Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
NAVIO 525 i problemy z programami nawigacyjnymi
Autor Wiadomość
rixonss
azymut

Wysłany: 2014-05-03, 16:59   

ok problem z automapa rozwiazalem, trzeba ja wgrac bezposrednio do urzadzenia, jak jest na karcie sd muli niemilosiernie, jak jest wgrana w urzadzenie chodzi plynnie jeszcze nie testowalem podczas jazdy ale podejrzewam ze juz nie bedzie "skakal" znacznik, jednak mam problem z tomtom navigator, pojawia sie komunikat "not enough memory is avalible" co dziwniejsze przed chwila tez byl taki problem, zmienilem nazwe karty na sdmmc , odpalilo sie raz , zrestartowalem urzadzenie i juz nie dziala ;/

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2014-05-03, 17:09   

rixonss napisał/a:
tomtom navigator, pojawia sie komunikat "not enough memory is avalible
Przeczytaj wątek o TT na WinCE6

Dunkej
Waypoint

Wysłany: 2014-05-03, 22:19   

Jak zainstalować aktualizacje tej oryginalnej mapy w goclaver navio 525 ?

Jak podgłośnić tą mape (nawigacje) bo na tej oryginalnej mapie/nawigacji cicho mówi lektor/ka.Co mam zrobic wszystko na full podglosnione a ustawieniach nic nie ma ;( ?

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-05-04, 14:08   

Aktualizacja - wątek http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=28725
Głośność - tylko w Mireo, czy w innych programach jest to samo?

tyzmor
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-05-20, 15:51   Navio 525 - podczas pracy AM wyrzuca błąd pamięci

Tak jak w temacie, po uruchomieniu AM za kilka minut wyskakuje okienko z informacją dotyczącą memory error i pliku wceAm.exe, zawiesza się lub wychodzi do menu gł. nawigacji. Co robić? Problem dotyczy wersji AM 6.14, 6.15 i najnowszej bety 6.16. Ścieżkę dostępu do programu ustawiłem na Automapa EU.exe. Ustawienie na wceAm.exe powoduje, że program po uruchomieniu strasznie muli.

[ Komentarz dodany przez: ___Olivia_: 2014-05-20, 16:51 ]
Scaliłam z odpowiednim tematem. Regulamin punkt 3.

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-05-20, 16:21   

Prawidłowy plik uruchamiający AM to wceAm.exe a nie Automapa EU.exe. Coś masz pokrzaczone. Używasz wersji instalacyjnych AM czy gotowców? Usuń wszystko i zainstaluj raz jeszcze wg http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=32484 Nie zaznaczaj żadnych dodatków.

tyzmor
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-05-20, 16:32   

Ok. Dzięki za szybką odpowiedź. Sprawdzę to jeszcze dziś. Mam gotowca - fakt. Skorzystam z wersji oryginalnej instalatora i patchera. W tym poście instruktażowym jest podana informacja, że można skorzystać zarówno z wceAm.exe jak i Automapa Eu.exe. Poza tym zasugerowałem się też taką poradą ze strony kogoś na tym forum gdzie były omawiane problemy z klatkowaniem AM. To ustawienie rozwiązało ten problem. Ale skupię się na tym błędzie pamięci. Sprawdzę i odpiszę. Dzięki :)

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-05-20, 16:42   

Z gotowcami przeważnie bywają problemy. Myślę, że po użyciu czystej instalki wszystko będzie ok.

tyzmor
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-05-21, 08:39   

Sahem, faktycznie z tym gotowcem było coś nie tak :-/ Zrobiłem tak jak w "poradniku" który podałeś w poście. Rozpakowałem i potraktowałem patcherem. Wgrałem na urządzenie, ale u mnie po wskazaniu na wceAM.exe AM strasznie klatkuje, a po chwili wykrzacza się całkowicie :shock: Wskazanie na Automapa EU.exe funkcjonuje poprawnie. Łapie dobrze sygnał na COM4, 56000, nie klatkuje obraz, nie wiesza się ;-) Zaraz po wgraniu i wejściu do ustawień mapy wywaliło mi memory error i tylko wtedy. Zrobiłem reset nawi. Później już było ok. Dzisiaj rano odpaliłem i bez problemu przejechałem całą trasę, jeszcze potestuję po południu ;-)

Kurde fajna ta nawi, ale zastanawiam się nad jej sprzedażą jednak. Miałem wcześniej problemy z podświetleniem - wysłałem do serwisu i wymienili płytę główną. Teraz podświetlenie działa w pełnym zakresie, ale mimo to nie jest idealne. Gdyby dało się to jeszcze podtuningować to byłoby spoko 8-)

Dzięki za pomoc ;-)

florek88
azymut

Wysłany: 2014-10-18, 08:07   Problem NAvio525

Witam ,,, Wczoraj dostałem własnie Navio525 wszystko elegancko pięknie ale przy włączaniu ikony Navigacja wyskakuje Application Error : Application MobileNavigator.exe encountered a serious errror and must shut down . ... proszę o pomoc dziękuje

jarolinho
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-10-18, 22:30   

Witam. Kilka dni temu zakupiłem NAVIO 525 full europe, jednak w drodzę Polska-Holandia, kilka razy nawigacja mi się zacięła i jedynym wyjściem był restart nawigacji. Co może być powodem? Dzieje się to na mapie, którą dostałem razem z nawigacją.
Szukam również jakichś innych map. Zdecydowałem się chyba na IGO. Którą wersję polecacie? Zależy mi na tym, żeby była Polska, Niemcy i Holandia. Może być oczywiście cała europa, w niczym to nie przeszkadza.

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-10-18, 22:34   

Polecam Primo 9.6.2 lub 9.6.5
Mapy sa do każdej te same

Szczegóły w poradniku instalacji iGO

bionicman
azymut

Wysłany: 2014-12-20, 17:01   

Witam. Mam problem z GC navio 525. Nie włącza sie nawigacja wyskakuje application error: mobilenavigator.exe encountered a serious error and must shut down. Wydaje sie ze cala reszta dziala. Ktos wie jak to rozwiazac? na goclever.com jest jakas propozycja rozwiazania ale nic nie dała.

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2014-12-20, 20:28   

A jaki program nawigacyjny używałeś? Mireo, czy jakiś inny? Miałeś właczony autostart programu nawigacyjnego?

Pytam w celach porządkowych. Bo moim zdaniem tylko serwis

dawid781
azymut

Wysłany: 2014-12-22, 14:43   

bionicman napisał/a:
Witam. Mam problem z GC navio 525. Nie włącza sie nawigacja wyskakuje application error: mobilenavigator.exe encountered a serious error and must shut down. Wydaje sie ze cala reszta dziala. Ktos wie jak to rozwiazac? na goclever.com jest jakas propozycja rozwiazania ale nic nie dała.

Kolego miałem identyczny problem usunąłem wszystkie pliki głosowe zostawiłem tylko polski i wszystko działa.
Kontaktowałem się w tej sprawie z serwisem GC ale olali mnie ciepłym moczem a dodam iż te pliki z ich strony też nie działały.

Odpowiedz do tematu