Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Vordon M435 motocyklowy
Autor Wiadomość
dajan523 
Waypoint

Wysłany: 2019-06-20, 20:00   Vordon M435 motocyklowy

i znowu prośba
jadę dzisiaj w słoneczku a navi pokazuje mapę w trybie nocnym (czyli nic nie widać)
szukam w niej i znalazłem że w statystykach czyli komputerze pokazującym statystyki z trasy data jest 2019 - 11- 04
w statystykach nie da się zmienić daty i czasu
no to zmieniłem w głównych ustawieniach i da się zmienić bez problemu
tylko co wyjdę z ustawień to znowu jest 4 listopad
poratujcie co z tym zrobić ?
resetowanie nic nie daje
czy data i czas nie powinien być korygowane z sygnału GPS ?
pozdrawiam Damian

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 186 razy
Wysłany: 2019-06-20, 20:05   

Czytaj tu :arrow: http://www.my-navia.pl/vi...p=484390#484390

dajan523 
Waypoint

Wysłany: 2019-06-20, 21:40   

[ Dodano: 2019-09-05, 19:41 ]
___Olivia_ napisał/a:
Czytaj tu :arrow: http://www.my-navia.pl/vi...p=484390#484390

czytałem i nie za bardzo jestem wstanie zrozumieć ...
skoro nawigacje się resetują to dlaczego do przodu ???
czy moja po dojściu do 2019 - 11- 04 będzie odliczać poprawnie ?

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-05, 20:06   

Nic nie bedzie działać poprawnie bez łatki producenta.

dajan523 
Waypoint

Wysłany: 2021-07-01, 08:53   

nowe pytanko w sprawie mojego Vordona
jak go kupiłem to nie spodobała mi się wgrana do niego darmowa i z darmowymi aktualizacjami mapa europy
kupiłem Mapę Map ale musiałem ją zainstalować na karcie SD
w ubiegłym roku karta padła ale obsługa techniczna Mapy Map pozwoliła i pomogła mi zrobić kopię na nowej karcie SD
tydzień temu padła nowa karta SD i nie chcę już więcej map na karcie a chciałbym kupić u nich nową Mapę Map i wgrać ją do Vordona
jestem z nimi w kontakcie lecz nie wiedzą czy do Vordona da się zainstalować ich mapę bo musi być "rodzina płyt głównych" a nie wiedzą czy Vordon jest w tej rodzinie
syn ma nawigację motocyklowa SMART GPS SG43 z fabrycznie wgraną Mapą Map i niby ten Smart jest identyczny z moim Vordonem , fakt że mój ma 4,5 cala a Smart niby tylko 4,3 ale są identyczne i można je na przemian wkładać do stacji dokujących w naszych motocyklach i się mieszczą i działają
ma ktoś doświadczenie w instalacji Mapy Map do Vordona ?
albo jakiejś innej mapy Polski ale żeby była czytelna bo ta mapa europy to jest czytelna tylko w nocy

dix62 
Waypoint

Wysłany: 2021-07-01, 11:06   

dajan523 napisał/a:
nowe pytanko w sprawie mojego Vordona
jak go kupiłem to nie spodobała mi się wgrana do niego darmowa i z darmowymi aktualizacjami mapa europy
kupiłem Mapę Map ale musiałem ją zainstalować na karcie SD
w ubiegłym roku karta padła ale obsługa techniczna Mapy Map pozwoliła i pomogła mi zrobić kopię na nowej karcie SD
tydzień temu padła nowa karta SD i nie chcę już więcej map na karcie a chciałbym kupić u nich nową Mapę Map i wgrać ją do Vordona
jestem z nimi w kontakcie lecz nie wiedzą czy do Vordona da się zainstalować ich mapę bo musi być "rodzina płyt głównych" a nie wiedzą czy Vordon jest w tej rodzinie
syn ma nawigację motocyklowa SMART GPS SG43 z fabrycznie wgraną Mapą Map i niby ten Smart jest identyczny z moim Vordonem , fakt że mój ma 4,5 cala a Smart niby tylko 4,3 ale są identyczne i można je na przemian wkładać do stacji dokujących w naszych motocyklach i się mieszczą i działają
ma ktoś doświadczenie w instalacji Mapy Map do Vordona ?
albo jakiejś innej mapy Polski ale żeby była czytelna bo ta mapa europy to jest czytelna tylko w nocy

Vordon GPS-M435 jest lepszym urządzeniem od SmartGPS SG43
Smart ma mniej RAM i gorszy procesor jedyną zaletą Smata jest większa pamięć wewnętrzna urządzenia
dlatego MapaMap EU zmieściła się na urządzeniu
dla Vordon trzeba zmniejszyć powierzchnie map np .. wyciąć skandynawię
lub pozostać na wesji SDMMC bardzo trwałe są karty firmy Kingston (clas 10)

dajan523 
Waypoint

Wysłany: 2021-07-01, 20:27   

procesory mają identyczne , Smart ma mniej o połowę RAM ale nie tam wgrywa się mapy
pamięci wewnętrznej mamy po 8GB
oba mamy wgraną do pamięci mapę europy która obejmuje Polskę chyba to jest :
MapFactor Navigator z mapami OpenStreetMap (nie znam się na tym i nie używamy tych map bo grafika tragiczna a wpisywanie miejsca docelowego jeszcze gorsze)
syn do tego niby słabszego Smarta ma wgraną fabrycznie Mapę Map z dożywotnią darmową aktualizacją
ja też bym chciał kupić i wgrać do Vordona Mapę Map ale oni mogą mi znowu sprzedać do wgrania na kartę SD
a tego nie chcę bo już tak miałem i już dwie karty padły (pierwsza Kingston druga Sandisc )
chodzi mi o to czy Vordon i Smart mają podobne lub identyczne płyty główne bo ponoć to jest ważne przy wgrywaniu map do pamięci Flash
ich pomoc techniczna nie posiada takiej wiedzy a przy wgrywaniu trzeba zaznaczyć grupę urządzeń a nie ma na niej Vordona lub wybrać kartę SD a tego nie chcę
zaoferowali mi pomoc w postaci że oni mi wgrają metodą prób i błędów wersję mapy którą Vordon zaakceptuje
ale wiąże się to z dodatkową opłatą i nie wiadomo z jakim czasem
jak nie będziecie mogli pomóc to skorzystam z opcji wysłania do nich nawi

Odpowiedz do tematu