My Navia Strona Główna My Navia

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Telesystem 8.2 PND - brak sygnału
Autor Wiadomość
agnas 
azymut

Wysłany: 2013-01-10, 12:16   Telesystem 8.2 PND - brak sygnału

Proszę o pomoc, od jakiegoś czasu podczas korzystania z AM na navi Telesystem 8.2 PND
nie mogę słapać żadnego sygnału, czy to w małych miejscowoścach czy dużych miastach, niezależnie od pogody oraz czasu jaki próbuje.
Dopiero po podłączeniu zewnętrznej anteny sygnał jest odnajdywany.
Zastanawiam się czy powodem jest jaki błąd softu czy coś raczej po stronie samego urządzenia :/
Mam drugie identyczne urządzenie, na którym taka sytuacja nie występuje.

Spotkał się może ktoś z takim problemem?

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2013-01-10, 13:06   

Możesz mieć przetarty, lub ułamany kabelek łączący wbudowaną antenę ceramiczną z odbiornikiem na płycie nawigacji. Złote złącze do podłączenia anteny zewnętrznej jest na samej płycie i z tego "kabelka" nie korzysta.

agnas 
azymut

Wysłany: 2013-01-16, 15:33   

Dzięki :)
Okazało się, że uszkodzony jest moduł anteny w urządzeniu i trzeba go wymienić.
Sęk w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć takiego podzespołu akurat do tego modelu GPSa jaki jest Telesystem 8.2 PND :/

Orientujecie się może gdzie można dostać tego typu podzespoły, by urządzenie naprawić?
Może jakiś sklep internetowy albo prowadzący sprzedaż wysyłkową, bo w Katowicach w kilku sklepach elektronicznych powiedziano mi "nie mamy" :/

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2013-01-17, 09:31   

Ciężko będzie kupić antenę akurat od 8.2, ale zawsze można coś dopasować z innych modeli nawi (anteny są uniwersalne). Kluczowe są tylko wymiary (aby zmieściły się w obudowie).

agnas 
azymut

Wysłany: 2013-01-17, 22:17   

OK, ale wiesz może gdzie tego w ogóle szukać?
Mam na myśli, w sklepach elektronicznych, czy są jakieś hurtownie prowadzące sprzedaż tego typu elementów, w nawiązaniu do mojego poprzedniego posta?
Nie bardzo się na tym znam i nie wiem gdzie szukać nawet takiej uniwersalnej antenki :/

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2013-01-18, 09:22   

Jeśli miejsca jest dużo (nie znam 8.2) to możesz kupić dowolną kabelkową antenę, wypakować z plastikowej obudowy i zamontować w nawigacji. Jednak zazwyczaj miejsca jest niewiele i trzeba szukać antenek z używanych (uszkodzonych) nawigacji. Na Alledrogo na pewno coś znajdziesz, na zakup nówki w sklepie raczej nie masz co liczyć.

Odpowiedz do tematu