Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki tablet - jako GPS
Autor Wiadomość
jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2013-07-19, 16:41   

Wszystko zależy, do czego chcesz go uzywac.

Jako nawigacja w Cinquecento zdecydowanie za duży.
Jako tablet zdecydowanie za mały

puziol 
azymut

Wysłany: 2013-08-08, 22:13   

A co sądzicie o tablecie Nexus 7? Mam okazję odkupić od znajomego prawie nówkę w dobrej cenie (znajomy kupił sobie coś innego, pozbywa się "starego" dla niego sprzętu) i zastanawiam się czy warto.

hipeck 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-08-09, 10:09   

Miałem Goclever m713G i sprzedałem. Jako tablet b. dobry. Niestety odbiornik GPS totalna porazka. Kupiłem używany z lutego br Samsung Galaxy Tab2 z 3G. Odbiornik GPS bajka, fix nawet w pokoju jak blisko okna i więcej pamięci wewnętrznej niż GC. pozdr

krisgdynia 
Navi Expert

Wysłany: 2013-08-17, 13:18   

Witam zamierzam zmienić swojego starego navroda 560 na większy ekran 7` z tego co jest na rynku(np navroad leeo s) wygrywa jednak tablet (procesor,ram,pamięć wewn) w związku z tym mam pytane:
http://allegro.pl/tablet-...3471400350.html
Znalazłem wersję na tę rozdzielczość więc chyba no problem ale
czy mi się wydaje że jak włożę dwie karty sim np. na polskę orange z allegro i na niemcy Medionmobile to tmc będzie działał - mam w tej chwili TMC GNS na kablu zasilającym i wiem już że android tego raczej nie pociągnie. Proszę kolegów o ogólne opinie na temat nawigacji z tabletu nie tylko w tym modelu który znalazłem (może może ktoś coś polecić?)(proszę nie pisać nie kupuj tego shitu tylko konstruktywnie poradzić) myślę ze się takie info przyda nie tylko mnie.
Ew proszę moderatorów o przeniesienie tego postu do innego działu albo założenie oddzielnego wątku.
22.08.13
Widzę że post wzbudził entuzjazm :(
Przeglądając internet zdecydowałem się jednak na bardziej markowe urządzenie.
Proszę ponownie o informacje na temat używania tabletu z androidem jako navi.
Rozważam zakup nowego modelu goclevera (reklamowanego jako tablet do nawigacji) albo lenovo czy przy 7 calowym ekranie może ktoś doradzić na podstawie swoich doświadczeń lepiej sprawował będzie się ekran 1024 x 600 w lenovo czy 1280 x 800 w nowym goclever aries (chodzi mi o dopasowanie wyświetlania w pozycji poziomej wiem że bywa z tym problem). Poza tym ponownie proszę o info czy karta sim w tablecie spokojnie pobiera dane z tmc, i czy w tle normalnie kosi internet czy jakoś to trzeba rozdzielić?

sliski4 
GPS instruktor
Alga 5'' BT HD TMC

Wysłany: 2013-08-25, 10:43   

krisgdynia,

Kris Trzeba by widocznie założyć wątek o urządzeniach z większymi ekranami i programach nawigacyjnych
Odnośnie tego linku z tym tabletem to widzę zasadniczą wadę w grubości ścianek poza ekranem i wg mnie tablet nawigacyjny powinien mieć cieńsze te ścianki tak ja nawigacja to ma
Oczywiście nie tylko na andku ale i na wince czy winmobile
Ja widzę przyszłość w urządzeniach które będą posiadały więcej funkcji niż tylko nawigacja czy zestaw głośnomówiący
Do takiego urządzenia dodał bym skype i możliwość oglądania tv
Jednak puki co miałem tablet który umożliwiał mi te funkcje ale krucho było z łapaniem sygnału GPS i jakość ekranu była katastrofalna
Dołączam się więc do twej prośby i jeśli ktoś może się podzielić swymi uwagami to możemy założyć nowy wątek

telemach
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-08-27, 09:57   

krisgdynia napisał/a:
Proszę kolegów o ogólne opinie na temat nawigacji z tabletu nie tylko w tym modelu który znalazłem (może może ktoś coś polecić?)

ja mam cos slabszego ale jako tablet do nawigacji sie sprawdza Colorovo CityTab GPS 3G 7"

pierwotnie kupilem Goclever T76 ale to straszny shit i odradzam kazdemu (zwlaszcza ze zasilanie zewnetrzne jest na wtyczce cienkiej jak igielka i sie psuje momentalnie).

Colorovo o dziwo calkiem dobrze sie spisuje, w czasie jazdy uzywam nawet kilku programow jednoczesnie. Glownie Naviexpert i Yanosik (ktory naklada sie czesciowo na naviexperta jak zblizam sie do fotoradaru). Ekran jest przyzwoity i katy bardzo dobre. GPS lapie szybko a polaczenie z siecia tez bezproblemowe. Dodatkowo tablet zabieram z auta na wycieczki rowerowe i wtedy korzystam z Locus'a. Bateria pojemna i starcza na caly dzien. Ogolnie jako tablet do nawigacji i muzyki w aucie sprawdza sie calkiem dobrze ale jak wymagasz czegos wiecej to kup mocniejszy sprzet bo Colorovo nie jest zbyt wydajne, malo ramu i pamieci wewnetrznej, brak w komplecie akcesoriow do samochodu a takze nie zadziala aero2 (osobiscie polecam Plusa lub Orange sim z allegro). Zalete ma taka ze kosztuje 400zl nowka i dziala, poza tym zasilanie jest po microUSB wiec popularne ladowarki samochodowe dzialaja bez problemu. Jest tez OTG ale wiadomo ze port jest tylko jeden wiec w razie czego trzeba zrobic sobie specjalny kabelek na zasilanie i odczyt z pendrive. Dzisiaj zrootowalem wiec z tym tez nie ma problemu. Jak dziala TMC ci nie powiem bo nie testowalem tego.

Na pewno nie kupuj czegos co ma mniej niz 1GB Ramu, ekran TFT i rozdzielczosc mniejsza niz 1024.

krisgdynia 
Navi Expert

Wysłany: 2013-08-27, 10:10   

Dzięki telemah na coś takiego właśnie liczyłem myślałem jednak że więcej użytkowników primo używa tablet i pojawi się więcej opisów różnych sprzętów ja teraz czekam na goclever aries niby ma być tabletem do nawigacji rozważam też podniesienie poprzeczki i oglądam lenovo i ew samsung ciekawe czy ktoś robił testy porównanie jakości moduł gps w tabletach dostępnych na rynku. Jeszcze raz dzięki i czekam na inne opinie . P .S . Jeśli masz zainstalowane primo aby działało TMC wystarczy wpis w txt. Znajdziesz na forum jest o tym w paru tematach.Oczywiście musi być dostępny internet.

telemach
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-08-27, 12:09   

krisgdynia napisał/a:
Dzięki telemah na coś takiego właśnie liczyłem myślałem jednak że więcej użytkowników primo używa tablet i pojawi się więcej opisów różnych sprzętów

ja sie przekonalem ze bardzo wazne jest wsparcie bo potem nie bedziesz mial mozliwosci zrobienia root albo nie wyjdzie zadna nowa wersja Androida na to urzadzenie; najlepiej kiedy sa dostepne modyfikowane romy

nie wiem czy zostane przy tym tablecie czy zmienie; generalnie nie chcialem pakowac zadnych duzych pieniedzy na cos co mam miec tylko w aucie; wole reszte kasy przeznaczyc na rejestrator wideo czy kamere cofania; jesli to ma byc dla kogos jedyny tablet do wszystkiego to wiadomo ze dobrze aby mial lepsze parametry; dvb-t w tablecie to niby fajna sprawa ale pod warunkiem ze stoisz w miejscu z dobrym zasiegiem i wyciagnieta max antena; wiekszosc dobrych tabletow ma mozliwosc podpiecia zewnetrznego tunera na USB i wtedy to ma sens

ten Aries wyglada przecietnie, tylko 1GB ram i 8GB wewnetrznej ? do tego slaby aparat 2mpix; jak chcesz aby tablet robil za rejestrator trasy to lepiej miec cos mocniejszego

Goclever robi badziew; w moim nowym tablecie bateria byla walnieta.
Przypatrz sie temu Lenovo IdeaTab A3000-H

ebenista
Waypoint

Wysłany: 2013-08-28, 06:34   

a może coś takiego ci przypasuje :-D
Ferguson S2plus

ma DVB-T i transmiter FM
sam się zastanawiam nad nim

telemach
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-08-28, 08:20   

ebenista napisał/a:
a może coś takiego ci przypasuje :-D
Ferguson S2plus
sam się zastanawiam nad nim

wlasnie przed takimi urzadzeniami przestrzegam

wady :

- jeden rdzen
- ekran TFT
- rozdzielczosc 800x480
- brak 3G (czyli nie pokorzystasz z aktywnej nawigacji ktora przekalkuluje trase gdy wykryje korek)
- bateria tylko 3500
- kamera tylko 2mpix
- zasilanie po tym fatalnym zlaczu ktorego nie idzie dostac jak sie popsuje a poza tym uszkadza sie gniazdo w samym tablecie

juz lepiej cos takiego

http://allegro.pl/freelan...3498408050.html

krisgdynia 
Navi Expert

Wysłany: 2013-09-01, 12:45   

Mam nadzieje że "temat się rozwinie" Ja sam przeglądając tablety oraz opinie o nich doszedłem do takich wniosków:
Nie ma interesu wśród producentów i nikt do tabletu nie wsadza dobrego modułu gps. Przyzwoite tablety mają przyzwoite moduły i tu ceny zaczynają dochodzić do tysiąca. nie ma też żadnych wiarygodnych testów tabletów specjalnie pod kątem gps te co są wskazują jednoznacznie - droższy tablet-lepszy gps ;(
Ponieważ jeżdżę na Primo a moja navi padła dość gwałtownie musiałem podejmować decyzje szybko.
Primo na androida niestety nie jest jeszcze doskonałe do tego żaden zewnętrzny moduł TMC nie działa z androidem, komunikaty co prawda są w necie ale to dodatkowe koszty jak by nie liczył.Navi z win też mogę podłączyć wia bluetooh do netu i na jedno wyjdzie.
Ekran 7`nawet w ciężarówce to dość sporo, poza tym ciągłe używanie tabletu jako navi zniszczy mu po jakimś pół roku baterię a tej nie tak łatwo wymienić. Do tego i tak wożę lapsa bo "oczy już nie te" i filmów oraz tv na 7` trochę słabo.A do netu(face,poczta,info używam telefonu).
Myślę że młodsi koledzy aby nie mnożyć sprzętu w aucie może na to się zdecydują (w/g opinii niektórych kolegów i tak wszystko zmierza w kierunku nawigacji dedykowanych do zabudowy albo właśnie tabletów/telefonów)ja dałem sobie spokój. Nie wykluczam zakupu tabletu w przyszłości ale na pewno nie jako głównie do nawigacji.
Wygrała nawigacja z systemem win i ekranem 800X480 6` za rozsądne pieniądze :)
Temat jednak uważam za rozwojowy i będę go obserwował.

hipeck 
GPS instruktor

Wysłany: 2013-09-01, 14:04   

Niekoniecznie. Miałem tablet Goclever M 713g i tu faktycznie odbiornik GPS to porazka. Ponieważ dla mnie nawigacja w tablecie jest bardzo ważna, sprzedałem Goclevera i kupiłem Samsung Galaxy tab2. Tu odbiornik GPS jest doskonały. pozdr

krisgdynia 
Navi Expert

Wysłany: 2013-09-01, 14:22   

Koniecznie właśnie o tym pisałem może można gdzieś wyrwać samsung poniżej 700pln ale to mld miejsce na dyskusję o cenach. Ja wspomniałem że lepszy/droższy sprzęt - lepszy gps dokładnie to napisane i to potwierdzasz. Niestety/stety navi kupiłem poniżej 400:)

gosebus
azymut

Wysłany: 2013-09-25, 17:57   tablet GPS 7" BLOW GPSTab7 + Automapa Polska, warto ?

Zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia, wg opisu wygląda fajnie - duży ekran, dobry procesor, i w miarę dużo ramu, do tego automapka, a wszystko na 2 letniej gwarancji. Warto to kupić?
Opis:
http://www.hurt.com.pl/na...dni,p12098.html

mietek440 
Navi Expert

Wysłany: 2013-09-25, 21:36   

do innych rzeczy niż gps mało ramu , będzie się mulił

Odpowiedz do tematu