Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
nie mogę rzucić palenia
Autor Wiadomość
HermanWalter 
azymut

Wysłany: 2014-10-21, 19:11   nie mogę rzucić palenia

może ktoś podpowie kto skutecznie rzcuił palenie?

wojtek1234321
GPS instruktor

Wysłany: 2014-10-21, 19:56   

HermanWalter napisał/a:
podpowie kto skutecznie rzcuił palenie?

Przecież to jedna z najprostszych rzeczy. Bierzesz i podejmujesz decyzję "Od tej chwili nie palę", i następnie trzymasz się tej decyzji konsekwentnie i już, sprawa załatwiona. Proste?
Żadnej innej metody niema i nie istnieje, musisz sam tego chcieć i konsekwentnie do tego dążyć...

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 183 razy
Wysłany: 2014-10-21, 20:20   

HermanWalter napisał/a:
podpowie kto skutecznie rzcuił palenie?
Jak rzucić palenie? Czy w ogóle można? Oczywiście, że można. Palenie papierosów można rzucić szybko i skutecznie w bardzo prosty sposób. Ty też możesz. Możesz to zrobić nawet dzisiaj, nawet teraz. Wystarczy po prostu wypalić papierosa do końca i uznać, że to był ten ostatni. Niewiarygodne? Ale prawdziwe. Jeśli wreszcie dojrzałeś do decyzji o rzuceniu palenia, zrób to raz na zawsze.
Najlepiej rzuca się palenie, kiedy już niedopałek parzy w opuszki palców ;-)

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2014-10-21, 22:38   

Mi pomogła grypa - byłem taki słaby, że wysiłek zaciągnięcia się dymkiem powodował straszny ból łba. Trwało to cztery dni i przez ten czas nie paliłem. A potem już było z górki.

Inna sprawa, ze kilka miesięcy wcześniej zacząłem zmniejszać spalanie o połowę.

waldek40 
Waypoint

Wysłany: 2014-10-22, 06:10   

dzisiaj mija mi 1382 dzień bez papierosa,próbowałem wiele razy pozbyć się tego nałogu, rzucałem sam nie paliłem 4 dni :mrgreen: ,za pomocą jakieś terapii antynikotynowej nie paliłem 3 miesiące :shock: ,wyczytałem gdzieś na forach że jest jakaś książka i po przeczytaniu jej dużo osób rzuciło palenie :lol: , ale w końcu z niedowierzaniem ściągnąłem ją sobie na telefon w formacie mp3 wysłuchałem i nie pale już tyle dni
książka pdf

Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-10-22, 08:04   

jacekp1313 napisał/a:
Mi pomogła grypa - byłem taki słaby, że wysiłek zaciągnięcia się dymkiem powodował straszny ból łba.
Tak samo było u mojego brata. Nie pali obecnie już 15 lat. Mam kumpla w robocie w moim wieku który również po 25 latach rzucił palenie i alkohol. A nałóg w jednym i drugim był niesamowicie. Nie pali i nie pije już 8 lat.

Ja w ogóle nie palę. Kiedyś próbowałem ale to takie niedobre że nie wciągałem się.

Musimy mieć silną wolę.

Mancjusz 
Waypoint
Manta 430

Wysłany: 2014-10-22, 20:04   Re: nie mogę rzucić palenia

HermanWalter napisał/a:
może ktoś podpowie kto skutecznie rzcuił palenie?

1. musisz chcieć!! Jak nie chcesz nie rzucisz.
2. dusza wyje za dymkiem?? Udawaj, że palisz (wyciągnij słomkę od coli, i potraktuj ją jak papierosa, potem udaj, że ją przypalasz a potem zaciągnij się z lubością i przytrzymaj fikcyjny dym w płucach). Większość przypalanych papierosów to odruch a nie potrzeba!!
3. kategorycznie nie wolno nikomu palić w domu/mieszkaniu. Po kilku tygodniach odzyskasz węch i poczujesz smród papierosów.
4. Jeśli nie chcesz, będziesz dalej palił.
Pisał (długoletni - niestety) ex palacz :)

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2014-10-22, 20:32   

Punkt 2 w poście wyżej to 100% prawda.
Ja kupowałem słone paluszki i nie jadłem ich, tylko łamałem na pół i trzymałem w gębie jak papierosa w stylu http://1.bp.blogspot.com/...600/johnny1.jpg (pełen rytuał, łącznie ze strzepywaniem popiołu i pykaniem). I faktycznie, bardzie brakowało mi tych ruchów niż samej nikotyny - ale u każdego może byc inaczej

waldek40 
Waypoint

Wysłany: 2014-10-22, 21:19   

i nie wolno złapać ani jednego dymku, bo jak złapiesz to pamiętaj że zaczynasz od nowa,jak minie np.jeden dzień bez papierosa a na drugi dzień chciałbyś chociaż raz się zaciągnąć to pomyśl ile wyrzeczeń zrobiłeś poprzedniego dnia aby nie zapalić i chciałbyś to zniszczyć, a czym więcej dni bez papierosa tym bardziej szkoda to zniszczyć,i jak przyjdą do głowy myśli o zapaleniu fajka to natychmiast czymś się zając aby myśleć o czymś innym

drHouse
Waypoint

Wysłany: 2014-10-22, 23:17   

Kilka ładnych lat temu, gdy dodawano płyty DVD do wszystkiego, kupiłem płytę z filmem ""Dziewiąte wrota" z papierosami Nevada chyba za 5 zł. Jako że sam nie palę podarowałem papierosy znajomej, długoletniej palaczce. Podobno to był taki stuff że sama rzuciła palenie po wypaleniu dwóch papierosów i tą paczką jeszcze wyciągnęła z nałogu kilkanaście koleżanek.

pawel.mat33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-23, 11:59   

Zrób postanowienie noworoczne, żeby rzucić palenie. Jeśli sobie tego stanowczo nie postanowisz to będzie trudno zerwać z nałogiem. Pamiętaj że palenie papierosów jest nie zdrowe dla organizmu.

[ Komentarz dodany przez: jacekp1313: 2014-12-23, 12:16 ]
------------------------------------------------------------------------------------------
Skasowałem reklamę pewnego serwisu w Twoim podpisie

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-12-23, 19:37   

W moim przypadku najtrudniejszą rzeczą było przekonanie samego siebie, że juz nigdy w zyciu nie zapalę ani jednej fajki i ze jestem na to gotów.
Bo wbrew pozorom stosunkowo łato jest rzucic "na jakiś czas". Morduje Cię, ale odliczasz dni do konca i kazdy kolejny przybliża Cię do mety.
Ale uświadomic sobie, ze nie chcesz juz nigdy zapalić przy kawie, ze już nigdy nie chcesz pociagnąć dymka po obiedzie.. mało uświadomić, ale zaakceptować to - było cholernie trudno.

P.S,. Nie paliłem pięć lat. Wróciłem :-(
Nie uwierzyłem po prostu, że nałogowcem jest się do końca zycia. Nie palącym - ale nałogowcem.
Więc po pięciu latach spróbowałem - i wróciłem :-(

driver_07
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-12-24, 09:40   

Ja wspomagałem się Desmoxanem!Dziś nie palę 3 miesiące i czuję się lepiej!Głód pojawia się i znika,najczęściej w godzinach kiedy paliłem .Najważniejsze jednak to poukładać sobie to wszystko w głowie,jak w głowie zakodujesz że chcesz rzucić i nie palić dalej to nie zapalisz.Powodzenia.

Odpowiedz do tematu