Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Pretigio 5050
Autor Wiadomość
Reins
azymut

Wysłany: 2014-05-21, 14:23   Prestigio Geovision 5050

Witam

Chciałem się zapytać w jaki sposób można odblokować powyższa nawigację.
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2014-08-09, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-05-21, 19:05   

Próbowąłeś wg innych modeli? Na przykład z Prestigio 5120?
Albo wskaż explorer.exe jako nawigacyjny.

Ma byc Windows, czy wystarczy inny panel - zobacz http://www.my-navia.pl/vi...p=200108#200108

Reins
azymut

Wysłany: 2014-05-22, 04:58   

Podszedłem za bardzo strachliwie do tematu. Nawigacja nie jest wcale blokowana firmowo -> ścieżkę się wybiera przez menu nawigacji (tak jak np w larkach) tylko w odróżnieniu od larków jak jest ustawione autouruchamianie to nawet na chwile nie mignie menu główne tylko się od razu odpala mapa.

Na mapie NaviTel szukałem dużego przycisku wyjścia z nawigacji a okazało się że wcześniej małego w górnym prawym rogu z napisem wyjście nie dostrzegłem :-/

Aby wybrać ścieżkę do mapy klikamy "ustawienia" -> w prawym dolnym rogu "Info" a następnie "Ścieżka NAVI" i wybieramy to co chcemy i możemy zmienić opcje automatycznego uruchamiania.

@jestem_ktoś dzięki za pomoc, następnym razem chyba będę musiał po przebudzeniu najpierw kawę wypić a dopiero się za takie rzeczy zabierać :-)

Temat uważam za rozwiązany (i chyba spokojnie może sobie polecieć w niebyt -> no chyba że się trafi inny nie ogarnięty jak ja i będzie czegoś podobnego szukał.)

Przemas9027
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-08-09, 11:05   Prestigio GeoVision 5050 Navitel

Witam chciałbym zapytać co sądzicie o nawigacji Prestigio GeoVision 5050 Navitel może są tu jacyś użytkownicy i mogliby się podzielić wrażeniami używania tej nawigacji. Wielkim plusem jest to że mamy dożywotnią darmową aktualizację mapy Polski.

Generalnie czy opłaca się kupić tą nawigację?? cena to 199zł

Rysoka 
azymut

Wysłany: 2014-08-13, 01:04   

Witam, Od niedawna jestem posiadaczem nawigacji Prestigio GeoVision 5050 Navitel. Nie jestem też zbyt obyty w posługiwaniu się nawigacją. Niestety płyta z instrukcją jest tylko w języku angielskim i rosyjskim a ja nie znam na tyle tych języków i by w pełni korzystać z tego urządzenia. Pisana instrukcja książeczkowa to może 1/20 informacji potrzebnych dla takich użytkowników jak ja. Po pierwsze nie wiem jak się aktualizuje mapę,(a jest dożywotnia) czy należy to robić w jakiś sposób przez komputer, jeśli tak, to w jaki sposób? Jeżdziłem już trochę z nią po Polsce i ogólnie mogę być zadowolony, chociaż niestety dwa razy wprowadziła mnie w maliny, może właśnie mam nie najnowszą mapę, bo dotyczyło to wjazdu na autostradę A-1? Dziewczyna śmiesznie mówi " za dwustu (trzystu, czterystu itd) pięćdziesiąt metrów skręć w prawo", ale to nie taki feler, trochę tylko śmiesznie to brzmi.

szerii
azymut

Wysłany: 2016-11-29, 04:26   Prestigio Geovision5050 IGO

Witam. Mam problem z Windowsem chyba jest rejestr uszkodzony. Nigdzie nie mogę znajść do tego modelu opisu Hard Resetu lub backupu. Będę wdzęczna panom za pomoc:)

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2016-11-29, 07:33   

Na czym polega ten kłopot z Windowsem ?

szerii
azymut

Wysłany: 2016-11-30, 01:36   

jacekp1313 napisał/a:
Na czym polega ten kłopot z Windowsem ?

Witam. Wygląda na rejestr bo wirus jest mało prawdopodobny. Nakładają się pulpity, znak zamykania nie działa, zostają ślady -kropki czarne po rysiku nie znikają tylko restart. Nawi jest od znajomego bez kopi i karty.Pozdrawiam

toxicbrothers 
Waypoint

Wysłany: 2021-12-02, 19:58   Pretigio 5050

Witam,
Czy ktoś mógłby z drogich forumowiczów wskazać w tym "wspaniałym" urządzeniu port COM oraz jego szybkość - bo IGO (tak ze 3 wersje świeżutkie) nie mogą znaleźć satelit.

Automapa działa na ręcznym ustawieniu: COM: 7, Prędkość: 57600, tak samo oryginalny soft Navitela.

A IGO ... nie (edytowałem sys.txt z auto na powyższe ustawienia i dalej qpa.

Restart już był, od nowa firmware wgrane....

dix62 
Waypoint

Wysłany: 2021-12-03, 11:51   

U mnie na tym urządzeniu wpis w sys.txt wygląda tak:
Kod:

[gps]
port="auto"
baud="auto"
set_messages=0
sent_init_type=0
background_navigation=0

iGO działa poprawnie

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2021-12-03, 17:16   

A do czego potrzebne Ci są te dane
Robisz tak:
1. wchodzisz w SAVE/profiles/01/system.ini, znajdujesz i usuwasz sekcję GPS z tego pliku. Zapisujesz zmiany

2. Wchodzisz w sys.txt i zmieniasz w sekcji GPS nastepujące klucze port oraz baud na takie jak Ci podał @dix62. Zapisujesz zmiany

Pod chmurkę i uruchamiasz iGO, chwilę może potrwać, zanim program znajdzie port i prędkość

P.S Jesli tonie zadziała, być może jakiś proces blokuje dostep iGO do modułu GPS

toxicbrothers 
Waypoint

Wysłany: 2021-12-03, 18:06   

dix62 napisał/a:
U mnie na tym urządzeniu wpis w sys.txt wygląda tak:
Kod:

[gps]
port="auto"
baud="auto"
set_messages=0
sent_init_type=0
background_navigation=0

iGO działa poprawnie

Działa.
Dzięki Bardzo.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2021-12-04, 14:18   

To teraz możesz sobie dla ciekawości wejść w SAVE/profiles/01/system ini i podejrzeć w sekcji gps tego pliku na jakim porcie i prędkości działa iGO w tym sprzęcie

Odpowiedz do tematu