Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2011-06-25, 23:24
Wyłączanie navi po odcięciu zasilania i włączanie samoczynne
Autor Wiadomość
Jaceqpro
azymut

Wysłany: 2015-03-05, 20:34   

Jako że nikt nie podesłał linków usypiania podaję metodę modyfikacji rejestru aby nawigacja przechodziła w tryb uśpienia po odłączeniu ładowarki, jest to sposób sprawdzony na larku ale myślę że w innych nawigacjach również zadziała.
W menu fabrycznym nawigacji odznaczamy opcje odpowiedzialne za zarządzanie energią (np przyciemnij) w Automapie w ustawieniach odchaczamy zarządzaj energią.
Teraz musimy użyć plików z apteczki którą możemy pobrać z działu download. Wgrywamy pliki na kartę i ustawiamy ścieżkę startu nawigacji na jakikolwiek explorer, gdy mozemy poruszać się po plikach na karcie odpalamy jakąś klawiaturę ekranową do mapowania przycisków i uruchamiamy program do edycji rejestru, odnajdujemy ścieżkę:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power]
i ustawiamy wartość BatPowerOff - na 10 (sekundy do wyłaczenia) reszta opcji Dword=0
W zakładce Timeout - również wszystko n 0 tylko Suspend dajemy na - 10. Zamykamy aplikację i wprowadzamy nawigację w tryb uśpienia (zapamiętuje zmiany rejestru) po restarcie systemu nawigacja po odłączeniu ładowarki wyłączy się bez komunikatów po 10 sekundach. Po podłączeniu ładowarki wystartuje ponownie (przy procesorze Mstar) Czasami zdarza się że przy którymś wybudzeniu i odłączeniu ładowarki nie usypia się od razu po 10 sekundach. Wtedy trzeba dotknąć ekranu i nawi wyłączy się po 10 sek. Myślę że jest to wina procesóe UserIdle lub SystemIdle ale jeszcze tego nie rozpracowałem. Mam nadzieję że komuś się to przyda. Pozdrawiam :-)

Jaceqpro
azymut

Wysłany: 2015-03-17, 21:21   

Aktualny link do skryptu autousypianie.rar :) http://sendfile.pl/pokaz/283013---4isW.html

piter1114
Waypoint

Wysłany: 2015-04-24, 21:29   

witam! ciągnąc temat,
czy jest możliwa zmiana (w pierwotnej wersji skryptu) położenia, koloru czcionki i tła info.o wyłączeniu i przejściu w stan uśpienia? Instaluję navi, wykorzystując ten pomysł :) Mam na myśli:
-czarne tło
-białą czcionkę (duża)
-położenie wypośrodkowane (połowa wysokości)
-info o wyborze TAK-NIE np.poniżej

jest to do wykonania?

pzdr,

piter1114
Waypoint

Wysłany: 2015-05-22, 09:13   

hmm...chyba tu nikt nie zagląda :-/ Może ktoś jednak coś podpowie?

aropi
Waypoint

Wysłany: 2015-07-24, 13:10   

Jaceqpro napisał/a:
Aktualny link do skryptu autousypianie.rar :) http://sendfile.pl/pokaz/283013---4isW.html

Gdzie go umieścić i jak :shock:

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-07-24, 13:42   

Kopiujesz pliki w dowolne miejsce i uruchamiasz plik Mobilenavigator.exe zamiast programu nawigacyjnego.
A w pliku Mobilenavigator.mscr podajesz ścieżkę do uzywanego programu - w skrypcie jest Automapa
runwait ("\ResidentFlash\Automapa EU\wceAm.exe")

aropi
Waypoint

Wysłany: 2015-07-24, 16:01   

AM i IG mam na karcie sd - rozumiem, że wszystkie plikikopiuję na kartę sd - w pliku Mobilenavigator.mscr muszę zmienić ResidentFlash na SD w moim przypadku? Potem uruchamiam Mobile navigator.exe i.....? :roll:

rafi195
Waypoint

Wysłany: 2021-05-04, 19:58   

Szkoda ze temat umarł bo właśnie szukam takiego czegoś aby się sama usypiała. Opanował to ktoś.??

dix62 
Waypoint

Wysłany: 2021-05-05, 12:04   

rafi195 napisał/a:
Szkoda ze temat umarł bo właśnie szukam takiego czegoś aby się sama usypiała. Opanował to ktoś.??

Temat wcale nie umarł
Napisz jakie masz urządzenie i co chcesz zrobić
Najlepiej jeśli zamieścisz jakiś zrzut ekranu oraz opisz dokładnie problem

rafi195
Waypoint

Wysłany: 2021-05-05, 17:53   

Mam vodron 4.5 i jak kończę jazdę i usypiam guzikiem (włącza się sama po przekręceniu kluczyka) a chciałbym aby usypiała się sama po np braku zasilania np 5 min.

Odpowiedz do tematu