Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja do 300-400zł
Autor Wiadomość
kacper1972 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-05-02, 20:51   Co radzicie zakupić nowemu użytkownikowi nawigacji

Witam wszystkich forumowiczów, jako nowy na tym forum.

Chcę zakupić nawigację, która ma służyć do: „nawigacji”, ale potrzebna mi jest cała Europa i do puszczania bajek podczas jazy dla córki. Dodatkowo jeszcze fajnie gdyby można było coś przeczytać i posłuchać muzy. Tak generalnie to lark spełnia te funkcje. Ale czytam to forum i od nadmiaru wiedzy tracę orientację. Waham się teraz pomiędzy larkiem 3,51 a akira 3518. Obie w podobnej cenie (na allegro od 350 do 399) w sam raz dla mnie na weekendowe i wakacyjne wyjazdy. Ale doradźcie co wybrać lepiej, co byście poradzili dla początkującego użytkownika tak żeby się nie zrazić.

Pisze to zapytanie w tym temacie bo skłaniam się jakoś ku larkowi.

radex 
Waypoint
Lark 35.0

Wysłany: 2008-05-03, 08:42   

Sam mam od niedawna Larka 35.0. I poleciłbym Tobie:
1) Akirę 3512 lub 3518 jeśli zamierzasz ją odblokować
2) Larka 35.0 jeśli chcesz pozostawić system zablokowany (nawet przy zablokowanym systemie można uruchamiać dowolną aplikację z karty)

Oczywiście do tego jeszcze pojemną kartę SD - najlepiej min. 4 GB.

Z tymi filmami to raczej daj sobie spokój - ot taki bajer niż użyteczna funkcja.

Co do nawigacji - jeśli chodzi o Polskę to polecam Automapę. Na drugim miejscu jest w moim rankingu Autopilot (brak Real3D, trochę wolne działanie), a na trzecim MapaMap (brak głosowego ostrzegania o fotoradarach). Resztę można sobie darować ze względu na słabe mapy.

Jeśli chodzi o Europę, to jeszcze nic nie testowałem, ale na forum polecają Navigon Mobile Navigatora.

Gambit 
Waypoint
Acer E310

Wysłany: 2008-05-03, 09:18   

Jezeli nawigacje to moze warto wziasc pod uwage Manta GPS-420 - duzy 4.3" wyswietlacz, mozliwosc odblokowania, na pokladzie MapaMap 5.0 - ogolnie mapa fajna bo ma duze pokrycie w drogach - ale brak nazewnictwa ulic w mniejszych miasteczkach to nie jest za ciekawa opcja. Mowiac inaczej jezeli pojedziemy do mniejszego miasta to sie i tak zgubimy :)
Jezeli chodzi o inne mapy to warta uwagi jest tez iGO (czy tez MIO) maja w miare fajne pokrycie na polske.

Jezeli natomiast chodzi o europe to ponownie warto zobaczy iGO aczkolwiek AutoMapa tez wyglada niezle.

Na pewno nie warto sobie zawracac glowy wynalazkami typu autopilot, destinator czy tomtom - jezeli chodzi o polske - male pokrycie polski, dziwne dzialanie, wolne dzialanie, brak trybu 3d - to jedne z glownych problemow tych map.

Co do rozmiaru karty - mozna sie pobawic z karta 4GB i wieksza ale wazne ze ma to byc karta SD a nie SDHC - bo z tymi HC sa problemy z odpaleniem ich.

spajrek 
Waypoint

Wysłany: 2008-05-03, 10:05   

Jeśli chodzi o puszczanie bajek dla dziecka to lepiej zaopatrzyć się jakieś przenośne dvd z ekranem 7" - przynajmniej coś na tym widać. Można kupić takie już za około 300zł http://www.allegro.pl/881...er=t&view=gtext
Co do nawigacji ja mam Akire 3512-A3 i jestem z niej zadowolony do tego karta 4GB.
Co do map to tak jak napisano Automapa i Navigon, który ma nawet lepsze pokrycie od Automapy.

http://chomikuj.pl/spajrek

Gambit 
Waypoint
Acer E310

Wysłany: 2008-05-03, 10:08   

spajrek napisał/a:
Co do map to tak jak napisano Automapa i Navigon, który ma nawet lepsze pokrycie od Automapy.

:-D

spajrek napisał/a:
Jeśli chodzi o puszczanie bajek dla dziecka to lepiej zaopatrzyć się jakieś przenośne dvd z ekranem 7" -

w hiperach auchan maja lazera - dvd + divx + jpg + mp3 + tuner tv + czytnik kart + wejscie USB + obracany wyswietlacz + AV In/Out + pilot + bateria

radex 
Waypoint
Lark 35.0

Wysłany: 2008-05-03, 11:52   

Gambit napisał/a:
Na pewno nie warto sobie zawracac glowy wynalazkami typu autopilot, destinator czy tomtom - jezeli chodzi o polske - male pokrycie polski, dziwne dzialanie, wolne dzialanie, brak trybu 3d - to jedne z glownych problemow tych map.

Nie mogę się zgodzić z powyższym - Autopilot (4364) ma więcej planów miejscowości niż Automapa (1700) czy MapaMap (2291). I sam się o tym przekonałem przeglądając mapy mojej okolicy. Pewnie ktoś powie, że to wiochy... ale i w takich miejscowościach mogą się przydać.

Natomiast byłem ostatnio w mieście 16 tys. mieszkańców - tylko Automapa i Autopilot zapewniały dokładny plan miasta, a Automapa nawet wskazała konkretny budynek. MapaMap, TomTom, iGO i SygicDrive out...

kacper1972 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-05-03, 23:31   

Dzięki za podpowiedzi.
Po odblokowaniu nawigacji mapa jest do dogrania, handlowcy i mnie w firmie mają Automapę, zaś szef jakiś strasznie drogi wynalazęk Germin, no właśnie ale narzeka i we Włoszech wyprowadził go gdzies w pole o kilkanaście kilometrów od celu dosłownie kilkanaście kilometrów. Co do polski teżnie był zadowolony i zakupił Automape 5,05, nie znam jego opinii bo ma ja od kilku dni.

Jak pisałem mapa jest do dogrania, ale mnie ciekwi sprzęt, na forum pisze się o systemach które widzą kilka satelitów a w pogdzie pochmurnej nic, zdania są różne.
Z oprogramowaniem można zrobić wiele byle tylko działał Hardware niezawodnie. Czytałem, że akiry są zawodne czy to prawda, Larki mają lepszy serwis? Jak oceniacie eksploatacje tych urządzeń, np gdzie jest dokładnieszy ekran? Chodź wiem, że od tego sprzetu wymagać za dużo nie można.

Dzięki

harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2008-05-03, 23:39   

Cytat:
Są rzeczy na których się znam, w innych przypadkach się pytam pana Google lub was
Jak wysłuchasz jeszcze kilkunastu/kilkudziesięciu opinii z forum to już nic Ci nie pomoże... :mrgreen:
Aby pozostać w temacie dodam, że nie wiem skąd się wzięła zła opinia o Akirze; moja nie jest traktowana delikatnie, ciągle coś wgrywam i kasuję a ona ... nic - działa bez zarzutu.

spajrek 
Waypoint

Wysłany: 2008-05-03, 23:43   

Ja napisze jeszcze raz. Co do Akiry 3512-A3 nie mogę narzekać zapłaciłem za nią 414zł i jak za te pieniądze oferuje bardzo wiele (po odblokowaniu). Dodatkowo jest bezpłatna aktualizaja map i aplikacji (MapaMap). Z AutoMapą 4.1.2 przemierzyłem trasę z Polski do Holandii liczącą 1080km, którą znam na pamięć, ale chciałem ją przetestować i było wszystko ok. Nie zgubiła ani razu sygnału, gdzie po drodze był tunel odługości 300m i nawet tam sygnał nie zniknął ( specjalnie się temu przyglądałem) Ja wybrałem tą navi dlatego, że w biedronce nie udało mi się kupić Akiry i akurat była promocja w EuroAGD oraz dzięki temu forum gdzie poczytałem na temat możliwości tego urządzenia. Szwagier również kupił taką samą navi i obaj tego nie żałujemy. To jest tylko moja skromna opinia na temat tego sprzętu.

http://chomikuj.pl/spajrek

kacper1972 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-05-04, 08:54   

"Osiołkowie w żłobie dano w jednym owies w drugim siano" dzięki za pomoc Panowie na poczatku myślałem o larku teraz zmieniłem zdanie biorę akire 3518 (do tej się przychylam) lub 3512 i swoje wrażenia opisze po 10 maja. zdecydowało głównie to, że z tym sprzętem można zrobic wszystko w zakresie oprogramowania i jest o nim dobre zdanie.

dzięki

Malinabend
Waypoint

Wysłany: 2008-05-06, 17:57   

mialem akire teraz mam goclovera 4,3 cal i powiem tak akira jest duzo wolniejsza tnie sie na mapach no i ekran mniejszy tak ze polecam goclovera no i nie trzeba sie bawic w odblokowanie bo na nim wsio biega z karty filmy i mapa i inne bajerki :lol: goclover jest git

grzechu73
Waypoint

Wysłany: 2008-05-07, 12:31   

Miałem kilka nawigacji ( Lark 35.0, Smartgps 320, Lark 35.1) I moje spostrzeżenia:
1. najgorszy był Lark 35.0-STANOWCZO ODRADZAM!- wady- nie można go do końca odblokowac, nie mozna zapisac na stałe żadnych zmian w rejestrze, tragicznie głośny dźwięk podczas włączania urządzenia- bez możliwości jego wyłączenia, beznadziejny ekran- nie ma żadnej powłoki antyodblaskowej! - ekran jest niemal jak lusterko! Każda sztuka, jaką oglądałem w sklepie, posiadała też jakieś dziwne tęczowe plamy na wyświetlaczu! Inna wada- zly glosnik. Zaleta Larka ( wg mnie jedyna)- szybko łapie GPS
2. Lark 35.1- w sumie OK, bez problemu i szybko łapie GPS ( podobnie jak Lark 35.0), ekran matowy ( ale nie tak bardzo antyodblaskowy jak w Smartgps 320), a poza tym wg mnie, zle ustawiony kąt podswietlenia wyswietlacza- jakis taki dziwny kontrast obrazu. Troszkę trzeba się nabawic przy modyfikacjach w rejestrze ( żeby zmiany były zapisane na stałe potrzebny backup i ponowne go wgranie) Po odblokowaniu problemem jest regulacja jasności wyświetlacza- nie ma tej opcji (dziwne) w panelu sterowania- urzadzenia pamieta ostatnio ustawioną jasnośc w orygnalnym interface przed odblokowaniem ( ale znalazłem na to sposób- trzeba uruchomic YFloader w Windowsie i tam zmieniac jasnosc) Zaletą jest obsługa dużych i tańszych kart SD ( pasują tez 4 GB SDHC )
3. SmartGPS- najprościej go odblowac, ma najlepszy ze wszystkich opisanych tutaj urządzeń wyświetlacz. Doskonale dopasowany kontrast i silnie zmatowiony ekran. Ma też najlepszy głośniczek. Mała wada: mimo że gps to też sirf III to niestety najwolniej łąpie sygnał, ale jak go złapie to trzyma OK. Karty mini SD ( droższe niż zwykłe SD i nie wiem czy chodzą na nim SDHC 4 GB)

Podsumowania: Smarta 320 sprzedałem (bo kumpel pilnie potrzebował na wyjazd nawigację a nie miał inne mozliwości zakupu) i tego bardzo żałuję. Obecnie posiadam Larka 35.1 ale nie ukrywam, że poluję na jakąś promocje na smargps 620 - zalety te same co smart 320 a ekran już 4,3 cale.

Info dla wrocławiaków: w Tesco jest promocja na smarta 320 w cenie 389 pln.

radex 
Waypoint
Lark 35.0

Wysłany: 2008-05-08, 14:36   

grzechu73 napisał/a:
Miałem kilka nawigacji ( Lark 35.0, Smartgps 320, Lark 35.1) I moje spostrzeżenia:
1. najgorszy był Lark 35.0-STANOWCZO ODRADZAM!- wady- nie można go do końca odblokowac, nie mozna zapisac na stałe żadnych zmian w rejestrze, tragicznie głośny dźwięk podczas włączania urządzenia- bez możliwości jego wyłączenia, beznadziejny ekran- nie ma żadnej powłoki antyodblaskowej! - ekran jest niemal jak lusterko! Każda sztuka, jaką oglądałem w sklepie, posiadała też jakieś dziwne tęczowe plamy na wyświetlaczu! Inna wada- zly glosnik. Zaleta Larka ( wg mnie jedyna)- szybko łapie GPS

Nie za bardzo mogę się zgodzić. Jedyną wadą jest wkurzający dźwięk przy starcie.

Ja nie mam żadnych problemów z wyświetlaczem. Co do odblokowania - ja kupowałem nawigację i to mi wystarcza (+ odtwarzanie mp3). Nie potrzebuję kolejnego multiurządzenia. A pod względem możliwości urządzenia zablokowanego Lark 35.0 przebija inne Akiry, Samarty itp. Z resztą przez to odblokowanie później mogą być tylko problemy z serwisem...

A co autor miał na myśli pisząc "zły głośnik" :shock: Warczy on czy gryzie :mrgreen:

grzechu73
Waypoint

Wysłany: 2008-05-08, 16:33   

radex napisał/a:

A co autor miał na myśli pisząc "zły głośnik" :shock: Warczy on czy gryzie :mrgreen:

Nieczysty głos komuniaktów. Miałem 2 larki 35.0 i w każdym dźwięk był dużo gorszy niż w smarcie.

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2008-05-08, 17:33   

grzechu73 napisał/a:
Nieczysty głos komuniaktów. Miałem 2 larki 35.0

To widać kolega trafił na jakieś trefne egzemplarze - mój gra czysto :-)

Odpowiedz do tematu