Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Navroad NR560BF muli po złapaniu fixa
Autor Wiadomość
michaaalll
Waypoint

Wysłany: 2013-03-28, 23:55   Navroad NR560BF muli po złapaniu fixa

Witam, urządzenie Navroad NR560BF strasznie zaczyna mulic po złapaniu fixa. Przy wyłączonym GPS wszystko jest OK, nawet po włączeniu GPS dopóki nie złapie sygnału również OK. W momencie uzyskania gotowości do nawigacji praktycznie nie da się wpisać adresu. Wklepanie jednej litery zajmuje kilka czy kilkanaście sekund, ekran słabo reaguje na dotyk, muli jak cholera, czasem zawiesza się zupełnie. Próbowałem zmiany różnych (praktycznie wszystkich) ustawień GPS, suwaków pamięci, ale nic nie pomaga. W czym tkwi problem i jak go rozwiązać?

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2013-03-29, 06:59   

Na jakim programie nawigacyjnym to się dzieje?

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2013-03-29, 08:52   

Z opisu wnoszę, że chodzi o AM (suwaki pamięci). Jakiś czas temu pojawiło się kilka podobnych skarg na zachowanie się AM na NR560BF - objawami było zawsze straszne mulenie i zawieszanie się przy wyznaczaniu tras, a dotyczyło to AM w wersjach 6.10 i 11 (bodajże). Z tego co pamiętam wraz z wyjściem wersji 6.12 problemy zniknęły, ale być może nie u wszystkich... Jaką masz wersję AM?

michaaalll
Waypoint

Wysłany: 2013-03-29, 21:42   

Mam najnowszą wersję AM, 6.12. Próbowałem suwakami, ale bez efektów. Jak ustawić najlepiej te suwaki? W zasadzie przy nawigowaniu jest ok. Najgorzej jest z wpisywaniem adresu i w ogóle z menu w momencie dotykania ekranu. Przy wyłączonym GPS wszystko działa sprawnie i wyłączenie jest konieczne jeśli w miarę szybko chce się wpisać adres czy poustawiać coś w menu.
Ostatnio zmieniony przez michaaalll 2013-03-29, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2013-03-29, 21:44   

AM na karcie, czy w urządzeniu?
Wyłącz animacje w menu

michaaalll
Waypoint

Wysłany: 2013-03-29, 21:54   

AM na karcie 4GB sformatowanej systemem FAT32, animacje wyłączone zawsze

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2013-03-29, 23:01   

Spróbuj jeszcze (o ile tego nie ruszałeś do tej pory) przestawić "ilość odczytów na sekundę" w ustawieniach GPS z "auto" na "1".
I eksperymentalnie WYŁĄCZ synchronizację czasu i strefy czasowej z GPS (też w ustawieniach GPS).

michaaalll
Waypoint

Wysłany: 2013-04-02, 21:23   

tikotka napisał/a:
Spróbuj jeszcze (o ile tego nie ruszałeś do tej pory) przestawić "ilość odczytów na sekundę" w ustawieniach GPS z "auto" na "1".
I eksperymentalnie WYŁĄCZ synchronizację czasu i strefy czasowej z GPS (też w ustawieniach GPS).

Z synchronizacją czasu kombinowałem już wcześniej i bez efektu.
Jeśli chodzi o zmianę "auto" na "1", faktycznie poprawiło się. Sprawdzałem później inne wartości i też było ok, ale najdziwniejsze, że po powrocie do trybu "auto" nadal jest ok. Ciekawe dlaczego i na jak długo.

Odpowiedz do tematu