Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-11-27, 07:31
Budowa aktualnej bazy fotoradarów do iGO
Autor Wiadomość
kilowat 
Waypoint

Wysłany: 2015-11-25, 16:01   

to chyba mamy wszystko :D

proponuję docelowo nie łączyć w jeden plik, tylko zostawić w podziale na województwa (po sprawdzeniu czy nie ma dubli oczywiście), potem każdy przetestuje, czy się wszystko zgadza.
Igo i tak zczytuje dane ze wszystkich wrzuconych plikow .txt

Zauważyłem, że można po ciągu danych dołożyć jeszcze opis, który może szybko pomóc w lokalizacji punktu, np.:

16.833020,50.987250,1,50,0,0 DK35 Gniechowice

Poza tym zrobiłem osobny pliczek z samymi radarami co łapią przejazdy na czerwonym świetle, cała Polska

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2015-11-25, 16:37   

No to mamy sporo dubli, bo ja pojechalem caly wchód :mrgreen:
Obawiam się że trzeba będzie połączyć jednak te pliki w jeden, bo jak inaczej usunąc duble ?

Osobno waro dać ( jak myslę ) czerwone swiatła i odcinkowe, bowiem te kategorie będa szczegolnie rozwijane i dodanie kolejnych punktów na biezaco będzie latwiejsze :-)

To co .. wysyłajcie mi stacjonarne prosze ( wolałbym plik.txt wrzucony np na www.zippyshare.com ) a ja usunę duble i wyslę Wam na PW gotowy plik )
Mozemy też dzielić się już odcinkowymi i kamerami na czerwonym ( w ten sam sposób, z tym że kazdy z Wan niech wyśle wszystkim :-)

27gibon 
Navi Expert

Wysłany: 2015-11-25, 17:05   

wysłałem wam odcinkowy. no_taki w pierwszej wersji którą masz był błąd w tej jest poprawiony. Lazy49 ma zablokowany priv więc nie wiem jak mu posłać.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2015-11-25, 17:10   

Nie ma blokady. Wyslę Mu więc ja od siebie :-) ,,I jeszce jedno... Przenosimy się Panowie na priv. Poprosze administrację o usunęcie tej części watku jako nie wnoszącej nic merytorycznegho

szwagier22
GPS instruktor

Wysłany: 2015-11-25, 19:15   

@no_taki - bez przesady - merytoryczna dyskusja mądrych eliminuje głupotę, i jeszcze prowokuje. :mrgreen:

kilowat 
Waypoint

Wysłany: 2015-11-25, 23:22   

no_taki napisał/a:
Obawiam się, że trzeba będzie połączyć jednak te pliki w jeden, bo jak inaczej usunąc duble?

Rzeczywiście przy całej bazie byłoby ciężko, sam wrzucam wszystko w arkusz Excela i sortuję wg współrzędnych i wtedy widać czy mam duble (w POIConverterze jest automat, ale nie widać które usunął).

Dla testerów: można ostateczny plik przerzucić w POIConverterze na format KML i taki plik wczytać do programu RouteConverter, on na mapie pokazuje wszystkie wczytane punkty i wizualnie testować czy mamy wszystko.

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2015-11-26, 07:18   

Szkoda taki świetny przykład ciężkiej pracy niszczyć w koszu (prośba na PW od jednego z uczestników tej dyskusji) - może przeniosę do działu iGO jako wzór do naśladowania?

kilowat 
Waypoint

Wysłany: 2015-11-26, 07:35   

Jeżeli jest szansa to proszę o osobny temat o radarach. Myślę, że i moi współpracownicy zgodzą się na samym końcu na udostępnienie naszej pracy ogółowi :D

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2015-11-26, 13:20   

Dzieki Panowie. Praca wz Wami to byla czysta przyjemnośc :-)

A co do udostepniania...
Kazdy z nas może podjąc taka decyzje.
Ja nie udostepnię ogółowi z prostej przyczyny. Kazdy mógl nam pomóc, rozbiąc choćby kilka punktów, ale jesli żal mu bylo tego kwadransa wlasnego czasu - czekajac że dostanie gotowe pod nos, to mi się takie podejscie zwyczanie nie podoba.
I uwazam, że nalezy je tepić.
Szcegolnie ze za moment zawodowi uploaderzy zaczna robic na tym pieniadze :-(

kilowat 
Waypoint

Wysłany: 2015-11-26, 14:06   

A ja napiszę tak - większość z list radarów dostępnych w necie zawiera prawie wszystkie radary, które tutaj, dzięki pracy kilku osób, udało nam się spisać. Dla porównania - najlepsza wg mnie lista zawiera 1167 radarów stacjonarnych, które istnieją lub istniały w Polsce, nasza lista ma ich tylko 377 i prawdopodobnie zawiera tylko te co nadal działają i tyle. Wnerwiało mnie, że ostrzega mnie o tym czego nie ma i stąd pomysł. :)

Poza tym, znam żółty fotoradar, którego nie ma na liście, więc... może praca głupiego.

27gibon 
Navi Expert

Wysłany: 2015-11-26, 14:24   

kilowat napisał/a:
Poza tym, znam żółty fotoradar, którego nie ma na liście, więc... może praca głupiego.

To może być własność straży miejskiej i od 1 stycznia i tak nie będzie działał.

kilowat 
Waypoint

Wysłany: 2015-11-26, 14:30   

no własnie on nie jest straży miejskiej - http://www.swidniczka.com...t,article,19097

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2015-11-26, 14:30   

Jak napisałem.. kazdy z nas czterech ma takie same prawa do tych plików i ich udostepniania.

To, że ja - z racji wyzej opisanych - nie upublicznię ich nie oznacza, ze którykolwiek z kolegow nie zrobi tego, i ma ku temu absolutne i niezaprzeczalne prawo :-)

[ Dodano: 2015-11-26, 14:34 ]
kilowat napisał/a:
no własnie on nie jest straży miejskiej

Powstaja nowe wciąż. :-(
Po prostu wrzuć do tego tematu jego koordynaty ( nawet plus-minus, byleby na drodze był ).

Dorzucimy sobie do pliku.

P.S. Jacek1313 zaproponował, by ten temat , jako przykład pracy forumowej - z czego bardzo się cieszę , zostal wydzielony i przeniesiony "na górę "

Mile to :-)

kilowat 
Waypoint

Wysłany: 2015-11-26, 14:41   

dopiszcie sobie Panowie:
16.418162,50.988059,1,50,0,0

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2015-11-26, 21:30   

kilowat napisał/a:
najlepsza wg mnie lista zawiera 1167 radarów stacjonarnych, które istnieją lub istniały w Polsce

Wszelkie te listy opieraja sie na pracy pasjonatow i to stanowi o ich najwiekszej zalecie i rownoczesnie najwiekszej wadzie.
Kazdy zauwazony radar dodawany jest do listy ( poiplaza, poipoint ) , usuniecie ich jednak z listy już takie proste nie jest , a i być może niewielu jest chetnych do polowania na nieistniejace radary.
Powoduje to, że po piątym falszywym komunikacie , kolejny odbieramy z przumróżeniem oka - jesli nie ze zlością na kolejne "burczenie" Agaty.
Stad nasz pomysł by oprzec się na jakimś wiarygodnym źrodle i stworzyć własną bazę pozbawioną tej wady. ( co oczywiście nie zwalnia nas od obserwowania znakow. )

Mnogość ostrzeń ( szczegolnie w kategoriach takich jak " mozliwy radiowóz z kamerą : czy "mozliwy fotoradar przenośny" spowodowala iż calkowicie wylączyłem ostrzeganie przed nimi, jako że zaobserwowalem , iż komplenie puszczam je mimo uszu. Po co więc obciążać system ?

Odpowiedz do tematu