Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęt z Windows CE + WiFi
Autor Wiadomość
boskar
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-10-24, 11:15   Sprzęt z Windows CE + WiFi

Hej, czy spotkaliście się z jakąkolwiek nawigacją na Windows CE (pod AutoMapę z LiveDrive!) obsługującą WiFi?

Udostępnianie internetu przez DUN i Bluetooth to nonsens, a jako że mam tablet z tetheringiem WiFi to WiFi w nawigacji powinno być najlepszym rozwiązaniem.

Z drugiej strony - nie chcę AutoMapy pod androida - inny model licencjonowania i inny program.

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 182 razy

Wysłany: 2015-10-24, 11:39   

boskar napisał/a:
czy spotkaliście się z jakąkolwiek nawigacją na Windows CE
jeszcze się nie spotkałam, może kiedyś coś takiego będzie ;-)

mrc 
Navi Expert
- VIP -

Wysłany: 2015-10-24, 12:30   

Niestety, jedynym rozwiązaniem pozostaje jakiś notebook, ale to mało ergonomiczne rozwiązanie do samochodu osobowego.

boskar
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-10-25, 08:39   

Hm, naszło mnie jeszcze wczoraj, że być może dałoby się wpakować kartę WiFi pod złącze SD jako SDIO.

Znalazłem też emulację Bluetooth DUN pod androida, ale płatną.

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tych kwestiach?

boskar
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-10-25, 09:47   

To że albo WiFi albo DUN to sprawa oczywista.

Ech, ciężki temat generalnie, chyba najprościej faktycznie będzie przerobić netbooka z Windows XP : )

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2015-10-26, 19:59   

boskar napisał/a:
Hm, naszło mnie jeszcze wczoraj, że być może dałoby się wpakować kartę WiFi pod złącze SD jako SDIO

Sprzęt sprzetem.. ale czy sa urządzenia wspierające te usługę ? ( sterowniki i te sprawy )
Do tego przyznasz, ze to troszkę dziwaczne..
Mając urządzenie posiadające dostęp do netu i jednocześnie mozliwość obslugi programu bedziesz tworzył jakieś protezy przenoszace sygnał z urządzenia na urzadzenie.
Jednak chyba czeka Cie przesiadka na Androida, bo z doświadczenia moge powiedzieć, ze w aucie robi sie platanina kabli i urzadzeń ( zasilanie nawigacji winCE, zasilanie telefonu , czy tabletu, byc może zasilanie CB ).
Kazde wejscie do aauta to podlączanie tego wszystkiego, ustanawianie połączenia etc...
Ja wymiekłem przy DUN ;-)

boskar
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-10-29, 15:18   

no_taki napisał/a:
Sprzęt sprzetem.. ale czy sa urządzenia wspierające te usługę ? ( sterowniki i te sprawy )
Do tego przyznasz, ze to troszkę dziwaczne..

Przyznam, dlatego fajniej by było znaleźć sprzęt który po prostu obsługuje WiFi.

Co do sterowników - to oczywiście największy problem. Znalazłem jednak jakieś urządzenia i jakieś sterowniki dla Windows CE (choć, co ciekawe - prościej znaleźć do 4.x i 5.x niż do 6.0).

Pewnie odpuszczę temat, choć naszło mnie jeszcze jedno rozwiązanie - Bluetooth PAN.

Potencjalnie można jeszcze zrobić emulację Windowsa CE na Androidzie, ale to kolejne bardzo pokopane rozwiązanie ; )

szwagier22
GPS instruktor

Wysłany: 2015-11-09, 18:05   

Cytat:
Przyznam, dlatego fajniej by było znaleźć sprzęt który po prostu obsługuje WiFi.

BECKER professional.6 LMU
Cytat:
Wraz ze zintegrowanym inferfejsem WiFi masz dostęp do usługi Lifetime Becker Link2Live Pro Services. Umożliwia to dostęp do właściwych informacji dla nawigowania podczas twojej podróży w czasie rzeczywistym . Poprzez połączenie WiFi z twoim telefonem, usługa Life Traffic umożliwia dostęp do aktualnych informacji w czasie rzeczywistym.

Odpowiedz do tematu