Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja Clarion map780 odblokowana nie widzi karty pamięci
Autor Wiadomość
tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2013-04-10, 15:50   

Clarion 780 jest nawigacją na Samsungu 244X i jako taka:
- po pierwsze nie obsługuje kart SDHC (nawet nie masz co próbować z kartami 4GB i większymi)
- po drugie ma nietrwały rejestr, więc nie da się jej "uwalić" nawet instalując tak koszmarny zestaw jak miopocket. Wystarczy wykonać hard reset (suwak do włączania).
- po trzecie - daje się nieinwazyjnie "odblokować" poprzez przytrzymanie przycisków vol + i navi podczas uruchamiania.
Jeśli mimo hard resetu i użycia normalnej karty SD (do 2 GB, bez przejściówek na micro, bo te też są często do d...) karty dalej nie są "widziane" to uszkodziłeś czytnik.

kadewon
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-04-12, 12:21   

Hard reset nic nie pomaga, jest wgrany jakiś plik startowy który sprawia ze nawigacja włącza od razu miopocket". Jak już pisałem w w Device Manager karta jest widoczna ale nie widać jej w oknie my device ani w CEComander. Więc myślę ze czytnik może być sprawny. Najbardziej mi zależy na powrocie do ustawień fabrycznych bo wtedy karty czytał.

Arturek 
guru

Wysłany: 2013-04-12, 14:56   

tikotka napisał/a:
Clarion 780 jest nawigacją na Samsungu 244X i jako taka:
- po pierwsze nie obsługuje kart SDHC (nawet nie masz co próbować z kartami 4GB i większymi)
-[...].

Witam

Mylisz się kolego! - pomyliłeś nawigacje Clarion 770 i Clarion 780

Nawigacja Clarion 770 NIE czyta kart większych niż 2GB i nie czyta kart SDHC
Natomiast Clarion 780 czyta karty 4GB i czyta karty SDHC

specyfikacja na stronie producenta
http://www.clarion.com/pl...2390392837.html

Mam zarówno Clariona 770 i 780 więc wiem o czym mówię

tikotka napisał/a:
[...]
- po drugie ma nietrwały rejestr, więc nie da się jej "uwalić" nawet instalując tak koszmarny zestaw jak miopocket. Wystarczy wykonać hard reset (suwak do włączania).
[...].

Na forum są opisy trwałego odblokowania - więc da się (na szybko nie chce mi się szukać)

2) Podstawowe pytanie - po co autor wątku odblokowywał nawigację skoro bez tego można wgrać dowolny program, a Automapa działa po włożeniu karty do slotu?!

Poza tym - wystarczy takie prymitywne menu wyboru - pozwala na uruchomienie dowolnego programu z karty

dodatkowo - w IGO8 (czyli Mobile Map) - można zainstalować MapChangera i zmieniać same mapy (dostawców map) - w ramach tego samego programu

3) To nie mój chomik więc nie znam tego pliku - może pomoże
http://chomikuj.pl/janusz...s,162341355.rar

4) Jak ktoś wie, jak dostać się do Windows w nie odblokowanym Clarionie 780 to mógłbym zrobić kopię mojego Windows

5) Może wystarczy wyedytować rejestr w Windowsie kolegi i tam przywrócić oryginalne wpisy?
http://www.my-navia.pl/vi...er=asc&start=30

pozdrawiam
Arturek
Ostatnio zmieniony przez Arturek 2013-04-20, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2013-04-13, 11:46   

Masz rację - pisałem o 770 (bo taką miałem), a nie zauważyłem, że temat jest o 780 :) Nowsza 780 rzeczywiście obsługuje SDHC.
Odblokować na stałe się da (przez edycję zawartości flash'a), ale nie przez rejestr - ten jest w 100% nietrwały i to zarówno na 770 jak i na 780 (krótko mówiąc oba urządzenia posiadają hard reset).
I zgadzam się, że wgrywanie Miopocket'a do Clarionów 7X0 jest kompletnie bez sensu - taka kolubryna robi znacznie więcej szkód, niż pożytku.

Odpowiedz do tematu