Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2016-01-02, 14:38
Boot Screen - Ekran startowy w NavRoad Vivo S
Autor Wiadomość
meehoo 
Waypoint

Wysłany: 2013-07-10, 10:17   Boot Screen - Ekran startowy w NavRoad Vivo S

No więc jak w temacie.. szukam porady. Udało mi się już pojąć strukturę ukrytych partycji - są to ResidentFlash i ResidentFlash2 ... Menu łatwo powinno dać się zmienić - dam znać jak to skończę, ale pozostał ekran ładowania urządzenia.

Faktycznie w odróżnieniu od innych navi to ten ekran nie jest zły - napisałbym nawet, że jest całkiem ładny... ale ja MUSZĘ :) mieć swój ekran boot'ujący. Jestem nowicjuszem, ale próbuje jak mogę zgłębiać wiedzę na temat mojej navi. Zainstalowałem activeSync, CeregEdit i popatrzyłem w pliki.

Nie mogę jednak wyczaić, który z plików w Windows'ie czy tez gdzieś indziej, może odpowiadać za Boot Screen. Poczytałem również w innych miejscach w necie, o tym, że często wystarcza wrzucić plik *.BMP na SDMMC i logo samo się podmieni. Próbowałem różnych kombinacji, ale niestety nic nie pomogło - być może dlatego, że nie znam faktycznej nazwy tego pliku co siedzi prawdopodobnie w ROM'ie. U nas na forum wyczytałem, że np. w Larkach jest program Sysupdate.exe. Czy mogę go jakoś zgrać do siebie ? Czy mogę to jakoś u mnie odpalić ? Jeśli tak, to prosiłbym o program jak ktoś ma. Inną kwestią jest też to, gdzie polecacie jeszcze poszukać nazwy tego Boot Screen'u. Rejestr (chyba cały przeszukałem) ? Jakieś pliki z konkretnymi rozszerzeniami i program do HEX'ów ? Tylko w jakim katalogu ich szukać. A może jest jakiś taki soft na PC, który umie się dostać do ROM'u albo chociaż podejrzeć jakie procesy zachodzą po włączeniu urządzenia. Niektórzy też mają jakiś patent z tym, że zmieniają rozszerzenie plików logo.bmp na pliki *.img, ale w końcu nie wiem czy to komuś coś dało.

[ Dodano: 2013-07-11, 16:58 ]
Poradziłem sobie już z tym tematem. Odpowiedź jest pod adresem: http://www.my-navia.pl/vi...p=408381#408381

Odpowiedz do tematu