Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2014-02-13, 10:03
AutoMapa Android - przelączanie / aktualizacja map
Autor Wiadomość
arwil
Waypoint

Wysłany: 2014-04-26, 19:57   

Można. "Opcje" "Aktualizuj program" zaznaczasz odpowiednią "Mapy" a potem Dalej. Najlepiej robić to przez WiFi.

Edluki 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-04-26, 20:14   

arwil napisał/a:
Można. "Opcje" "Aktualizuj program" zaznaczasz odpowiednią "Mapy" a potem Dalej. Najlepiej robić to przez WiFi.

Rozumiem, że ten sposób działa także dla wersji "CR"?

feliks314
Waypoint

Wysłany: 2015-04-05, 05:16   

Zastanawia mnie ta posłodzona wersja AM dla Androida, która od wielu miesięcy działa bez zarzutów. Po instalacji pobiera sobie najnowsze mapy prosto z serwera, jak i również po upływie jakiegoś czasu można sobie zaktualizować mapy do najnowszej wersji. Jak to jest, że twórcy AM do tej pory nie zablokowali takiego nieautoryzowanego dostępu do zawartości? Wydaje się to zbyt piękne, aby było prawdziwe... od razu nachodzi mnie wrażenie, że gdzieś jest haczyk.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-04-05, 13:47   

geranium napisał/a:

a nad czym tu się zastanawiać - pobierając dane z netu wysyłasz wszystkie dana o sobie włącznie z numerem telefonu lokalizacją po gps i dużo dużo więcej

Dokładnie !
Plus imei tel, plus MAC karty sieciowej, plus.. plus... ( więc wyrzucenie karty SIM jest psu na budę )
Panowie, przestańcie w koncu wierzyć w swoja anonimowość w necie i zacznijcie używać głowy, bo skutki moga byc bolesne, np pismo z kancelarii adwokackiej z propozycją ugody za opłatą - powiedzmy - rzędu tysiąca zł , lub skierowanie sprawy do sądu.
Dajecie się wciągać na własne życzenie w szambo, a potem będzie płacz i zgrzytanie zębow.

feliks314
Waypoint

Wysłany: 2015-04-05, 16:10   

Przeanalizowałem opis oryginalnej AM w sklepie Google Play. Sama aplikacja jest darmowa, i pobieranie map również jest darmowe. Sęk w tym, że darmowa wersja przestaje działać po 7 dniach (tzn przestaje działać nawigacja, samo przeglądanie mapy jest nieograniczone w czasie) - potem trzeba mieć opłaconą licencję.

Zatem podejrzewam, że posłodzona wersja ma zmodyfikowany mechanizm sprawdzania ile czasu upłynęło od pobrania mapy, aby program myślał, że te 7 dni jeszcze nie minęło, i że użytkownik nadal może z mapy korzystać.

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-04-05, 19:37   

feliks314 napisał/a:

Zatem podejrzewam, że posłodzona wersja ma zmodyfikowany mechanizm sprawdzania ile czasu upłynęło od pobrania mapy, aby program myślał, że te 7 dni jeszcze nie minęło, i że użytkownik nadal może z mapy korzystać.

Nawet jesli tak jest, to każda ramka wysłana do serwera AM standardowo zawiera IMEI tel. i MAC karty.
Do tego jesli programiści AM nie sa idiotami ( a nie sa ) moga do niej dolączyć co chcą - choćby nr Twojego tel, jego model i dowolne informacje jakie chcą uzyskać.

Sama zmiana w programie ( posłodzenie ) spowoduje wyłacznie to , że serwer AM nie odrzuci żądania przesłania okreslonych danych i wykona żądanie. Dane wyslane z Twojego tel. w ramkach i tak zostaną zapisane wraz z informacją o wysłanym żadaniu i moga zostac wykorzystane przez najprostsze sprawdzenie, czy Twojemu numerowi tel ( MAC karty, IMEI urządzenia etc . ) została nadana rzeczywista licencja . ( słowem - czy zabuliłes , czy tez kradniesz dane )

Chcecz - próbuj.. tylko miej potem pretensje wyłącznie do siebie

Jacbelfer 
Navi Expert

Wysłany: 2015-04-07, 21:45   

A jak sprawdzić jaka ramka jest wysyłana ?
Skoro są tacy fachowcy co krakują instlki tą chyba potrafią spowodować, aby ta ramka była max uboga....

stal1 
Waypoint

Wysłany: 2016-06-06, 13:53   

czy istnieje możliwość wyboru mapy ( Europa/PL) ?
W wersji win było to czytelne w Antku nie mogę znaleźć.

DJ-MM 
Waypoint

Wysłany: 2016-06-06, 14:09   

Ustawienie - Ogólne - Wczytaj mapę

stal1 
Waypoint

Wysłany: 2016-06-06, 15:06   

Dzieki, ale jest inny problem
W katalogu Maps są katalogi Europe i Polska ale jak w Ustawienia -Ogólne - Wczytaj Mapę pokazuje już tylko europę bez możliwości wyboru

szwagier22
guru

Wysłany: 2016-06-06, 16:22   

Być może trzeba Polskę zainstalować a nie wgrać. Kiedyś miałem ten wybór, ale bez sensu jest mieć dwa razy to samo więc wykasowałem co niepotrzebne.
A dzisiaj jest aktualizacja SR dla EU. Oczywiście zainstalowana - ale jak zawsze wymaga stosunku z LP.

stal1 
Waypoint

Wysłany: 2016-06-06, 18:11   

Polska była zainstalowana i przez przypadek zaktualizowałem Europę. I stał się problem

Jolaos
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2020-02-21, 10:22   Automapa Polska i Europa

Witam
posiłkując się tematami z forum wgrałem i uruchomiłem AM na chińskim urządzeniu z androidem 8.1
Ale mapy są tylko na Polskę.
Skopiowałem do katalogu maps mapy Europa i są tam teraz dwa katalogi.
Lecz nie da się przełączać między jedną wersją a drugą.
Co można zrobić by zadziałało ?

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2020-02-21, 13:21   

Scaliłem z istniejącym wątkiem - patrz p.3 regulaminu forum

votos 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2020-02-21, 13:26   

Dwa posty wyżej jest przez szwagier22 to opisane
Więc w czym jest problem.
W katalogu Europa jest mapa polski