Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
AM 4.5.0 problem
Autor Wiadomość
mumingr
Waypoint

Wysłany: 2018-12-05, 09:51   

szwagier22 napisał/a:
Szanowny kolego - ty czytasz co ja piszę ze zrozumieniem?
...................................................................................................................................
6.Zamykasz managera, startujesz AM - narzędzia> ogólne > wczytaj mapę, wczytujesz i po problemie.

Szanowny kolego czytam, czytam. Do tej pory tworzyłem opisane przez Ciebie foldery ręcznie tj. gdy karta SD byłe w kompie i tam kopiowałem Europę. Nic to nie dawało. Teraz postąpiłem jak opisałeś to w swoim poście. W urządzeniu Total Comanderem utworzyłem niezbędne foldery i skopiowałem Europę, w pamięci wewnętrznej wykasowałem plik z Europą. Po uruchomieniu AM pokazuje się ekran powitalny i czy zgadzam sie na warunki programu, warunki licencji oraz wybór mapy. Co bym nie zrobił (Nie, dziękuję czy też Zgadzam się) to program po weryfikacji mapy po kilku chwilach wyświetla to samo okno. Po skopiowaniu mapy Polska do pamięci wewnętrznej program się uruchamia i gdy wykonuję pkt. 6 to w zakładce >wczytaj mapę>widoczna jest tylko Polska brak jest Europy.

Raby postąpiłem jak Ty.

januszpe 
Navi Expert

Wysłany: 2018-12-05, 11:29   

mumingr! albo ja nie rozumiem albo Ty nie bardzo rozumiesz szwagra. Total Commander do niczego Ci nie jest potrzebny!!!
Pobierasz plik instalacyjny AM 6.24 z MAPAMI EUROPY 1810! i instalujesz na KOMPUTERZE wybierasz opcję instalacja zaawansowana! w czasie instalacji wyznaczasz mapy które chcesz mieć w katalogu EUROPA! Na komputerze utworzy Ci się katalog Automapa EU. Z tego programu wybierasz katalog z interesującymi Cię mapami EUROPA Z komputera PC, przenosisz do programu ANDROID w swoim smartfonie, do katalogu MAPS tam gdzie masz POLSKĘ! I wszystko MUSI!!! być widoczne. Zdrówka

P.S. Pamietaj ze nie da sie wstawić katalogu MAPS tam gdzie nam się zamarzy! O tym decyduje Android, podczas instalacji programu, ręczne ustawianie lub wstawianie nic nie da. Katalog z mapami możemy dokopiować tylko tam gdzie wskaże Android, a więc dogrywamy to obok istniejącego pliku Polska

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2018-12-05, 12:26   

januszpe. Rozumiem szwagra doskonale. AutoMapa zainstalowana na pamięci wewnętrznej urządzenia hula aż miło zarówno Polska jak i Europa. Chodzi oto w tym moim problemie, by w celu zaoszczędzenia miejsca w pamięci urządzenia, mapę Europy umieścić na karcie pamięci i by AM działała. I szwagier w pkt wyjaśnił jak to zrobić, podobne opisy są w necie. Niestety w moim przypadku pomimo moich usilnych starań ta metoda nie działa a u innych tak.

adijos93 
GPS instruktor

Wysłany: 2018-12-05, 12:36   

Dlatego na Europe jeśli potrzebuje turystycznie to biere MapaMap Europa na mapach EU TomTom-a bo można pobierać konkretne kraje które chcesz i równie dobra mapa PL od Emapy. Chociaż w PL bezapelacyjnie najlepszy jest NaviExpert bo mapa online i dzięki temu najbardziej aktualna i najlepszy traffic.

MapaMap Win CE Europa ? : Lark 50.3

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2018-12-05, 13:28   

mumingr napisał/a:
januszpe.Niestety w moim przypadku pomimo moich usilnych starań ta metoda nie działa
Zrób screen karty ze struktura folderów - czasem brak kropki czy dodatkowa spacja powoduje problemy

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2018-12-05, 14:45   

jestem_ktoś napisał/a:
mumingr napisał/a:
januszpe.Niestety w moim przypadku pomimo moich usilnych starań ta metoda nie działa
Zrób screen karty ze struktura folderów - czasem brak kropki czy dodatkowa spacja powoduje problemy

Proszę oto sreen
http://wrzuc.se/i/5c07d1a152b0a

szwagier22
guru

Wysłany: 2018-12-05, 15:31   

Mam ciągłe wątpliwości co do twojego roota. Czy Total Commander poprosił SuperSu o nadanie uprawnień superusera?
Pokaż zrzut SuperSu z zakładką aplikacje.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2018-12-05, 16:07   

sorry, ze sie wtrącam, ale czy na pewno ma byc Android/data/obb/pl.aquart...... ???
a nie czasem: android/data/pl.aquart.automapa,, a katalog obb ma być w lokalizacji :android/obb OBOK android/data ??

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2018-12-05, 16:23   

szwagier22 napisał/a:
Mam ciągłe wątpliwości co do twojego roota. Czy Total Commander poprosił SuperSu o nadanie uprawnień superusera?
Pokaż zrzut SuperSu z zakładką aplikacje.

Mam SuperUser
a to zrzut
http://wrzuc.se/i/5c07e8972529e

szwagier22
guru

Wysłany: 2018-12-05, 17:17   

A masz ty SuperSu zainstalowane?

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2018-12-05, 18:32   

Tak jak pisałem mam SuperUsera

AndyB66 
Waypoint

Wysłany: 2018-12-05, 18:50   

geranium napisał/a:
@no_taki
szwagier22 napisał/a:
Szanowny kolego
Android/obb/pl.aquart.automapa/AutoMapa/Maps

jest to prawidłowa lokalizacja

Nie. Prawidłowa lokalizacja to "Android/obb/pl.aqurat.automapa/AutoMapa/Maps" (literówka w słowie "aqurat").

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2018-12-05, 19:08   

Poprawione, nie pomogło

szwagier22
guru

Wysłany: 2018-12-05, 19:40   

mumingr napisał/a:
Tak jak pisałem mam SuperUsera

To odinstaluj SuperUsera a zainstaluj SuperSU. Widocznie to co masz nie daje właściwych uprawnień i AM nie widzi karty.
Są tylko dwa sprawdzone programy do rootowania - starszy SuperSU i nowszy Magisk.
Reszta to badziew.

mumingr
Waypoint

Wysłany: 2019-07-03, 09:57   

Ponownie Witam Szanownych Kolegów
Mam pytanie do znawców, w jaki sposób wczytać trasę z pliku atm, zaplanowaną i wygenerowaną z Targeo. Czy w ogóle jest taka możliwość.
Pozdrawiam

Znalazłem na innym forum, dla zainteresowanych:
Plik z trasą zaimportowany na PC w formacie atm wystarczy skopiować do folderu routes.
W oknie głównym na dole klikamy Trasa, klikamy w prawym dolnym rogu trzy kropki a następnie klikamy Moje trasy i wybieramy trasę jaką zapisaliśmy.

Odpowiedz do tematu