Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-12-02, 09:39
Becker BE7827 i inne programy nawigacyjne
Autor Wiadomość
bpjl 
Waypoint

Wysłany: 2022-02-17, 19:09   AM nie łapie fix'a na Becker BE7827

Cześć, dawno mnie tutaj nie było :mrgreen:

Problem jak w temacie - AM zainstalowana na karcie w urządzeniu Becker BE7827 nie fix'uje się. Właściciel twierdzi że wcześniej na wersji 6.24.0 (2103) EU nie było problemu i wierzę mu bo od paru lat regularnie aktualizuję mu AM i nigdy nie wracał z reklamacjami a korzysta dużo z nawigacji.

Przed wczoraj przeinstalowałem na 6.24.0 (2201) EU z podmienionym plikiem traffic i bez problemu uruchamia się i wyznacza trasę tylko nie potrafi złapać fix'a. Wróciłem do 6.24.0 (2103) EU i problem jest ten sam. GPSVisualizer załapuje po jakiejś minucie.

We wszystkich przypadkach ustawione: Auto (COM2) i 9600kbps.

W pierwszej chwili myślałem że to wina nie oszczędzającej nas od 2 dni pogody (gruba warstwa chmur i potężny wiatr) ale skoro GPSVisualizer nie ma problemu to tkwi on chyba w AM.

Co może być nie tak?

bpjl 
Waypoint

Wysłany: 2022-02-18, 10:05   

Sznuki napisał/a:
Ustaw GPS na AUTO (bez jakiegokolwiek COM)

Sznuki napisał/a:
ustaw wykryty COM na sztywno (bez Auto) np. COM1

Sznuki napisał/a:
Wyłącz też synchronizację czasu i synchronizację strefy czasowej w ustawieniach GPS.

Znane mi sztuczki ale nie ma róznicy. Mimo tych zabiegów nie działa tak samo. Poza tym w tym urządzeniu z ciemno można ustawiać COM2 i prędkość 9600. Sprawdzone i pewne.

Sznuki napisał/a:
wyjdź na powietrze i zaczekaj

40 minut powinno wystarczyć a jednak nic z tego

Sznuki napisał/a:
o ile oczywiście GPS jest sprawny

Jest sprawny ponieważ GPSVisualizer zafixował się bez problemu. MapaMap przy drugiej próbie i po chwili również. Problem leży w AM.

Dodam że AM 6.27 też szybko łapie fix i w punkt. Natomiast 6.24 niestety ni w cholerę nie potrafi obliczyć pozycji - ciągły komunikat "szukam sygnału GPS". A jak już coś tam załapie to albo info że "słaby sygnał GPS" albo lokalizuje mnie jakieś 500m od pozycji.

Odpowiedz do tematu