry:

Odpowiedz do tematu