Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Vordon 7 - problemy
Autor Wiadomość
jgx 
Navi Expert

Wysłany: 2022-06-14, 21:34   Vordon 7 - problemy

Cześć
kupiłem używaną Vordon 7" 8gb flash, 128 ram - po włączeniu na sekundę wyskakuje panel z ikonkami multimediów itd. i od razu momentalnie uruchamia się oryginalna nawigacja, po jej wyłączeniu nie ma panela tylko całkowicie się wyłącza - czy coś jest zwalone czy trzeba coś ustawić? Reset nic nie daje. Czy po ew. odblokowaniu i wrzuceniu jakiegoś swojego panelu będzie wszystko OK czy jest uwalona?
Ostatnio zmieniony przez jgx 2022-06-22, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  

Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2022-06-16, 08:48   

jgx napisał/a:
czy coś jest zwalone
Jest zwalone i skoro
jgx napisał/a:
po jej wyłączeniu nie ma panela tylko całkowicie się wyłącza
ja bym ją zwrócił. Komuś po prostu udało się w jakiś przedziwny sposób przywrócić do żywych i dlatego tak się zachowuje.
Można by było się pokusić o wgranie od nowa FW ale to już u producenta się dowiaduj.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2022-06-16, 20:06   

Moim zdaniem urzadzenie wcale nie musi byc walniete.
Istnieje możliwość, ze ktoś po prostu tak chcial mieć i całość jest sterowana skryptem mortscripta ( stad wylaczanie urzadzenia po zamknięciu programu .

Trzeba by po prostu zajrzeć w pliki ,o ile jest dostep do komputera. Jesli nie ma - tylko, jak pisal @google, wgranie nowego FW

Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2022-06-19, 10:24   

Tam powinien być przycisk reset . Resetowałeś to?

Ale zanim go klikniesz poczytaj to z elektrody https://www.elektroda.pl/...pic3080935.html

jgx 
Navi Expert

Wysłany: 2022-06-22, 13:25   

Cześć jakoś nie było czasu - sprawa okazała się banalna na szczęście - trochę się obawiając zrobiłem reset, nawi wstała normalnie, wszystko działa - najprawdopodobniej była zaznaczona opcja "ładuj mape przy starcie" - jest to w panelu wyboru ścieżki. Tak że ten temat zamknniety - dzięki za pomoc.
Obecnie mam inną zagwozdke z tą navi - z kartą wszystko działa OK -IGO, AM ale wywaliłem oryginalne mapy z pamięci i chce zainstalować AM do flasha. Podczas instalki AM nie widzi urządzenia (komp widzi) próbowałem przez activsync i to samo - czy do flasha da się tylko wrzucić gotowca jak igo czy mozna w jakiś sposób zainstalować AM? A może poprostu macie namiary na 6.24 z nowymi mapami AM gotowca na kartę jak to było dawniej?

wojtek1234321
GPS instruktor

Wysłany: 2022-06-22, 15:19   

A nie nie da się zainstalować do pamięci wewnętrznej nawigacji, tak jak instaluje się AutoMapę na kartę pamięci? (zamiast wybierać kartę po podłączeniu navi do komputera wybrać pamięć navi)

jgx 
Navi Expert

Wysłany: 2022-06-23, 07:25   

wojtek1234321 napisał/a:
A nie nie da się zainstalować do pamięci wewnętrznej nawigacji, tak jak instaluje się AutoMapę na kartę pamięci? (zamiast wybierać kartę po podłączeniu navi do komputera wybrać pamięć navi)

własnie pisałem że się nie da - ta opcja jest nieaktywna - instalka nie widzi urządzenia (komputer tak - mogę normalnie wejść na pamieć navi) zawsze połączenie przez activsync pomagało ale tego vordona activsync też nie widzi (przynajmniej u mnie)

Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2022-06-23, 18:41   

jgx napisał/a:
próbowałem przez activsync
Tu musisz użyć Windows Mobile Device Center

wojtek1234321
GPS instruktor

Wysłany: 2022-06-25, 15:21   

Cytat:
(komputer tak - mogę normalnie wejść na pamieć navi)
No właśnie o tym pisałem, jak widzi jako pamięć wymienną to wybrać i instalować analogicznie jak na kartę pamięci. Można wybrać odpowiednie dodatki. Jeżeli nawigacja ma opcję wyboru ścieżki do programu nawigacyjnego, to wybrać AM i powinno działać...
Ja tak instalowałem od dawna, fakt, na inne urządzenia, bo żaden program"wspomagający" połączenie komputera z urządzeniem nie widział tych urządzeń, tylko były widziane jako pamięć zewnętrzna (jako dyski wymienne) i wszystko działało...

Odpowiedz do tematu