Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nie korzystać z GPS
Autor Wiadomość
izaw 
GPS instruktor
izaw

Wysłany: 2020-12-25, 01:21   

Problem jest nie w zaufaniu nawigacji, a zaufaniu zarządcy drogi.
Droga powinna być czytelnie oznaczona i przegrodzona barierkami. Jadąc w ciemności przyzwoitą prędkością jak zauważysz koniec drogi, to nie staniesz w miejscu. Dodatkowo ostatnio były mgły i zamglenia co nie ułatwiało prowadzenia.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2020-12-25, 20:46   

Tak na magrinesie: czy aby nie ma obowiązku, by na przeprawach promowych byl szlaban, otwarty tylko w chwili gdy można wjechać na prom ?
Wszyscy smieją się z faceta, ktory stracił auto, ale czy to na pewno jego wina , a nie kogos komu nie chciało sie szlabanu zamknąć ??

P.S O ile znam przepisy, każda droga czasowo wyłączona z ruchu z przyczyn technicznych , jesli wjazd na nia może byc niebezieczny powinna byc , poza oznakowaniem pionowym, zablokowana w sposób trwały i uniemożliwiający wjazd na nią

kamczur44
Waypoint

Wysłany: 2020-12-26, 21:02   

Moim zdaniem osoby które korzystają z AutoMapy można podzielić na 3 kategorie:
1- to ci którzy uważają że nie trzeba nic ustawiać tylko start i cel i jedziemy(ufając producentowi że wszystko jest na pewno ok) i później mamy wycieczki po lasach i kąpiel w rzece
2- to ci którzy przynajmniej cokolwiek ustawiają i trochę mniej jeżdżą po lesie i zatrzymują się przed rzeką bo nie ma promu
3- to ci którzy wiedzą ze swojego doświadczenia że aby AM dobrze prowadziła trzeba ja ustawić po swojemu.
Ja korzystam z pomocy Pana Bilunia i mam profil miasto, trasa i motocykl i w zależności w jakie miejsce chcę jechać wybieram odpowiedni profil i dojeżdżam do celu bez większych niespodzianek.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2020-12-27, 20:58   

Andrzej G,obejrzyj sobie zdjęcia w mapach google "Przeprawa promowa Wytrzyszczka" ( coś dla Niemca do wymowienia :-D ) i zobacz jak to wygląda.
Jest tam fota bez promu z podniesionym szlabanem i pomyśl, ze jedziesz zmęczony w nocy i np. jeszce mgła.
Sam nie wiem czy bym nie hamował z piskiem

januszpe 
Navi Expert

Wysłany: 2020-12-27, 21:18   

Hm.... w nocy we mgle? czy aby na pewno wtedy kursują promy?

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2020-12-27, 22:15   

Nie kursują.
Dlataego tamten gośc spadł.
Przypuszczam, ze , tak jak na fotkach, szlaban pozostał podniesiony, a znak stop jest kilka m przed pirsem

P.S Nie twierdzę, ze nie trzeba patrzeć na znaki, ale znaki w tym kraju i ich rozmieszczenie to oddzielny temat

waldek40 
Waypoint

Wysłany: 2020-12-28, 05:03   

przypominam ze to był dziadzio po 70-ce ,a dla takich ludzi komputeryzacja to jak dla mnie astronomia

waldek40 
Waypoint

Wysłany: 2020-12-28, 16:24   

z twojego toku rozumowania to ten dziadzio powinien być mistrzem kierownicy, mechanikiem i elektrykiem, znawcą oprogramowania? i wszelkich nowinek technicznych?
powiem tak ,najmłodszy już nie jestem, siedzę na tym forum już parę lat, jeździłem przeważnie na automapie na wce i żeby nie te forum to zapewne też bym nie umiał ustawić odpowiednio automapy
1, ustawił bym na trasę krótką , po co na darmo nakładać kilometrów i spalać paliwo?
2. jakby kawałek trasy przejechać po drodze gruntowej utwardzonej to też by się przecież nic nie stało :mrgreen: itd. itp.
krytykować to każdy potrafi, a ile razy samemu zrobiło się coś nie tak siedząc za kółkiem

arianm
Waypoint

Wysłany: 2020-12-28, 18:43   

A może jechał wolno - tylko się " zamyślił "
Uprawiam sporadycznie motolotniarstwo i znając opowieść z tej branży przyszła mi na myśl taka konkluzja.
A opowieść to : opowiada kolega - lecę sobie, spokój ( bezwietrznie ) cisza - nie wiem kiedy i jak a ja jestem 700m wyżej .
Przyczyna - była termika i go wyniosło. :lol: ( bez potrzeby gazowania)
Przepraszam " sprzątającego" za - wpis nie w temacie,

jenks
Navi Expert

Wysłany: 2020-12-29, 13:56   

waldek40 napisał/a:
przypominam ze to był dziadzio po 70-ce ,a dla takich ludzi komputeryzacja to jak dla mnie astronomia
Nie za dużo samo uwielbienia? Znam bardzo wielu t.z.dziadków po 70-tce i to na naszym forum którzy by Ciebie zagonili w tak zwany kozi róg w temacie nawigacji i komputeryzacji. myślę że zdobędziesz się na przeprosiny wszystkich dziadziusiów. :-D

[ Komentarz dodany przez: ___Olivia_: 2020-12-31, 20:33 ]
Poprawiłam użycie Quote
Ostatnio zmieniony przez ___Olivia_ 2020-12-31, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu