Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2019-06-13, 07:10
Tablet z Androidem czy klasyczna nawigacja z WinCE ?
Autor Wiadomość
piurko 
Waypoint

Wysłany: 2014-05-28, 10:23   

Witam
Odkopuję temat sprzed prawie dwóch lat , ale właśnie stoję przed takim wyborem.
Używam Modecoma MX3 , czasami tablet 10" - ale dla mnie jest trochę za duży i chcę dokupić drugą navkę . Nie jestem mocny w tych tematach i proszę o pomoc znawców o opinię , czy szukać na Andka czy WCE ?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-05-28, 10:57   

Trudno odpowiedzieć.
Na oba są podobne programy (AM, iGO, Sygic...) - kwestia Twoich preferencji i wyboru yrządzenia

piurko 
Waypoint

Wysłany: 2014-05-28, 11:53   

Jak do tej pory , MX3 jest ok, ale w słoneczne dni jednak kiepsko widać to , co pokazuje się na navce . Myślałem o MX3 HD , ale podobno będzie mulić. Oglądałem Algę i tam zobaczyłem navi na andka 7" w podobnej cenie jak na WCE . Jutro mam zamiar być w Aldze u P. Włodka i popatrzę na jedno i drugie .
Wydaje się , że android bardziej rozwojowy.... , może użytkownicy Primo na andka podrzucą jakieś fakty z użytkowania .
A wybór urządzenia ... to kolejny problem :roll:

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2014-05-28, 20:25   

Wczoraj dostalem MX3 i calkiem sympatyczne urzadzonko. Jeszce nie testowany w trasie.. bawilem się dośc dlugo z konfiguracja paneli, bo mój stary nie wiedziec czemu sekunde po uruchomieniu minimalizował się :-( .
Na andka przesiądę się po wymianie telefonu.
Na razie - z tego co widzę - wersje oprogramowania "andkowego " gonią windowsowe, choć szcerze mowiąc w obecnym kształcie programy osiagnęły chyba granice mozliwości i ich rozwój tak naprawde sprowadza się do bajerów.
W sumie czekam na jakąś małą rewolucję w samej idei.

Bartheek
azymut

Wysłany: 2014-09-22, 14:48   Nawigacja czy jakieś mapy na androida?

Witam. na początku pragnę zaznaczyc ze jestem zielony w temacie i proszę o wyrozumiałość :P

Za 2 tygodnie jadę do Holandi i jest to mój pierwszy wyjazd samochodem. Chciałbym kupić nawigację tylko nie wiem jaką do kwoty 300zł.
Czy poprostu zainstalować coś na telefon i będzie to wystarczające?

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2014-09-22, 15:15   

Zależy od twoich preferencji.
Jak wystarczy i mały ekran telefonu, to cos na telefon.
Jak masz gorszy wzrok i potrzebujesz 5 calowego wyświetlacza w formacie 16:9, to urządzenie na WinCE

Na obu systemach działa Automapa, iGO Primo i TomTom

Zobacz też http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=38414

Bartheek
azymut

Wysłany: 2014-09-22, 15:35   

Telefon jaki posiadam to motorola moto g z wyświetlaczem 4,5cala. Myślę ze jest to wystarczająca wielkość. Głównie chodzi mi o dokładność prowadzenia do celu.
Więc jaką nawigacje na androida polecacie która będzie działac w trybie offline? Chodzi mi głównie o drogi w Polsce, Niemczech i Holandi.

Bartheek
azymut

Wysłany: 2014-09-22, 20:36   

A sama AM na europe da radę? Tzn zaaktywować tylko na te 7dni na czas podróży i później na droge powrotną.
Z zainstalowaniem igo nie bardzo mogę się połapać bo jestem zielony w tym temacie. Igo jest darmowe czy też trzeba płacić?

piechucki 
Waypoint

Wysłany: 2014-09-22, 20:43   AM

Z legalną AutoMapą na całą Europę - 7 dni - przejechałem na telefonie 4,3" ponad 4 tys. km i może były ze dwie skuchy, poza tym idealnie. Koszt na 7 dni - bodaj 16,99 pln.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2014-09-22, 21:52   

Tak naprawdę wiekszość uwag do działania map pojawia się wśród userów znających trasy na pamięć.
Navi ma prowadzić od p.A do p. B i jeśli nie znamy trasy , to uznamy za prawidłową mapę, dzięki której ów p. B osiągiemy ( do tego bez zbytniego jeżdźenia "po opłotkach".
I raczej nigdy nie bedziemy wiedzieć, czy aby nie nadłożyliśmy tych kilkunastu km.
I tak ma byc ;-) .
A realnie rzecz biorąc - kazdy z producentów znanych programów nawigacyjnych oferuje produkt spełniający to minimum wymagań ;-)

mrc 
Navi Expert
- VIP -

Wysłany: 2015-12-18, 20:07   

Odkopię nieco temat i mogę polecić poniższy link, może przyda się kilka informacji dla potomnych

https://youtu.be/dj08rAokys8

darkslade
azymut

Wysłany: 2015-12-29, 15:33   Nawigacja czy tablet

Witam. dzis tak przysiadlem nad kompem i zastanawiam sie nad wyborem nawigacji do auta. Jestem kierowca zawodowym od 6 lat i czas juz wybrac cos innego, poniewaz nawigacja zaczela sie psuc.

Ogolnie to mysle nad tabletem 7 cali lenovo + wgrane mapy Igo primo, ale tez w gre wchodzi typowa nawigacja MediaTek z mapami Igo Primo.

Chcialbym abyscie mi doradzili czy ta nawigacja jest dobra, szybka itd. (moze ktos ja ma) ?..

Oto linki to tableta i nawigacji.

Nawigacja: http://allegro.pl/nawigac...m=p5&bi_c=66354

Tablet : http://www.mediaexpert.pl...t8382,id-313943

darkslade
azymut

Wysłany: 2015-12-30, 11:57   

gmpl, dzieki za odpowiedz. Jednak zakupilem tablet, zobaczymy jak sie bedzie sprawowal :))

mrc 
Navi Expert
- VIP -

Wysłany: 2016-02-03, 20:26   

Ciekawe, polecam dla potomnych

https://www.youtube.com/watch?v=dj08rAokys8

tomasz4688
Waypoint

Wysłany: 2016-08-29, 12:26   

Witam

Planuje zakup navi od dłuższego czasu.
Do tej pory uzywałem głownie Pentagrama 5' z AutoMapą działał nawet dobrze, problemów z GPS nie było, minusem była bardzo słaba widoczność w słońcu i słaba bateria. Do tego sam algorytm wyznaczania trasy i jej czytelność w AM średnio mi sie podoba od kiedy używam w telefonie Google Maps.

Szukam czegoś do 400-500zł i zastanawiam sie czy w ogóle warto jeszcze kupować taki sprzęt na systemie Windows CE. Niby dostępność programów jest duża, ale ich instalacja, aktualność map i ogólnie szybkość działania jest różna.

Czy nie lepiej kupić jakiś Tablet na androidzie i tam sobie zainstalować AM i wlasnie GoogleMaps?
Wiadomo, do Google Maps potrzeba internetu ale to nie problem, np. w VirginMobile dają 300MB neta za darmo co miesiac, tak po prostu. Powinno tyle pakietu wystarczyć, jak nie to zawsze mozna dokupić.
Tablet w tej cenie powinien zagwarantować szybkość działania, w miare dobrą widoczność w słońcu, do tego tablet którego można uzyć w innych celach.

Zapraszam do dyskusji :)

Odpowiedz do tematu