Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2013-06-14, 08:18
AKIRA STADION 4.3", AUCHAN WOLA PARK, Warszawa - 299zł
Autor Wiadomość
allprint 
Waypoint
Mio Moov 500PL

Wysłany: 2008-10-02, 10:09   AKIRA STADION 4.3", AUCHAN WOLA PARK, Warszawa - 299zł

Witam wszystkich, to moj pierwszy post, wiec jeszcze raz witam wszystkich serdecznie.
Dzis rano kupilem Akire Stadion w Auchan w Wola Parku w Warszawie za 299 zl.
Z tego co wiem to tylko w trym markecie jest on dostepny.
Okolo 9.00 rano mieli jeszcze ok 20-30 szt.
Jak ktos jest zaintereowany to niech sie spieszy, bo mysle ze to dobra cena.

Pozdrawiam
Allprint

-=====================================-
WĘDROWCA'
Dodałem brakującą "9" i "zł" w tytule tematu.
-=====================================-
Ostatnio zmieniony przez Wedrowca 2008-10-07, 16:22, w całości zmieniany 3 razy  

zahir 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-10-04, 21:31   

Też dziś ją kupiłem i już po kilku minutach użytkowania zauważyłem mnóstwo wad :-/
I to bardzo poważnych wad!!!!!

Tak naprawdę jedyny plus jak na razie to wyświetlacz 4'3 cala i tylko dlatego ją kupiłem, bo za 299zł to na pewno wielka okazja jako 4'3 cale , dlatego, że mogę bez problemu palcem ją obsługiwać.

Wady te które po kilku już minutach zauważyłem:
1. Brak wskaźnika poziomu baterii.
2. Tragiczne mocowanie i jego jakość do szyby.
3. Brak nawet diody pokazującej ładowanie , słabą baterię lub naładowanie.
4. Ładowanie baterii tylko przez gniazdko w samochodzie.
5. Tło menu brzydki nie kontrastowy kolor.
6. Obsługuje karty tylko do 2 GB.

To wrażenia po kilku minutach, nie wiem czy z niej nie zrezygnuję.
Mam jeszcze kilkumiesięczną Mantę 3'5 cala i jest o niebo lepsza, prócz mniejszego wyświetlacza i starszej wersji mapy.

Prosiłbym o wrażenia na temat AKIRA STADION .
Ostatnio zmieniony przez zahir 2008-10-04, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2008-10-04, 22:34   

zahir napisał/a:
Wady te które po kilku już minutach zauważyłem:
1. Brak wskaźnika poziomu baterii.
2. Tragiczne mocowanie i jego jakość do szyby.
3. Brak nawet diody pokazującej ładowanie , słabą baterię lub naładowanie.
4. Ładowanie baterii tylko przez gniazdko w samochodzie.
5. Tło menu brzydki nie kontrastowy kolor.
6. Obsługuje karty tylko do 2 GB.

Odkupię ją bardzo chętnie a ze względu na te wszystkie wady dam 100zł ;-)

zahir 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-10-04, 22:59   

Tak na poważnie są to bardzo poważne wady, przeszkadzające w codziennym użytkowaniu, poza tym z tego, co już zdążyłem przeczytać na forum, są wadliwe ze względu na wieszanie się i wyłączanie podczas podpinania do gniazdka zapalniczki lub przy prawie rozładowanej baterii i naładowanej do pełna baterii.
Długo łąpią sygnał po włączeniu, przynajmniej te zablokowane, sam to sprawdziłem, chociaż te odblokowane też.
i jak się włączy STADION, jest tylko przycisk nawigacja, tragedia :-x !!! Żadnych opcji!!!
Menu bardzo brzydkie , brak resetu, koszmarne badziewne mocowanie :evil: ( wyjmowanie i wkładanie jej w uchwyt także sam uchwyt tragiczny - krótki, nawigacja lata na dołkach itp, żenada :shock: ) plus brak informacji o rozładowaniu, ładowaniu i naładowaniu itd :shock: ....

Plusy też ma:
1. Jak dla mnie to wiadomo przede wszystkim wyświetlacz 4,3Cala.
2. Super gumowana obudowa.
3. Czarna i matowa :-) ) obudowa :->
4. Mapa Map nowsza i praktyczniejsza na większym wyświetlaczu.

Myślę, że zostanę przy Mancie, szkoda duży wyświetlacz pozwala obsługiwać palcem nawigację, dla mnie to bardzo ważne. W Mancie tej co mam 3,5cala nie jest to takie proste, a wręcz kłopotliwe:-/

Ale tylko dla samego wyświetlacza 4,3 nie warto przy tylu wadach. :!: :!: :!:

Niech mnie ktoś uświadomi, że może być inaczej... :lol: :-x

j4rek 
Waypoint

Wysłany: 2008-10-05, 00:25   

Śmiać mi się chce jak to czytam wiadomo, że oryginalnie jest na tym syf, ale z pomocą tego forum możesz zrobić z niej cacko więc w czym problem?

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2008-10-05, 05:32   

zahir napisał/a:
Niech mnie ktoś uświadomi, że może być inaczej... :lol: :-x

Co do plusów, uświadomię ci tylko że ta "super czarna, gumowana obudowa" straszliwie się nagrzewa latem od słońca, a różnice między 3,5 i 4,3 cala są praktycznie pomijalne - http://blogn.pl/kompleks-malego-ekranu.html
Dam 50 zł i solidnie się zastanów czy nie przyjąć propozycji zanim znajdziesz kolejne "plusy" ;-)

zahir 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-10-06, 06:00   

o Chorera, to jeszcze 2 dni i weźmiesz ją za browara.... :mrgreen:
Nie zgodzę się całkowicie, że różnica między 3,5 a 4,3 jest pomijalna. Moim zdaniem jest bardzo duża różnica. W 3,5cala jest prawie nie realne obsługiwanie palcem menu gdyż najczęściej trafiam 2 przyciski na raz , lub nie ten co chciałem. No chyba, że ktoś ma rączki jak dziecko... ;-)
Poza tym w tej Akirze jest lepiej widać na większym wyświetlaczu i nowsza mapa jest dokładniejsza...
Ale przy tylu jej wadach i tak się jej pozbywam spróbuje oddać w sklepie, jak nie to sprzedam.

Kolego j4rek
"...Śmiać mi się chce jak to czytam wiadomo, że oryginalnie jest na tym syf, ale z pomocą tego forum możesz zrobić z niej cacko więc w czym problem?..."
- problem w tym iż ma strasznie dużo wad ta nawigacja!!!
Za każdym razem jak ją podłączam pod gniazdko zapalniczki, wywala błędy wiesza się ogólnie szwankuje. I choćby to jest wystarczającym powodem, żeby się jej pozbyć, nie będę czekał aż po kilku lub kilkunastu razach raczy zacząć w końcu działać.... :-x
Poza tym, jak już pisałem, koszmarne, tandetne mocowanie, brak info o baterii, brak opcji w menu oprócz nawigacji tylko, brak resetu.... to sam początek.
Sorry, ale dziękuję, szkoda, bo 4,3 to nie 3,5..... :lol: :-(
Ostatnio zmieniony przez zahir 2009-01-29, 07:23, w całości zmieniany 1 raz  

slavoy23 
Waypoint

Wysłany: 2008-10-06, 09:45   

Witam
Jezeli wiesza ci sie po podłaczeniu do zapalniczki ,to oddaj szybko do servisu,mnie wieszala sie sporadycznie a potem już za każdym razem,oddalem do servisu i wymienili na nową bez gadania,odblokowałem ją i jak na razie śmiga w porządku,ciesz sie ,ze kupiles ja za 300 zl ,a nie jak ja za 530 zl ;-)
Pozdr

allprint 
Waypoint
Mio Moov 500PL

Wysłany: 2008-10-06, 15:44   

Moja ocena. Po odblokowaniu i wgraniu Auto Mapy 5.1.1 i iGo 8 do ktorych jestem bardzo przywiazany, nie znalazlem wiele wad. Brak diody, no moze to i wada, ale przeciez w tych programach jest wyswietlany stan naladownia uzadzenia. Zasieg lapie mi momentalnie duzo szybciej niz moja poprzednia Manta GPG 020. Rysik moglby byc po prawej stronie (dla prawo recznych). Co do uchwytu, to jak narazie nie sprawil mi wiele problemow, co prawda zdjecie Stadiona z uchwytu jedna reka graniczy z cudem, ale jest to kwestia przyzwyczajenia. Porownujac do Manty, ktora miala tragiczny zaczep, ktory po 3 miesiacach uzytkowania poprostu sie wyrobil, p[owodujac efektowne ewolucje mojej nawigacji w powietrzu. Generalnie jestem z niej bardzo zadowolony, nie powiesila mi sie ani razu, wiec nie mam na co narzekac. Pozdrawiam

zahir 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-10-06, 19:03   

Dziś oddałem moją AKIRA STADION do serwisu, Pani powiedziała mi, że nie było nawet jednego zwrotu... :shock: Może dlatego, że nie wiele więcej sprzedali, gdyż tyle co było na półce, tyle mniej więcej zostało do dziś... :mrgreen:
Kto mi powie ile maja czasu na naprawę? Ostatnio oddając DVD Manty samochodowe 2xLCD do serwisu ponad 50dni czekałem kilkanaście razy się upominając w końcu dostałem zwrot gotówki...
Zobaczymy jak sprawa się potoczy i czy znowu będzie się wieszać i wywalać błąd.

Ps. a podczas podłączania do gniazda zapalniczki wywala lub wywalało Wam błąd , lub inne cuda się działy?

allprint 
Waypoint
Mio Moov 500PL

Wysłany: 2008-10-06, 20:10   

zahir napisał/a:
Ps. a podczas podłączania do gniazda zapalniczki wywala lub wywalało Wam błąd , lub inne cuda się działy?

ani razu, a ładowalem juz ok 10 razy

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2008-10-06, 21:52   

zahir napisał/a:
Kto mi powie ile maja czasu na naprawę? Ostatnio oddając DVD Manty samochodowe 2xLCD do serwisu ponad 50dni czekałem kilkanaście razy się upominając w końcu dostałem zwrot gotówki...

Bo kupuje się w... "Biedronce" anie w Auchanie :-P . Tu przynajmniej wymieniaja na nowy od reki, a jak nie mają sprzętu na skłądzie to kasa od razu do ręki. Sprawdzone wielokrotnie przez wiele osób. Przeze mnie raz - wysiadł mi mikser do ciasta :-D

slavoy23 
Waypoint

Wysłany: 2008-10-07, 00:47   

Witam
Dokladnie tak sie dzialo u mnie ,bylo OK dopóki nie podlączylem do zapalniczki,od razu blokada,zresztą opisalem to na forum,serwis ma 14 dni roboczych i tyle prawie czekalem ,ale teraz odpukac jest OK i automapa smiga jak trzeba.
Pozdr

drajnsz
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-10-14, 22:09   

Witam! Chyba nie tylko Warszawa jednak... Z tego co wyczytałem w dzisiejszej gazetce reklamowej to Akirkę Stadion będzie można kupić w Auchan w Zielonej Górze też za 299 zł, więc bardzo dobra cena:)

Odpowiedz do tematu