Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
TRAVELPILOT 50 odblokowanie i programy nawigacyjne
Autor Wiadomość
iron210
Waypoint

Wysłany: 2016-03-06, 23:31   

Przyznaję tej metody nie testowałem jeżeli ktoś ma ten model pod ręką może wypróbować jednak kiedy próbowalem te procesy uruchomić spod Windowsa w nawigacji to tak jakby sie nie uruchamiały i dalej nawi nie chciała połączyć się z kompem. Jak tylko będę miał szansę pobawić się tą nawigacją napewno to wypróbuję

olek7881
azymut

Wysłany: 2017-06-05, 19:40   

Witam. Może mi ktoś pomóc w ogarnięciu travela 50 którego dostałem w celu wgrania nowych map? Nie widzę w BlauUP nowych aktualizacji. Są tam mapy z 2014. Chciałbym wgrać automapę ale nie mam pojęcia jak. Widziałem na tym forum,że jest możliwość wgrania innego firmware z innej nawigacji. Czy po wgraniu jej mogę sobie swodobnie wgrac automape? Prosże o pomoc.

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2017-06-06, 06:55   

FW wgrywamy w ostateczności, bo niepasujące do konkretnego urządzenia (nie modelu, tylko numeru płyty głównej) rozwala sprzęt na amen.

Jak odblokować i uruchomić inny program nawigacyjny - opis podano na pierwszej stronie wątku

Alternatywny panel: https://chomikuj.pl/bzyk83/Nawigacje/Blaupunkt/Panel+Blaupunkt+Travel+Pilot+50,5939067467.rar(archive)

Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2018-01-06, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  

LuźnyRafael 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2017-06-06, 14:58   

olek7881 napisał/a:
Witam. Może mi ktoś pomóc w ogarnięciu travela 50 którego dostałem w celu wgrania nowych map? Nie widzę w BlauUP nowych aktualizacji. Są tam mapy z 2014. Chciałbym wgrać automapę ale nie mam pojęcia jak. Widziałem na tym forum,że jest możliwość wgrania innego firmware z innej nawigacji. Czy po wgraniu jej mogę sobie swodobnie wgrac automape? Prosże o pomoc.

są dostępne mapy obecnie z września 2016 roku poprzez BlauUP pobrałem jakieś dwa tygodnie temu. Generalnie zauważyłem, że publikują tylko mapy wrześniowe w połowie listopada ;/ co roku.

A czy ktoś z kolegów rozwiązał problem całkowite wyłączenie ww nawigacji mając własne menu? bo mam z tym problem. Programy z sieci typu poweroff czy off powodują tylko uśpienie nawigacji.
Zrobiłem sobie proste menu z 4 klawiszami,
Blaupunkt , iGO , wyłącz , USB

wszytko było by OK jak by wyłącz działało jak trzeba :D

P.S.

iron210 napisał/a:
Przyznaję tej metody nie testowałem jeżeli ktoś ma ten model pod ręką może wypróbować jednak kiedy próbowalem te procesy uruchomić spod Windowsa w nawigacji to tak jakby sie nie uruchamiały i dalej nawi nie chciała połączyć się z kompem. Jak tylko będę miał szansę pobawić się tą nawigacją napewno to wypróbuję

Metoda z pprzypisaniem klawisza do obu programów USB działa, tylko zdaje się że wielkość znaków ma znaczenie, albo jak ręcznie pisałem to się walnołem bo napoczatku nie działało ale jak nazwy skopiowałem to zadziałało i działa :)

EDYCJA

Moje nowe Menu w Blaupunkt PilotTravel 50

Poza napisaniem menu za pomocą programu SystemInformation napisałem dwa pliki exe za pomocą MortScript

jeden exe o nazwie MapTrip.exe (oryginalny MapTrip.exe obecnie ma nazwę: MapTrip_Oryginal.exe)
plik ten sprawdza czy jest karta SD w nawigacji jak tak to uruchamia nowe menu: Nakladka.exe
jak nie ma to uruchamia od razu MapTrip_Oryginal.exe czyli oryginalne nawi

treść pliku MapTrip.mscr
Kod:
wersja = DirExists("\SDMMC")
If (wersja=1)
Run("\ResidentFlash\nakladka\Nakladka.exe")
EndIf
If (wersja=0)
Run("\ResidentFlash\Maptrip\MapTrip_Oryginal.exe")
EndIf

Z poziomu nowego menu można połączyć się między nawigacją a komputerem za pomocą drugiego pliku stworzonego za pomocą MortScript o nazwie USB.exe
treść pliku USB.mscr

Kod:
run("\ResidentFlash\MAPTRIP\usblistener.exe")
run("\ResidentFlash\MAPTRIP\UsbListenerForWinnTec.exe")

Pliki nowego menu wraz z programami znajdują się w \ResidentFlash\
czyli tam gdzie oryginalne oprogramowanie nawigacji

a dodatkowa nawigacja iGO jest na karcie SD.

Szkoda tylko, że aby całkiem wyłączyć nawigację to muszę uruchomić aplikacje blaupunkta i z niej zamknąć system ;/

link do mojego menu:
https://1fichier.com/?frya7rcy0u

EDYCJA:
Mając własne menu można wyłączyć całkowicie nawigację przytrzymując przycisk wyłączenia ponad 15 sekund.

#########################################
EDYCJA 21 stycznia 2018r

Nowy Pulpit do pobrania w temacie:

Pulpit Blaupunkt TravelPilot 50

po części rozwiązany problem z wyłączeniem nawigacji za pomocą jednego kliknięcia.

Odpowiedz do tematu