Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja ALGA AN7004 Android 7 cali + modem z aero2
Autor Wiadomość
krisb10
Waypoint

Wysłany: 2014-04-02, 22:21   

Kabel zrobiłem w parę minut ze starego OTG i kabla od myszki. Na ładowarce sieciowej ładowanie działo bez problemów. Tablet ma duże zapotrzebowanie na prąd i przy dużym poborze napięcie na driverze spada. Zasilacz musi być na tyle mocny aby 5,4V trzymał. 2 amperowa ładowarka sieciowa się smaży jak używam go na maksa.
Wyczytałem chyba całe ruskie forum i tam wgrywają jakoś poprawkę do ładowania ale przy tak dużym obciążeniu bez wyprowadzenia zasilania nie mogą sobie poradzić.
Faktycznie sprawdziłem przy słabo naładowanej baterii i włączonym IGO bardzo wolno bateria się rozładowuje. Przy zewnętrznym zasilaniu 2000mA +myszka optyczna +GPS+wifi bateria po godzinie spadła - 32% do 31% czyli jakby brał zasilanie dla urządzeń bez poboru baterii. Właśnie o tym pisali na forach. Jak coś się urodzi to dam znać. Szkoda, że nie ma zewnętrznego zasilania jak to robi yarik w tabletach 10. Może przetwornica w urządzeniu ma określoną wydajność?

Jest trochę nowszy soft ale nie radzę wgrywać bo wylatuje bluetooth. Sam czatuje na nowy soft.
Nawigacja jest rozwojowa, bo widać po zdjęciach tunerzy zabudowują ją w panelach. Wyprowadzają tylko antenę.

Przy kabelku pomogę - pisz na priva

maro_ka 
azymut

Wysłany: 2014-04-06, 20:34   Alga an 7004

Witajcie,
Czy warto jest inwestować w alga an7004. Chce zabudować navi w desce rozdzilczej samochodu.
Czy jest jakaś alternatywa dla urządzenia z androidem i wejsciem av do kamery cofania?

sliski4 
GPS instruktor
Alga 5'' BT HD TMC

Wysłany: 2014-04-21, 16:12   

Wreszcie dostałem kabel otg i wreszcie jest rozwiązane zasilanie Czyli mogę w 100% potwierdzić że działa zasilanie i ładuje tablet a poprzez usb mam podpiętą myszkę
Podejrzewam, że też bez problemu połączy nam się modem (mój Huawei e156g mi padł a e3131 nie działa z andkiem)
Więc chętnych na ten kabel kieruję z zapytaniem do Alga-shop kiedy pojawi się oficjalnie w ofercie sprzedaży ?

Czytam jeszcze o możliwości podłączenia zewnętrznego bluetooth ale póki co nie mam powyższego by się bawić z sterownikami ale taka możliwość jest i na forach było o tym pisane.
Kod:
http://forum.android.com.pl/f458/sterowniki-bluetooth-197153/

Osobiście myślę nad wykorzystaniem tableta do podłączania kabla OBD II a wszelkie programy jakie widzę łączą się via bluetooth np torque

Soldier13
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-02-12, 14:22   

Kupiłem, zobaczę jak się sprawuje :)
Czekam na paczkę, podobno uda się że przyjdzie jutro :)

W przyszłym tygodniu będą testy....

Soldier13
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-03-24, 09:10   Alga AN 7004 - opinie

Witam
Kupiłem nawigację Alga an 7004. Wspomnę tylko jeszcze, że to tablet, na którym można zainstalować programy do nawigowania, typu iGO, Sygic, Navitel Navigator.
Po 2 miesiącach testów napiszę kilka słów o tej chińskiej nawigacji.
Nawigacja przyszła po 3 dniach.
Urządzenie jest dość solidne, ale ciężkie. Na szczęście jest dobry uchwyt który jest w stanie utrzymać tą nawigacje na szybie. Ładowarka samochodowa ładuje tą 7calową nawigacje z natężeniem 2.0 A czyli bardzo dobrze, gdyż daję radę doładować włączoną nawigacje na rozjaśnionym wyświetlaczu.
Folia na wyświetlaczu był a przyklejona lekko krzywo i była słabej jakości, praktycznie sama odchodzi o tabletu.
Po włączeniu urządzenia od razu widać że jest to urządzenie chińskiego pochodzenia.
Rozdzielczość bardzo słaba. - nie patrzę na podane parametry tylko na to co widzę.
Dotyk (pojemnościowy wyświetlacz) nie działa tak dobrze jak w urządzeniach lepszej marki, działa słabo.
Oprogramowanie to jakiś zmodyfikowany android, uproszczony. Mimo dobrych parametrów urządzenia nie działa tak płynnie i szybko jak powinien. Urządzenie bardzo często się zawiesza na kilka sekund.
W oprogramowaniu jest kilka widgetów, które niby ułatwiają pracę, moim zdaniem zbędnych. Jest parę dodatkowych aplikacji które by mogły wskazywać że to nawigacja - nie zwykły tablet, lecz te aplikacje są równie zbędne. Jest na przykład tester sygnału gps itd...

Dźwięki na początku nie działały w ogóle. Po kilku restartach zaczęły działać, ale były bardzo ciche - bardzo.

Po instalacji iGO szybko zorientowałem się że nawigacja w ogóle nie potrafi znaleźć zasięgu GPS. Testy były przeprowadzone w samochodzie na drodze lokalnej oraz na autostradzie a4 w PL i autostradach w DE. Nawigacja była przypięta do szyby czołowej i przez pół godziny nie potrafiła znaleźć swojego położenia. Testy też odbywały się poza samochodem.

Następnie testy zostały przeprowadzone na aplikacji Sygic, Sygic Truck oraz na starszych wersjach iGO.

Po tych testach nawigacja została wysłana w ramach reklamacji. Po jakiś 2 tygodniach wróciła do mnie.
Po pierwszych oględzinach zorientowałem się że został na nowo wgrany soft i problem z łapaniem sygnału GPS został rozwiązany, lecz problem cichych dzwieków nie został rozwiązany. Dźwięki są ale ciche. Nie potrafią dorównać żadnemu telefonowi nawet. Tablet nadal jest wolny i lubi się zawiesić.
Na szczęście na tym oprogramowaniu działa Speaker Boost z Google Play
https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.omegacentauri.SpeakerBoost
Dzięki temu oprogramowaniu można pogłośnić tablet.

Czasem potrafi w mieście błędnie określić swoje położenie. Nawigacja "myśli" że znajduję się na innej ulicy, poprzecznej lub równoległej, naprawdę trzeba uważać.

Czy kupił bym to urządzenie jeszcze raz? Chyba nie. Mimo wszystko to słabo działający chińczyk wciskany przez jakiegoś pana(jak ktoś wspominał firme jednoosobową) i chyba przereklamowany na forum.
Za te pieniądze można spróbować poszukać urządzenia lepszej marki- czyli tabletu z odbiornikiem GPS.

Alga-shop.pl 
Navi Expert
ALGA-GPS

Wysłany: 2015-04-07, 11:28   

Szanowny Kolego Soldier13, dziękujemy za wyrażenie swojej opinii o naszym sprzęcie. Niestety nie powstało jeszcze nigdy urządzenie, które będzie potrafiło zadowlolić każdego. Nie mniej jednak chciałbym, aby wszyscy czytający ujrzeli problem w całej okazałości - obiektywnie.

Pozwoliliśmy sobie skomentować Twoją wypowiedź:

"Po włączeniu urządzenia od razu widać że jest to urządzenie chińskiego pochodzenia.
Rozdzielczość bardzo słaba. - nie patrzę na podane parametry tylko na to co widzę."

Pozbawione jest logiki określanie pochodzenia urządzenia GPS chińskim, kiedy praktycznie 100% urządzeń, nawet największych firm jest produkowane w Chinach.
Jeżeli chodzi o rozdzielczość, to nie mierzy się jej "na oko". Pobierz sobie tapetę w rozdzielczości 800x480 pikseli i pokaż ją na ekranie w 100% wielkości.
Aby było jasne wytłumaczę Ci, że nie da się sprzedawać urządzeń z zaniżoną rozdzielczością (mniejszą niż nominalną) - zapytaj kogokolwiek, chociażby na forum.

Z naszego kontaktu z Tobą wynikło, że posiadasz urządzenie ASUS ME301T więc wnioskuję, że do niego porównujesz model ALGA AN7004.
Chciałbym zwrócić uwagę, że są to urządzenia z zupełnie "innych półek" i adekwatnie różnej grupy cenowej.

ALGA AN7004 (Procesor: Allwinner A13, Context A8 1,2 GHz 512 MB RAM Ekran: 800x480px) - cena: 429 zł
Asus ME301T (Procesor: nVidia Tegra 3 Quad-core 1,2 GHz Pamięć RAM 1GB Ekran 1280x800px) - cena: 1300 - 1500zł

"Po instalacji iGO szybko zorientowałem się że nawigacja w ogóle nie potrafi znaleźć zasięgu GPS.Po tych testach nawigacja została wysłana w ramach reklamacji."

Po otrzymaniu nawigacji okazało się, że wszystko działało w niej jak należy, łącznie z sygnałem GPS. Z naszych badań wynikło, że użyte oprogramowanie było niepoprawnie skonfigurowane. Jednak pomimo tego jest to tylko sprzęt, a każdy sprzęt potrafi zawieść, dlatego dla 100% pewności nie odesłaliśmy tego samego urządzenia, lecz zupełnie nowe.

"Urządzenie bardzo często się zawiesza na kilka sekund."

Bardzo trudno nam w to uwierzyć, ponieważ nie mieliśmy jeszcze żadnego egzemplarza z podobną usterką.

Chcielibyśmy również przypomnieć, że miałeś 14 dni na odesłanie sprzętu i zwrot pieniędzy bez podania przyczyny od daty odebrania przesyłki. Jeżeli sprzęt Ci nie odpowiadał, to mogłeś go odesłać.

Soldier13
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-04-12, 14:10   

Nie będę komentował tej wypowiedzi. Jeśli ktoś ma jakieś pytania może napisać mi wiadomość na skrzynkę.

Jednak dodam tylko że nie dostałem po reklamacji nowego urządzenia lecz to samo, bo było w pewien sposób zaznaczone :) Taki mój głupi nawyk. Poza tym przez telefon twierdził pan że moje urządzenie jest już naprawione i odesłane :)

Nie chce tu nikogo urazić. To chyba nic złego że opisałem moje spostrzeżenia na temat sprzętu. Pozdrawiam :)

sliski4 
GPS instruktor
Alga 5'' BT HD TMC

Wysłany: 2015-04-17, 13:10   

Soldier13,
Każda opinia jest cenna a te krytyczne jak najbardziej pożądane ale wtedy każdy użytkownik tego sprzętu od razu wie co jest prawdą a co zmyślasz
Ekran jak na urządzenie 7'' jest czytelny w słońcu i to jest jego zaleta nawet w porównaniu do tabletów z górnej półki.
Procesor jest cienki ale spokojnie wyrabia z programami nawigacyjnymi i nie zdarzyło mi się by się coś cięło a tablet mam już ponad 2 lata , powiem więcej że nawet uruchomienie tv online choć trwa dość długo to jednak skutkuje płynnością o ile może wyrobić sieć Wi-Fi i to mnie zdziwiło
A sygnał GPS łapie mi nawet w środkowej części mieszkania gdzie inne urządzenia niestety nie mają szans . To tyle mojej uwagi
A jeśli chodzi o pytanie czy kupił bym raz jeszcze ..... to sam odpowiem ,że nie ..... bo są już w tej cenie tablety z lepszym procesorem szybsze i z podobnym GPS

krisb10
Waypoint

Wysłany: 2015-09-02, 19:12   

W tej klasie cenowej jest to dobry stosunek jakości do ceny. Nowa AM i yanosik działają bez problemu z włączonym wifi. Przejechałem całą Polskę udostępniając wifi ze smartfona - moze pobrało 5 MB. Mam też tablet z extra ekranem i muszę powiedzieć, że jako nawigacja się nie sprawdza. Jakbym miał lusterko przed nosem. Spróbuj jeździć na smartfonie to zobaczysz ile jest wart jako nawigacja.
Trafik w trójmieście działał super, yanosik już dawno mi zwrócił całe urzadzenie :). Kamera solidny uchwyt.
Po co wam zbędne bajery. Ten samo bliźniacze urządzenie branduje pod swoją marka pioneer więc chyba to nie jest złe urządzenie PIONEER P795 GPS .
https://www.youtube.com/watch?v=v5AcO7TtR3Q

Odpowiedz do tematu