Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-12-02, 10:21
Brak ładowania? Becker Z100
Autor Wiadomość
delt
azymut

Wysłany: 2014-05-27, 15:06   Brak ładowania? Becker Z100

Witam,
Jakiś czas temu kupiłem używanego Beckera Z100. Do zestawu dołączona była stacja dokująca do montażu na kierownicę motocykla. Jeżdżąc po mieście wszystko było w porządku. W ostatni weekend wybrałem się w kilkugodzinną trasę. Po jakiś 2h na ekranie nawigacji pojawił się komunikat oznajmiający, że jeżeli nie podłącze nawigacji do ładowarki nastąpi jej wyłączenie. I rzeczywiście - urządzenie wyłączyło się. Po dojechaniu na miejsce naładowałem baterie do pełna przy pomocy ładowarki sieciowej. W drodze powrotnej jednak sytuacja się powtórzyła.

Przy włączonym IGO Primo zaraz po wyjęciu nawigacji ze stacji otrzymuję komunikat o odłączeniu urządzenia od zasilania i przejściu na pobór energii z baterii. Także urządzenie wykrywa stację.
Zmierzyłem napięcie na stykach stacji i wyszło 5,17V czyli blisko deklarowanych przez producenta 12V - stacja jest sprawna.

Co zatem może powodować taki stan rzeczy? Czy to możliwe, że nawigacja zużywa więcej energii niż dostarcza jej ładowarka?

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2014-05-27, 17:08   

Jaka ładowarka? 500mA, czy 2000?

delt
azymut

Wysłany: 2014-05-27, 17:42   

Ta która jest na stacji dokującej przy motocyklu ma na wejściu 12V, 800mA a na wyjściu 5V i 1A.
Sieciowa ma wyjście takie samo jak ta na motocyklu.

hayo
Waypoint

Wysłany: 2014-05-27, 20:48   

Prawdopodobnie masz problem na połączeniu tych trzech bolców w stacji z nawigacją. Takie samo połączenie jest wewnątrz urządzenia. To typowa przypadłość krokodyla. Okresowo pomaga czyszczenie styków, docelowo mam na to "patent".

delt
azymut

Wysłany: 2014-05-27, 21:14   

Masz na myśli to, że bolce nie przylegają odpowiednio do styków w nawigacji? Właśnie w tym kierunku szukałem problemu, bo sama nawigacja jest sprawna i ładuje się przez inna ładowarkę. Na stacji dokującej na motocyklu też jest napięcie, więc i ona jest sprawna.

Mógłbyś podzielić się tym patentem?

hayo
Waypoint

Wysłany: 2014-05-27, 23:26   

delt napisał/a:
Masz na myśli to, że bolce nie przylegają odpowiednio do styków w nawigacji?

Tak, oczyść delikatnie bolce i styki nawigacji, powinno pomóc.
Cytat:
Właśnie w tym kierunku szukałem problemu, bo sama nawigacja jest sprawna i ładuje się przez inna ładowarkę.

Nie tyle przez inna ładowarkę co przez inny port.
Cytat:
Mógłbyś podzielić się tym patentem?

Po "patent" zapraszam do siebie :-)

Odpowiedz do tematu