Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja dwóch wersji iGO Android
Autor Wiadomość
jan1950
Waypoint

Wysłany: 2022-05-02, 19:55   Instalacja dwóch wersji iGO Android

Jak zainstalować dwie wersje iGO np. Gifta i Elite na tab 2 A7 Lenowo ?[/code]
Ostatnio zmieniony przez no_taki 2022-05-03, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  

wloczega
azymut

Wysłany: 2022-05-02, 20:05   

Dzień Dobry
Proszę o pomoc: bo nie wiem jak zainstalować iGO_Luna łącznie z iGO_Gift Nextgen.Wyświetla następujący komunikat "Aplikacja nie została zainstalowana, bo powoduje konflikt z istniejącym pakietem"
Smartfon SG A52, zainstalowany iGO_Gift NextGen 9.18.27.687519.
Za pomoc już z góry dziękuję i życzę wszystkim szerokiej drogi Jurek B.

wal24 
GPS instruktor

Wysłany: 2022-05-02, 20:12   

Odinstaluj iGO-Gift tymczasowo. I spróbuj zainstalować iGO_Luna. Być może, że to właśnie iGO_Gift powoduje konflikt.

szwagier22
guru

Wysłany: 2022-05-03, 07:51   

wloczega napisał/a:
nie wiem jak zainstalować iGO_Luna łącznie z iGO_Gift Nextgen

Co to znaczy "łącznie". Programy instaluje się oddzielnie a nie łącznie. Gift w katalogu iGO_Gift, a Lunę w katalogu iGO_Luna. Content Luny nie powinien być wspólny z nextgenami bo to nie ma sensu.
Mam Gift, Pal i Lunę obok siebie i wszystko działa znakomicie.
Sprawdź wpisy w konfiguracji Luny, bo pewnie masz błędne przekierowania.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2022-05-03, 10:06   

Konflikty sie zdarzają, sam opisywalem tu swoje z nimi przygody.
Szczególnie częste sa w przypadku próby instalacji siostrzanych wersji tj. np. gift i pal , zdarza się też iz programy teoretycznie się zainstalują, ale pojawiają sie blędy w dzialaniu ktorejs nich,np u mnie nie chciała się obracać mapa i błąd ten znikał odinstalowaniu drugiej aplikacji.
Co więc robić ?

Posłuchać powyższych rad wal24 i szwagier22
1. Kolejność instalowania poszczegolnych wersji aplikacji może mieć znaczenie
2. Na poczatku nie oszczędzać pamieci i w kazdym z katalogów powinien byćkomplet plikow programu wraz z mapami , bez przekierowań i odniesień do innych wersji. Testowo proponuję instalować wersje wyłacznie z mapami dla Polski i dopiero jesli wszystko jest ok mozna bawić się w dokladanie innych map, tworzenie podziałów czy wspolnych katalogów dla obu wersji.

P.S Jesli obie / wszystkie wersje dzialaja poprawnie mozna utworzyć wspólny addons na karcie dla wszystkich wersji nextgena ( tu proponuję umieszcenie w nim wyłacznie katalogów MAP, POI, BUILDING oraz DEM), w przypadku luny mozna utworzyc na karcie katalog np LUNA , w nim CONTENT,a w nim mapy dla luny ,oczywiscie wraz z odpowienimi kluczami w sekcji [folders] w sys.txt
Pozostale kombinacje i oszczędzanie miejsca są niewskazane , a nawet mogą spowodować bardzo dziwne zachowania programów .

wloczega
azymut

Wysłany: 2022-05-07, 14:59   

Dziękuję serdecznie za pomoc. Udało mi się zainstalować iGO Lunę, po pewnych kłopotach z syntezatorem mowy, zainstalowałem syntezator IVONA i Luna działą. Przy próbie instalacji iGOGift wyskakuje ten sam komunikat że aplikacja nie została zainstalowana, czy możecie coś podpowiedzieć co dalej a jak nie to trzeba będzie się poddać.
Pozdrawiam wloczega Jurek B.

szwagier22
guru

Wysłany: 2022-05-07, 15:46   

wloczega napisał/a:
Udało mi się zainstalować iGO Lunę, po pewnych kłopotach z syntezatorem mowy, zainstalowałem syntezator IVONA i Luna działą

Instalacja Ivony to kiepski pomysł, bo ten syntezator od dawna nie jest wspierany. Przecież Samsungowy syntezator działa bardzo dobrze, ale najlepszy dla Luny jest Vocalizer dostosowany do langu i voice od @wal24.
Spróbuj jeszcze tak - wejdź w ustawienia>aplikacje>igo_luna i na dole po prawej kliknij wymuś zatrzymanie - dopiero potem instaluj Gifta. Może luna działa w tle i blokuje ci instalację.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2022-05-08, 17:25   

@Włóczega, sam na samsungu uzywam systemowej "zamiany tekstu na mowę' i tak Luna jak i nextgeny oraz Primo prawidlowo odmieniaja frazy, nie robiącb łedów w liczebkikach
Iwone odradzam gorąco tak jak i szwagier22. Bedzie Ci chwile działała , a potem bedziesz przy uruchamianiu łapał czarne ekrany, albo program bedzie się wywalał przy uruchamianiu.
Aaa... pliki phoname ( ph. ) są absolutnie zbedne,a nawet będa mieszać przy wypowiadaniu fraz

Spróbuj na "zamianie tekstu na mowę" albo, jak radził szwagier zainstaluj vocalizer

A co ci doradzić w kwestii konfliktów ?
Spróbuj odistalować obie wersje, ( katalogi mogą zostać), ale z pełna deistalacja tj zwolnieniem pamięci i usunięciem danych programu, usuń SAVE z katalogów programow po czym zrestartuj tel , zainstaluj jedną wersję , zrestartuj tel i sprobuj zainstalowac drugą wersje

wloczega
azymut

Wysłany: 2022-05-08, 20:20   

Dziękuję serdecznie za pomoc i zrozumienie Próbowałem odinstalować poszczególne wersje i instalować ponownie drugą, ale to samo. Więc poddaję się i zostaję przy iGO Luna, będę śledził dalszy rozwój tej wersji. Jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc wszystkim kolegom.
Wszystkim życzę szerokiej drogi
Pozdrawiam włoczega Jurek B.

Odpowiedz do tematu