Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2016-02-09, 18:58
MX4 i BT; połączenia HF / DUN
Autor Wiadomość
no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-10-23, 14:49   MX4 i BT; połączenia HF / DUN

Dostrzegłem wczoraj kolejny "kwiatek" w oprogramowaniu MX4. Otóz przy wlaczonej funkcji bletooth, synchronizacja ksiazki tel telefonu z urządzeniem skutkuje wyswietleniem tej listy nie w porzadku alfabetycznym, a porządkowana jest wg "rosnacych" numerów telefonów.

Skutkuje to calkowitym wymieszaniem listy kontaktow w mawigacji, a w rezultacie UNIEMOZLIWIA korzystania z wybierania numerów i realizowania w ten sposob połaczeń wychodzacych z nawigacji.

Zdrazniło mnie to, więc napisałem grzeczny list do supportu z pytaniem, czy i kiedy zamierzają usunąć tego buga.

Panowie odpowiedzieli - nawet telefonicznie - ale treść ich odpowiedzi jest - mowiąc delikatnie - kuriozalna.

Mianowicie pan stwierdził, ze to nawigacja a nie telefon, więc firma modecom nie zamierza zmieniać tego fragmentu firmware i nie ma co liczyc na to, ze kiedykolwiek lista kontaktow bedzie w MX4 porządkowana alfabetycznie.

Tlumaczac to na polski - NIGDY nie bedzie mozna w tym modelu korzystać z wybierania numerów z ksiązki tel.
To ja się grzecznie pytam.... po ch* więc jest w ogole ta opcja w tel, jesli jej funkcjonalnośc jest zerowa ????

I serdecznie zyczę Panom z modecoma, by w swoich telefonach tez mieli tak poszatkowane listy kontaktów i próbując znaleźć jakikolwiek musieli przegladac losowo poustawiane np 400 pozycji.

Na koniec pragne pogratulowac tej firmie podejscia do klienta, spowadzajacego się do stwierdzenia " Napiszemy na pudełku jaką bogatą listę funkcji dodatkowy ma nasz produkt ( i weźmieny za to kase ) a, ze te opcje nie dzialają prawidlowo ,to Twój problem, bo mysmy już Ci towar sprzedaliśmy. I w d* mamy resztę.

Szkoda gadac.

P.S Przy takim podejściu i bardzo ostrej konkurecji ze strony urządzeń androidowych czarno widzę przyszłośc tego działu produkcji firmy modecom. Ja w kazdym razie na pewno nie nabędę droga kupna ewentualnego nastepcy MX4
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2016-07-23, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-11-12, 18:18   

marek_39 napisał/a:
na wuja ci telefon w nawigacji

Nie rzecz w tym, że jest mi to potrzebne, ale w tym, że jesli urzadzenie obsluguje jakąś funkcję to ma to robic prawidłowo !.
Kropka.
Albo wcale i wtedy ze specyfikacji okresloną funkcję trzeba wywalic ( i obnizyc cenę bowiem modul bluetoth wraz z oprogramowaniem go kosztuje ) , a nie powiększać listę funkcjonalnosci babolami bez wartosci uzytkowej.

P.S Próbowałes trybu glośnomowiącego na smatrfonie w samochodzie ?
Czy kazdy musi mieć smatfona ??
Czy kazdy chce mieć DWA urzadzenia na szybie ?

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-11-30, 17:26   

marek_39 napisał/a:
obsługa zestawu HF" to nie jest obsługa telefonu/smartfona, do tego służy(-ła) technologia DUN, której mx4 NIE OBSŁUGUJE!

Szanowny kolego . Przyznaję iż nie mam pojecia o czym piszesz.
Proponuje zapoznanie się e specyfikacja modelu MX4 na stronie producenta, gdzie - pozwolę sobie zacytować- napisamo wyraźnie:
Bluetoth: Tak, obsługa książki telefonicznej,obsługa profilu HF

Obsługuje ksiązkę ?? NIE - bowiem to co się pojawia NIE JEST prawidłowa obsługa książki, z racji błędnego segregowania kontaktów . Co podkreslam - MX3 ( którego mialem okazję mieć cbyc może w rekach przez ponad dwa lata ) porządkował książkę prawidlowo ( nawet przy tym z DUN nie korzystał )
Ma obslugiwać HF ? Tak - i o niczym innym nie piszę i niczego innego nie oczekuję .
Ze zapytam.. obsługę JAKIEGO urzadzenia w zakresie HF ma zapewniac - wg deklaracji producenta - nawigacja , jesli nie telefonu/smartfona ????
Radia lampowego ?????

Twoje zaangazowanie w ten temat pozwala mi podejrzewać, iz w jakiś sposob jestes związany z firma MODECOM. Jesli tak - sugeruję przekierowanie tego gejzeru energii raczej w kierunku poprawy ewidentnego błędu oprogramowania , niz prób udowadniania, że to , co jest ewidentnie spitolone - działa prawidlowo.

Kkupujac urządzenie mam pełne prawo oprzeć się na specyfikacji zawartej na oficjalnej stronie produktu. Kropka.

P.S Podejrzewam tylko, ze wykonanie softu do MX4 Modecom zlecil firmie zewnetrznej. Ktoś nie sprawdził go dokładnie , soft został przyjety, a teraz jego zmiany zwyczanie będa sporo kosztować, więc Modecom zaklina rzeczywistośc twierdząc, ze to co jest spitolone , jest jednak dobre, by uniknąc kosztów przeróbek oprogramowania.
Bo zrobic się to da !!!
I ostatnie.. byłem jednych z tych, którzy uczciwie polecali MX3 na prawo i lewo.
Teraz równie uczciwie wytykam niedoróbki MX4 i równie uczciwie odradzam ten model.
Z moje strony - koniec dyskusji.

Ranid 
Waypoint

Wysłany: 2016-02-10, 22:35   MX4 HD - parowanie z Plantronics M55.

Kupiłem bluetooth Plantronics M55 i chcę sparować z MX4 ale nie mogę,czy w ogóle można,chcę słuchać komunikatów w słuchawce.telefon paruje bez problemu.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2016-02-11, 21:24   

Ranid napisał/a:
chcę sparować z MX4 ale nie mogę,czy w ogóle można,chcę słuchać komunikatów w słuchawce.telefon paruje bez problemu

Bezpośrednio NIE, bowiem oba urządzenia ( nawigacja i sluchawka ) sa "klientami " , brakuje "hosta" ( okreslenia malo elegancke ale oddają rzeczywistośc ) , jakim jest np. telefon.
Równie dobrze moglbys próbowac parować np. dwie sluchawki , czy dwie nawgacje.
Może pomysl gmpl będzie skuteczny....

pilar220 
Waypoint

Wysłany: 2016-07-23, 08:38   Modecom MX4

Witam

Mam problem z uruchomieniem bluetoth w MX4 po uruchomieniu aplikacji wyskakuje komunikat https://zapodaj.net/914e9ac7d8ef7.jpg.html .Proszę szanownych użytkowników co z tym można zrobić.

Problem rozwiązało wgranie firmware ze strony producenta.

http://tb7.pl/polecam,pilar220,38934
Ostatnio zmieniony przez pilar220 2016-07-31, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu