My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Konwersja radarów z innych programów do iGO
Autor Wiadomość
jacekp1313 
Maestro GPS
MX3+Primo+MM legal

Wysłany: 2016-06-01, 06:06   

Zmieniłem tytuł wątku - był "Konwersja radarów z MM do iGO"

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2016-06-01, 09:38   

Tak jak pisaliśmy z kol Bilunia....
Jesli ktos uważa, ze ta baza jest nieprzydatna - nie ma jakiegokolwiek obowiazku korzystania z niej.
Jesli okaze się, ze istnieją radary w niej nie zawarte - rzeczywiście przydatność takiej bazy budzi wątpliwości. Jesli natomiast jest ich o kilka procent ( w skali kraju ) za duzo , to w moim odczuciu tak naprawdę nie dzieje się nic.
Ale - jesli komus taki stan ne odpowiada - powinien korzystać z innej bazy.

lazy49
Navi Expert

Wysłany: 2016-06-01, 10:03   

Bilunia napisał/a:
... znasz lepszą bazę, korzystaj z niej i podziel się z innymi ...

Proszę bardzo: oto owoc mojej samodzielnej ciężkiej pracy.
MyNavi 31052016a.zip

Osobno RL, FO i FS-pogrupowane województwami. Plus plik aktualizacyjny. Stan 18-02-2016

Zamieszczone dane źródłowe z Canardu [w całości, osobiście, pobrane przeze mnie] są przeze mnie w arkuszu przetworzone do postaci fotoradarów z iGO, ale samemu trzeba je "wyłuskać". To nie jest gotowiec!

Uwaga: W żaden sposób NIE zostały wykorzystane materiały opracowane przez Kolegów: no_taki, kilowat, 27gibon, w ramach tematu: "Budowa aktualnej bazy fotoradarów do iGO"
=====================================================

[ Dodano: 2016-06-02, 10:18 ]

dopisane 02-06-2016
Bilunia napisał/a:
... znasz lepszą bazę, korzystaj z niej i podziel się z innymi ...
cd..

z nielubianego (na tym forum) UMP:
FO, RL, FS dla Polski
(prawie idealna zgodność liczbowa z CANARD: 20-RL, 28-FO i 381-FS)
FOTORAdary02062016a.zip

tym razem gotowiec do iGO (ja tylko sam przetworzyłem aktualny, z 02-06-2016, plik źródłowy fotoradarów PL na format iGO)

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2016-06-02, 13:50   

I datowana na 01.06 baza SCDB dla Europy ( FS, FO i RL ) konwertowana na format .txt dla iGO:
http://www101.zippyshare.com/v/d6WmROIJ/file.html

medi
Waypoint

Wysłany: 2016-06-02, 15:12   

no_taki napisał/a:
I datowana na 01.06 baza SCDB dla Europy ( FS, FO i RL ) konwertowana na format .txt dla iGO:
http://www101.zippyshare.com/v/d6WmROIJ/file.html

A dla PL?
Proszę.

Sprawdzałem, co prawda na wyrywki x,y z danymi o radarach od krokodyli i wszystko sie zgadza. Sprawdziłem prawie 70% pozycji. I śmiem sądzić że jest to najbardziej aktualna baza na dzień dzisiejszy, lepszej niema.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2016-06-02, 16:31   

Prosze bardzo :-)
Baza SCDB dla Polski ( datowana 01.06) konwertowana na format .txt dla iGO
http://www107.zippyshare.com/v/MFHDdl0j/file.html

medi
Waypoint

Wysłany: 2016-06-02, 21:20   

no_taki napisał/a:
Prosze bardzo :-) l

Dziękuję bardzo.

marek_39
GPS instruktor

Wysłany: 2016-06-03, 12:02   

@lazy49, podeślij mi źródła miodku, OCZYWIŚCIE oprócz SCDB, miplo, canardu i innych internetowo dostępnych (oprócz padalców, gdzie aktualność jest "sprzed trzech lat"), sprawdzę dla moich kolegów-kierowców i później udostępnię tam, gdzie zwykle - niestety JEDNORAZOWO!!! ze względu na brzydotę co poniektórych ;-)
aha, co oznacza "prawie idealnie zgodność" według ciebie? wykluczasz odpowiedzialność? mnie jakoś to się nie zdarzyło przez ładnych kilka lat... ale dzięki takim jak ty (podważającym zaufanie) sprawdzane codziennie źródełko wyschło…

oczywiście każdy, kto korzystał z moich blicerków będzie miał do nich dostęp, oczywiście po odpowiedniej prośbie na pw na gryzoniu - starych nie będę kasował, do nowych będzie kluczyk:-)

nie wierzę w boga (żydowskiego, dżejpitu, toruńskiego, kaczyńskiego i in.), nie używam babolmapy, nie zabijam i nie gwałcę
polecam yanosika (marek3999)

lazy49
Navi Expert

Wysłany: 2016-06-03, 18:50   

Dla wszystkich Osób zainteresowanych strona merytoryczną która baza jest najlepsza:

Jedyną wiarygodną bazą danych jest baza Canard, dlaczego bo:
cyt " Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) to komórka organizacyjna Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego"

a z kolej Ustawa o Prawie Drogowym (Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r., poz. 1137, z późn. zm.) stanowi:
Art. 129g. 1. Ujawnianie za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących zainstalowanych w pasie drogowym dróg publicznych następujących naruszeń przepisów ruchu drogowego:
a) przekraczania dopuszczalnej prędkości,
b) niestosowania się do sygnałów świetlnych
– należy do Inspekcji Transportu Drogowego.
NIE ma żadnych innych Instytucji w tym zakresie!

A sam CANARD pisze o sobie i swoich zamierzeniach docelowych , w tym ilości urządzeń:
"Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) to komórka organizacyjna Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Została ona utworzona w celu prowadzenia nadzoru nad ruchem drogowym. CANARD, dzięki automatycznej rejestracji wykroczeń, ujawnia naruszenia przepisów w zakresie przekraczania przez kierowców ustalonych limitów prędkości oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.
Centrum rozpoczęło działalność kontrolną 1 lipca 2011 roku i od tego momentu prowadzi działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz redukcję liczby śmiertelnych ofiar wypadków. W 2015 roku planowane jest zakończenie rozbudowy infrastruktury systemowej, prowadzonej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Łącznie, w systemie funkcjonować będzie wtedy 400 fotoradarów, 29 mobilnych urządzeń rejestrujących, 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości oraz urządzenia rejestrujące wjazd na czerwonym świetle, zainstalowane na 20 skrzyżowaniach. Infrastruktura zarządzana przez GITD, rozbudowywana dzięki projektowi POIiŚ, montowana jest w ramach sieci dróg krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego."

Liczbę urządzeń można (dla bardzo dociekliwych) dodatkowo sprawdzić po ilości ważnych w chwili obecnej Świadectw Legalizacyjnych.
I tyle w temacie z mojej strony.

Bilunia 
Maestro GPS

Wysłany: 2016-06-04, 01:49   

lazy49 napisał/a:
Jedyną wiarygodną bazą danych jest baza Canard, dlaczego bo:
cyt " Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) to komórka organizacyjna Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego"

I po co komu te mądrości
Zerknij na nazwę tematu. Jak opracujesz rzetelną i aktualną bazę fotopstryków, gotową do wrzucenia do konkretnego programu nawigacyjnego, to ją po prostu tutaj wstaw, a każdy chętny sam dokona wyboru.
marek_39 napisał/a:
co oznacza "prawie idealnie zgodność" według ciebie? wykluczasz odpowiedzialność?

Zasadne pytanie i odpowiedź też wydaje mi się trafiona.
Osobiście nie mam nic przeciwko, jeżeli navi mnie ostrzeże "nadmiarowo" w 20 miejscach - gdzie nie było zagrożenia, niż pominie jedno z którego dostanę fotki.

marek_39
GPS instruktor

Wysłany: 2016-06-18, 01:12   

szanowne koleżeństwo,
jeżeli ktoś jest tak merytoryczny, jak leniwy49, to szczerze współczuję: o tym, co tak ładnie przekopiował (zatem megi, bo oni w tym specjalizują), wszyscy wiedzą, korzystając choćby z janosika!

bicie piany przez kolejnego sympatyka ałto@ nie jest na miejscu, bo jest jedna poważna przyczyna: nie wszyscy jeżdżą tylko po PL, poza jej granicami (abstrahuję od legalności włączenia ostrzegania przed miejscami kontroli; jeżeli ktoś zna język, to w bardzo łatwy sposób, kilkukrotnie przeze mnie opisany, wytłumaczy się, że program "do nawigacji" nie ostrzega przed miejscami kontroli, tylko o miejscach niebezpiecznych, gdzie posługujący się "ostrzegaczkami" mogą nagle zwalniać!!!

@bilunia,
aż tak bardzo nadmiarowe blicerki nie są;) zwykle w okolicach dawnych gminnych stacjonarnych wystawiane są "te na prawie" lub ukryci są suszarkowicze z rejonówek (np. w godzinach nocnych na DK 78 między Jędrzejowem i Zawierciem, Pamiątka na 7ce itd.); jak sam zauważyłeś, problem nie tkwi w konwersji między poszczególnymi formatami (przyp. m_39: nie uznaję .kml, najwygodniejszym i najbardziej "uniwersalnym" jest format .csv), tylko na AKTUALNOŚCI wszelakich baz, ale skoro koleżeństwo nie chce z nich korzystać... prosił się nie będę :D:D:D

@leniwy49,
nie jesteś dla mnie osobą wiarygodną, tylko zwykłym jasienicowym paszkwilantem

[ Dodano: 2016-06-20, 16:15 ]
@lazy49,
nie podesłałeś swoich źródełek, więc jesteś niewiarygodny, i jako forumowicz, i jako kierowca

nie wierzę w boga (żydowskiego, dżejpitu, toruńskiego, kaczyńskiego i in.), nie używam babolmapy, nie zabijam i nie gwałcę
polecam yanosika (marek3999)

medi
Waypoint

Wysłany: 2016-07-07, 00:26   

no_taki napisał/a:

Baza SCDB dla Polski ( datowana 01.06) konwertowana na format .txt dla iGO

Pragnę nieśmiało zapytać czy przypadkiem nie masz aktualnej bazy PL przekonwertowanej na txt dla iGO
Serdecznie pozdrawiam.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2016-07-07, 18:48   

chwilowo nie mam, bo nie mam dostepu do kompa na którym mam konwerter.
ale... dobra wrozka podeslała mi bazę dedykowana dla mazdy w formacie iGO ( kategorie 1-4 )
Jako, że róznica ilosciowa obu baz( SCDB i mazda ) to dla calej EU to ok stu punktów na korzyśc mazdy ( na 37 tys ) - myslę , ze warta jest przetestowania.

http://www57.zippyshare.com/v/COriVzGk/file.html

P.S nie testowałem - wszelkie uwagi mile widziane :-)

medi
Waypoint

Wysłany: 2016-07-07, 21:41   

no_taki napisał/a:
... - myslę , ze warta jest przetestowania.

Wielkie dzięki.
Należy się piwo. Pozdrawiam

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2016-07-20, 18:32   

Fotoradary dla iGO w formacie .txt ( baza z dnia dzisiejszego ) dla Polski i Europy.
Zawieraja kategorie 1 do 4. czyli stacjonarne, odcinkowe, kamery czerwonego światla i fotoradary w sygnalizacji . Nie zawierają nieaktywnych radarów strazy miejskich.

http://www37.zippyshare.com/v/o4NpdzNk/file.html

[ Dodano: 2016-08-12, 19:29 ]
Najnowsza baza dla Europy ( iGO, format.txt ), zawiera, jak poprzednie, kategorie 1 do 4

http://www94.zippyshare.com/v/PrjwBuwP/file.html

Baza dla Polski nie ulegla zmianie.

Odpowiedz do tematu