Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
znikający TTS
Autor Wiadomość
pakob
Waypoint

Wysłany: 2018-11-04, 16:34   znikający TTS

poproszę Was drodzy koledzy o pomysł na to jak rozwiązać problem ze znikającym głosem TTS.Mam jGO PAL 719974 i zainstalowany najzupełniej prawidłowo głos TTS w folderze voice.Uruchamiam navi chodzi pięknie-zamykam fona i po godzinie odpalam znów navi i brak TTS-tj.nawigacja w zakładce Regionalne go nie widzi-są tam 2 głosy audio i tyle.Sprawdzam w ES a TTS siedzi sobie w najlepsze.I co dziwne jak wchodzę w opcje syntezatora i przestawię z Ivony na syntezator systemowy i z powrotem nawigacja znów widzi TTS a po chwili znów ten TTS znika.Już straciłem cierpliwość a iGO to fajna nawigacja i spersonalizowałem ją pod siebie i było ok.Mam Androida 6.1 więc błędy Ivony tu odpadają bo ponoć od Oreo fiksuje a nie przychodzi mi do głowy nic co kolidowało by w tym przypadku.Macie jak mówi Kiepski jakiegoś "pomysła"

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2018-11-04, 17:40   

Niestety to przypadłośc Ivony. Dlatego zarzucono jej rozwijanie.
Korzystaj z systemowego syntezatora

wal24 
Navi Expert

Wysłany: 2018-11-04, 17:46   

Albo spróbuj tego. Może ci spasuje.
Vocalizer_V_3.1.7_Full.apk

pakob
Waypoint

Wysłany: 2018-11-04, 22:24   

systemowy syntezator jakoś kaleczy w iGO j.polski.Brzmi to jakoś dziwacznie.Szczególnie w przypadku wypowiadania nr dróg i nazw ulic.Ivonka miała b.przyjemną dykcję.Co ciekawe sprawdziłem na iGO World z Ivoną i przypadłość ta sama.Jutro zobaczę z vocalizerem ale w pamięci mam jakieś problemy z Krzyśkiem i jego wymową.

Arturek 
guru

Wysłany: 2018-11-05, 10:49   

Witam

1) Przekonałem się, że lepiej działa BEZ Phonemy.
Miałem plik PH i czytał dziwnie, teraz wywaliłem PH i czyta poprawnie

2) Wyłaczanie się TTS, to problem w telefonie, a nie IGO
Jeśli w telefonie nie jest poprawnie uaktywniony syntezator,
to IGO go nie widzi i nie udostępnia głosu TTS

Mnie działa na fabrycznym
- ustawienia
- język i wprowadzanie
- opcje syntezatora mowy
- zamiana tekstu na mowę

ja mam coś takiego
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tts&hl=pl

pozdrawiam
Arturek

przemek171070
Navi Expert

Wysłany: 2018-11-05, 10:59   

Poprawność wypowiadania na "Zamiana tekstu na mowę" zależy bardzo wiele od pliku Voice. Swojego czasu troszkę dopracowałem ten plik pod właśnie ten z Google. Podmień sobie go i sprawdź jak będzie się zachowywał. Jeśli coś będzie jeszcze nie tak, to podaj dokładny błąd, postaram się to zmienić. Wciąż dochodzą nowe dodatki ux lub ich zmiany, dlatego staram się na bieżąco dopracowywać voice, by nawigacją mówiła w miarę z sensem. Kolejne poprawki
https://www28.zippyshare.com/v/uRyfdaQF/file.html
Ostatnio zmieniony przez przemek171070 2019-01-10, 19:48, w całości zmieniany 8 razy  

pakob
Waypoint

Wysłany: 2018-11-05, 23:17   

przemek171070 bardzo dziękuję za przesłany plik voice-kiedyś testowałem ten syntezator tj. zamiana tekstu na mowę ale spisywał się przeciętnie,teraz po aktualizacji i dziś po sprawdzeniu trasy w fotelu,okazało się całkiem ok. a nawet lepiej niż z vocalizerem.Trochę mnie zniesmaczają te głosy żeńskie bo takie trochę ujadające ale wymowa dość dobra.Nawet, przemek z Twoim voicem dobrze wymawia ulicę Boh.Monte Cassino a nie jaki inne Ca-ssino.Potestuję na żywo i dam znać-pewne jest to że po restarcie głos TTS nie znika w iGO.

PS podziękowania dla kolegów za zainteresowanie się moim problemem

przemek171070
Navi Expert

Wysłany: 2018-11-06, 06:58   

Cieszę się,że mogłem w jakiś sposób pomóc. W "Zmianie tekstu na mowę" masz oczywiście możliwość zmiany głosu na męski. Ja używam głos III i naprawdę brzmi bardzo przyjemnie
Ostatnio zmieniony przez przemek171070 2019-01-10, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-01-06, 13:39   

u mnie nie pokazuje żadnej aktualizacji-w sklepie pokazuje mi ost.aktualizację z VIII 2018

mariano52
Waypoint

Wysłany: 2019-07-11, 15:45   

Może ktoś sprawdzić czy działa głosowe ostrzeganie o radarach. W testach jest ok a podczas nawigacji ostrzega sygnałem ale nie wypowiada ostrzeżenia "radar stacjonarny przed tobą"

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-07-11, 17:21   

Jak rozumiem uzywasz głosu TTS ?
Jak sobie wyobrażasz, ze ktos może sprawdzic cokolwiek na Twoim urzadzeniu ?
U mnie ostrzeganie działało i działa bez problemow, bo niby dlaczego mialoby nagle zniknąc

mariano52
Waypoint

Wysłany: 2019-07-11, 17:58   

Właśnie zainstalowałem najnowszą skórkę pongo i nie działa TTS. Ja nie chcę żebyś sprawdzał na moim urządzeniu, to potrafię sam sprawdzić. Wystarczy napisać że u ciebie działa a nie pisać takich komentarzy.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-07-11, 18:07   

Chwila. Napisałes że nie dziala wyłacznie ostrzeganie o radarach.
Czy generalnie nie dziala Ci TTS ? Komunikatów nawigacyjnych tez nie ma ?
Głupie pytanie: czy przypadkiem na przycisku głosu w kokpicie ( o ile go masz wyprowadzonego na kokpit ) nie masz wylaczonego głosu ( sa trzy możliwosci : głos, ding, cisza ) ?

Odpowiedz do tematu