Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Peying ALIEN PY-GPS7011
Autor Wiadomość
machinator 
Waypoint

Wysłany: 2014-08-10, 20:13   Peying ALIEN PY-GPS7011

Witam
Kolega na dzień przed wyjazdem do Chorwacji zabrał mojego Modecoma MX3 więc poszedłem na zakupy i zatkało mnie jak zobaczyłem Peying ALIEN PY-GPS7011
parametry
Atlas VI 800 mghz
256 RAM DDR 3
8 giga Flash Ram
7 cali 800x480
win CE6
transmiter i Bluetooth

to wszystko za jedyne 350 zł

To wszystko działa od początku nie tak jak w Navroad-zie
Teraz moja ocena
Wyświetlacz ma troszkę słabsze kąty niż mx3 ale daje rady
Głos bardzo dobry
szybkość działąnia powala nawet przy tej rozdziałce
Będę testował dalej bo mam to 24 h ale to może być killer MX3 w tej cenie

generalpinochet 
Waypoint

Wysłany: 2014-08-10, 21:17   

Zastanawiam się właśnie nad tą nawigacją, ew. jej mniejszą wersją PEIYING PY-GPS5011, jako alternatywą dla mx3. Daj znać po testach, jak działa (czy nie muli, ja szybko łapie gps).

machinator 
Waypoint

Wysłany: 2014-08-12, 17:25   

Testy w toku
Niestety na 700 km zrobiła 5 razy zwiechę
fixa łapie dość szybko
czułość troszkę mniejsza od mx3
szybkość działania zabójcza
ale te zwisy na AM

Adrian2111
azymut

Wysłany: 2014-08-13, 08:33   

Kupiłem właśnie ALIEN PY-GPS5011. Na razie jestem totalnie załamany podświetleniem. Szukam jakichś rozwiązań bo przerabiałem już komuś chyba mio i tam była opcja podbijania podświetlania w menu dogranym stworzonym przez kogoś. Najgorsze jest to że kupiłem sprzęt dla ojca i muszę to jakoś ogarnąć :/

Do control panela w windowsie też nie mogę wejść. Zapewne to częsta bolączka nawigacji ale ja się z tym spotkałem pierwszy raz.

Jedrusia
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-08-13, 08:46   

@Adrian2111: rozumiem, że jasność podświetlenia jest fatalna ? A jak sprawuje się urządzenie z AM ? Testowałeś ?
"Starszy brat" tj PY-GPS7011 wiesza się z AM, co oprócz użytkowników tego forum, potwierdzają inne opinie w internecie.

Adrian2111
azymut

Wysłany: 2014-08-13, 08:51   

Dopiero co wgrałem AM. Urządzenie dość szybko złapało fixa na zewnątrz. Jak pojadę z pracy to załączę AM i zobaczymy. Fakt, że to raptem 25km ale pierwszy test już zrobię.
Generalnie teraz żałuję zakupu. O ile sprzęt ma dobre parametry o tyle ten minimalny support robi swoje.

edit
No i tak. Ekran wg mnie za ciemny.

generalpinochet 
Waypoint

Wysłany: 2014-08-13, 16:42   

Testował ktoś jakiś program poza automapą?

Jedrusia
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-08-14, 07:15   

Adrian2111, Jak wypadły testy stabilności działania AM na ALIEN PY-GPS5011 ?

machinator 
Waypoint

Wysłany: 2014-08-15, 10:33   

Prametry są podobne do serii S6 Navroad chyba ten sam procek i podbny problem ze zwisami, AM twierdzi że zrobiła co mogła trzeba poprawić oprogramowanie urządzenia
Aurox S6 nadal się zawiesza ale jakoś już chodzi

eldiabl0
azymut

Wysłany: 2014-08-26, 21:33   

Witam,

Pomimo, że to temat dotyczący wersji 7" ale skoro piszecie o PY-5011 i AM to ja też dołoże kamyczek. Miałem i NIE polecam.

Moja navi 5011 nie dość że zawieszała się z AM to jeszcze niemiłosiernie grzała podczas ładowania. Na całe szczęście wróciłem z wakacji dokładnie dziesiątego dnia po odebraniu paczki i rzutem na taśmę zwróciłem navi do sklepu zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Teraz rozglądam się za czymś innym i znowu mam dylemat co wybrać ????

pozdrawiam

marcinasss 
azymut

Wysłany: 2014-09-22, 21:00   

Witam,
Ponieważ również wszedłem w posiadanie Peying GPS-7011 więc dołączę się do tematu i wypowiem na jego temat. Już na samym początku powiem, że nie polecam tego urządzenia. Cena, 7 calowy ekran i parametry wyglądają atrakcyjnie, ale tak jak koledzy wyżej wspomnieli ma dwie duże wady. Najbardziej irytujące jest zawieszanie się podczas korzystania z map, na około 50km dzieje mi się to 2 a nawet 3 razy. Druga sprawa to wyświetlacz.. w nocy jest bardzo dobrze, w mało słoneczny / pochmurny dzień jeszcze widać, ale w słoneczne dni jest beznadziejnie. Plusem jest prędkość działania urządzenia i głośnik ponieważ gra głośno i czysto.

Dużym plusem jest też wejście AV-IN i to właśnie to skłoniło mnie do zakupu tej nawigacji... Lecz niestety jak dla mnie minus, ponieważ wejście to mi nie działa :-/ Nawi powinna automatycznie wykryć sygnał i wyświetlić obraz, u mnie żadnej reakcji. Nie wiem czy robię coś źle, tzn nieprawidłowo podłączam i dlatego mam pytanie do kolegów posiadających to urządzenie.. Czy któryś z was podłączał pod tą nawigację kamerę cofania lub jakieś inne urządzenie AV ??

tigo 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-09-23, 07:19   

mam dokładnie to samo, zawiesza się kilka razy podczas używania, zastanawiam się czy nie oddać navi ze względu na niezgodność towaru z umową.

Podłączałem wejście AVIN z kamerą cofania, nawigacja po włączeniu wstecznego biegu po 3 sekundach wyświetla obraz. Jeśli Ci nie wyświetla to może masz złą przejściówkę minijack 2,5mm/RCA, ja zrobiłem sobie sam, ale nie pamiętam które piny z jacka lutowałem. Musiałbym to sprawdzić.

Swoją drogą dziwi mnie fakt, że nawigacja jest w sprzedaży a występują z nią problemy, które są znane. Mogliby przepisać soft, usuwając błędy, bo chyba nie zajmuje to nie wiadomo ile czasu?

marcinasss 
azymut

Wysłany: 2014-09-23, 18:27   

tigo napisał/a:
Podłączałem wejście AVIN z kamerą cofania, nawigacja po włączeniu wstecznego biegu po 3 sekundach wyświetla obraz. Jeśli Ci nie wyświetla to może masz złą przejściówkę minijack 2,5mm/RCA

Przejściówkę również zrobiłem sam, może faktycznie źle polutowałem przewody lub użyłem złej końcówki Jack. Powiedz jakiego Ty Mini Jack użyłeś do tej przejściówki ...tzn wiem że jest potrzebny 2,5mm lecz chodzi mi o to ile pinów / pól powinien on mieć ??

Pytam ponieważ są trzy rodzaje: 2 pola (mono), 3 pola (stereo) oraz są jeszcze 4 polowe..

tigo 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-09-23, 18:52   

marcinasss napisał/a:
Pytam ponieważ są trzy rodzaje: 2 pola (mono), 3 pola (stereo) oraz są jeszcze 4 polowe..

4 piny

Niestety byłem zmuszony oddać dziś navi do sklepu, przyjęli bez problemu po miesiącu używania na "towar niezgodny z opisem", szkoda. Szukam teraz czegoś 7" właśnie z AVIN

[ Komentarz dodany przez: jacekp1313: 2014-11-16, 10:13 ]
------------------------------------------------------------------------------------------
Przyciąłem przydługie przytoczenie
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2014-11-16, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  

Mistrzuniu9
azymut

Wysłany: 2014-12-12, 10:20   

witam
Panowie jak nawigacja sie sprawuje??
bo mam w planie ja kupic bo koniecznie potrzebuje 7cali (tir) no i pod automape i igo.
zdają parametry egzamin???
z tymi parametrami powinno wszystko ladnie smigac:)
podajcie swoje opinie. dzieki pozdrawiam

Odpowiedz do tematu