Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hukkle
2010-07-20, 22:31
43.2 Problem z czasem / aktualizacja ze strony larka
Autor Wiadomość
jokerek2009
azymut

Wysłany: 2010-02-03, 18:44   Ustawienie godziny lark 43.2

Mam problem z ustawieniem godziny gdyż po ustawieniu godzinę w ustawieniach po przełączeniu na nawigacje w systemie automapa czas przesuwa się o 7 godz. do przodu i nie wiem co z tym zrobić chodzi o lark 43.2

[ Komentarz dodany przez: jacekp1313: 2010-02-03, 20:08 ]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przenioslem

imar42 
guru
GC 5066FMBT

Wysłany: 2010-02-03, 18:59   

czy masz ustawioną strefę czasową tak jak w tym poście? http://www.my-navia.pl/vi...p=153577#153577

[ Dodano: 2010-02-03, 19:14 ]
Powinieneś przeczytać cały ten wątek - nie musiałbyś zakładać nowego http://www.my-navia.pl/vi...der=asc&start=0

Ballevill
azymut

Wysłany: 2010-02-07, 12:08   Rozwiązanie znalezione waszego problemu w 10 min :]

No więc wszyscy magicy technicy.... kolega miał ten sam problem i próbował wszystkiego czego wy próbowaliście tu na forum jednak ten sam problem że po złapaniu sygnału automapa zmieniała ustawienia czasu.

Rozwiązanie....

Dam znać jutro bo to dość mocna integracja była ale jak na razie po złapaniu sygnału czasu nie zmienia. Ale muszę przetestować jej zachowanie bo nie chce byście mnie potem ganiali z młotkiem :] No więc rozwiązanie maksymalnie we wtorek.

Pozdrawiam

cezarysz 
Waypoint
vel Cezar

Wysłany: 2010-02-08, 07:14   Re: Rozwiązanie znalezione waszego problemu w 10 min :]

Ballevill napisał/a:
No więc wszyscy magicy technicy.... kolega miał ten sam problem i próbował wszystkiego czego wy próbowaliście tu na forum jednak ten sam problem że po złapaniu sygnału automapa zmieniała ustawienia czasu.

Rozwiązanie....

Dam znać jutro bo to dość mocna integracja była ale jak na razie po złapaniu sygnału czasu nie zmienia. Ale muszę przetestować jej zachowanie bo nie chce byście mnie potem ganiali z młotkiem :] No więc rozwiązanie maksymalnie we wtorek.

Pozdrawiam

Do tego by automapa nie zmieniała ustawień czasu wystarczy wyłączyć synchronizację czasu z GPS w ustawieniach automapy

pansilesianin
azymut

Wysłany: 2010-02-09, 12:55   

Dzisiaj rozmawiałem z serwisem LARKa. W modelu FreeBird 43.2 po restarcie urządzenia lub całkowitym rozładowaniu baterii ustawienia zegara wracają do wartości domyślnych. Tak po prostu jest. Serwis nie jest w stanie rozwiązać problemu. Twierdzą, że producent dostarcza takie urządzenie i tyle. Jedyne co można to wystąpić o zwrot pieniędzy do sprzedawcy ze względu na niezgodność towaru z umową.
Tyle jeśli chodzi o ustawienie czasu w Lark 43.2

Ale jeśli ktoś sobie poradzi jednak, to dajcie znać :)

Pozdrawiam

cezarysz 
Waypoint
vel Cezar

Wysłany: 2010-02-09, 14:50   

To prawda co piszesz, poniewaz w Larku 43.2 podczas restartu system laduje swoje ustawienia poczatkowe z pamieci ROM i nadpisuje nimi ustawienia zastosowane wczesniej. Nie mniej jednak zmiana czasu jest mozliwa na co przykladem jest miedzy innymi moj model 43.2. Tyle w tej sprawie :)

pionaj 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-02-09, 16:42   

cezarysz napisał/a:
na co przykladem jest miedzy innymi moj model 43.2

i mój też :-)

Kon
azymut

Wysłany: 2010-02-11, 17:21   

Czy ktoś instalował aktualizację:

http://www.lark.com.pl/fb432aktualizacja.htm

"lista zmian:
poprawiono tłumaczenie
poprawiono obsługę strefy czasowej"

Czy ta poprawka rozwiązuje znany problem z czasem?

pionaj 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-02-11, 22:50   

upgradowałem mimo iż nie miałem problemu z czasem
ale teraz za to widze że lark dostał...kopa system jakoś żwawszy się zrobił :-)

Ballevill
azymut

Wysłany: 2010-02-12, 19:11   Dobra no więc podaje rozwiązanie.........

Więc tak

Apteczka --> Sd
Rejestr --> Time Zone
Time Zone --> Usuwamy Wpis HongKong
Ustawiamy strefę czasową na Polskę
Ustawiamy synchronizacje czasu z gps....

Od tygodnia działa u kolegi po tej modyfikacji z włączoną synchronizacją czasu ani gps sie nie zawiesza ani strefa czasowa się nie zmienia po restarcie....

Opis jest jaki jest myślę że każdy z was ma głowę na karku więc niech troszkę pomyśli..

Ps. Panowie z serwisu larka jak i większość polskich fachowców powinna zająć się odśnieżaniem ulic a nie brać się do elektroniki czy tez softów.....

Pozdrawiam :)

pionaj 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-02-12, 20:25   

Ballevill
zanim coś napiszesz zapytaj lepiej kolegi czy aby na pewno ma Larka 43.2 ? :-/
Ty może nie wiesz ale my ..posiadacze tego modelu już wiemy że nie da się grzebać w rejestrze bo po każdym restarcie wszystko wraca do ustawień ,fabrycznych, :-D

Ballevill
azymut

Wysłany: 2010-02-13, 01:35   Re......

Zanim coś napiszesz najpierw zobacz czy działa czy nie bo zbędne komentarze są tu zbędne..... a co do tego że powraca do ustawień fabrycznych to się zgodzę tylko nie rób ze mnie idioty.... bo bez obrazy kolego ale chyba skoro piszę to wiem co więc to by było na tyle....

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-02-14, 11:49   

Ballevill napisał/a:
Widać że lubisz dużo się wypowiadać i szczekać na tym forum.... Chcesz to szczekaj ale nie gadaj głupot.....

A ja pierwszy i ostatni raz proszę o właściwe zwracanie się do innych użytkowników forum. Następne przejawy chamstwa będą właściwie traktowane. Na razie ostrzeżenie słowne.

Misjonarz
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2010-02-25, 07:33   

pansilesianin napisał/a:
Dzisiaj rozmawiałem z serwisem LARKa. W modelu FreeBird 43.2 po restarcie urządzenia lub całkowitym rozładowaniu baterii ustawienia zegara wracają do wartości domyślnych. Tak po prostu jest. Serwis nie jest w stanie rozwiązać problemu. Twierdzą, że producent dostarcza takie urządzenie i tyle. Jedyne co można to wystąpić o zwrot pieniędzy do sprzedawcy ze względu na niezgodność towaru z umową.
Tyle jeśli chodzi o ustawienie czasu w Lark 43.2

Ale jeśli ktoś sobie poradzi jednak, to dajcie znać :)

Pozdrawiam

ja to nie wiem co wy macie z tym larkiem ja odkąd zmieniłem strefę czasowa prze TC to nawet jak walne restart godzina mi się nie zmienia jak navi długo leży i bateria rozładowana wtedy czas ustawi mi się na 12;00 ale strefa czasowa mi się nie zmienia normalnie zmienię i czas w ustawieniach navi i gitara mam wyłączone synchronizowanie czasu z GPS ale zobaczę co się będzie działać jak ustawie zęby synchronizowało czas i dam znać jak śmiga

pionaj 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-02-25, 17:41   

Misjonarz napisał/a:
ja to nie wiem co wy macie z tym larkiem

jak to co mają :-) po prostu inny soft wgrany wystarczy go zaktualizować i będzie ok :-)

Odpowiedz do tematu