Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2012-06-04, 22:00
Głos z nawigacji w głośnikach auta
Autor Wiadomość
Netoper 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-09-25, 16:01   

Jeśli chodzi o przesłanie samego głosu to można posłużyć się transmiterem, pełno tego na allegro, jest tylko minus że jak masz ustawione żeby navi było słychać to w tym czasie radia nie posłuchasz.
Ja wrzuciłem na kartę trochę muzy i z głośników radiowych leci muza a jak idzie komunikat nawigacyjny to ładnie się wycisza.

scarman20
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-10-07, 09:50   Transmiter + Navia

wpladlem na taki pomysl zeby zrobic sobie "kino samochodowe" :mrgreen: mianowicie powgrywalem na moja navie kilkanascie teledyskow, podlaczylem ją przez wyjscie sluchawkowe do transmitera FM i mam glos w 4 glosnikach od CD radia samochodowego :lol:
fajnie by bylo gdyby dzwiek byl troszke lepszej jakosci ale to pewnie wina mojego taniego transmitera aczkolwiek jakosc dzwieku odtwarzana z pendrive'a jest w miare dobra a nawet bardzo dobra. Kolejnym problemem jest to ze podczas podlaczenia ladowarki samochodowej do navii oraz transmitera jednoczesnie wystepuje w glosnikach ciche piszczenie. Kiedys juz przerabialem taki temat ze wzmacniaczem od kina domowego podlaczonego do samochodu i prawdopodobnie wywolane jest to zakloceniami od alternatora. Byc moze uzycie jakiegos filtru pomoze...

Teraz kombinuje jakis lepszy sposob na podlaczenie navii do radia w aucie ale narazie nie mam pomyslow moze wy mi cos podsuniecie ?

szkoda ze nia mam w radiu jakiegos wejscia LINE IN bo problem bylby rozwiazany

aha i jeszcze jedna sprawa. w tym transmiterze mam wejscie USB czyli teoretycznie moge podlaczyc pod nie nawigacje zamiast ladowarki samochodowej. Ciekawe czy takie polaczenie jest bezpieczne dla nawigacji. Wiadomo ze napiecia na USB w komputerze ma ~5V ciekawe jakie jest napiecie w transmiterze. Dodam ze Pendrive dziala bezproblemowo

znalazlem cos takiego na necie:
http://www.bury.com/pl/ak...mp3-cd-adapter/

ciekawa propozycja zamiast transmitera FM

godzuki 
Waypoint

Wysłany: 2008-10-07, 11:29   

z navi wyjcie sluchawkowe, a w radiu wejscie AUX i bedzie gitarka.
i nie bedzie nic niczego zaklucac.

scarman20
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-10-07, 12:37   

wszystko byloby ok gdybym mial wejscie AUX a takiego nie mam zreszta pisalem o tym. Poprawilem kabelki od transmitera i musze powiedziec ze jakosc nie jest najgorsza. Mam tylko pytanie czy podlaczenia Navii kabelkiem USB do transmitera jest bezpieczne? Wtedy nie musial bym podlaczac ladowarki samochodowej ktora powoduje zaklocenie

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2008-10-07, 16:21   

To ciche piszczenie u mnie tez jest zauwazalne przy podlaczonej ladowarce samochodowej (navia bez ladowarki nie piszczy).. Nawie mam podlaczona do wejscia AUX radia samochodowego.. Piszczenie wywoluje ladowarka ichyba zaden kondensator przeciwzakloceniowy tego nie znieweluje.. A jesli chodzi o ladowanie navigacji poprzez wejscie USB transmitera, to sposob jest calkem bezpieczny - standardowe wejscie USB jest zasilane napieciem +5v i producenci montujacy takie wejscie w sprzecie tego standardu sie trzymaja..
Pozdrawiam..

rama
azymut

Wysłany: 2008-10-30, 12:37   konfiguracja navi z radiem samochodowym?

czy mozna przez przewod USB polaczyc navi nv35 z radiem samochodowym denver cad-471,tak aby odbierac glos w głosnikach?

macgar
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-10-30, 13:29   

Może i radio widziało by pliki np. mp3 zapisane w pamięci nawigacji gdybyś podłączył je razem przez miniUSB(nawigacja) -> USB(radio) ale tego nie jestem pewny, nie testowałem.

Najprościej podłączyć nawigację z radiem przez kabel z wtykiem jack (po stronie nawigacji wyjście słuchawkowe) do wejścia line_in w Twoim radiu. Często radia mają takie wejście AUX w przednim panelu, ale Twoje chyba takiego nie posiada z przodu.

adas01 
GPS instruktor

Wysłany: 2008-10-30, 13:56   

rama napisał/a:
zy mozna przez przewod USB polaczyc navi nv35 z radiem samochodowym denver cad-471,tak aby odbierac glos w głosnikach?

odpada

nawi może być tylko urzadzeniem podrzędnym.
teoretycznie, gdybyś ustawił nawigację w tryb "mass storage" to po kablu radyjko widziałoby pliki muzyczne do odtworzenia. w trybie activesync szanse praktycznie zerowe na jakąkolwiek komunikację

tak jak przedmówca - tylko aux. jeśli nie masz go z przodu, a radio może pracować w trybie aux, to spróbuj podłączyć się do kostki C w złączu ISO - pin 18 to masa, piny 19 i 20 to plusy dla obu kanałów

rama
azymut

Wysłany: 2008-10-30, 14:30   

dzieki wielkie,sprobuje i zobaczymy:)

bmw_z4 
azymut

Wysłany: 2008-11-08, 18:53   Navia nv35! Połączenie z radiem?

Posiadam nawigację navia nv35. Chciałbym ją połączyc z radiem:
http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=5803

Gdzie mogę dostac taki kabel aux? żeby tu wychodził jack i po drugiej stronie?

ZZ góry dzieki za pomoc!

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2008-11-09, 02:12   

bmw_z4 napisał/a:
Gdzie mogę dostac taki kabel aux? żeby tu wychodził jack i po drugiej stronie?

W dowolnym sklepie RTV, komputerowym, elektronicznym, "za 5 zł", lub innym z kabelkami.

kubba 
Waypoint

Wysłany: 2009-01-10, 19:16   

A wie ktoś może jak podłączyć navię II do radia za pomocą transmitera??

diego6 
guru
szuruburu i fotograf

Wysłany: 2009-01-10, 19:28   

kubba napisał/a:
A wie ktoś może jak podłączyć navię II do radia za pomocą transmitera??

Tak samo - przecież Navia II też ma złącze audio jack

LARK 35.7 [0GB] MM6 easy
NOKIA 9300 [2GB] + HOLUX GPSSlim236 + TT5
AKIRA MM3518 A3 [0GB] + MM4
AKIRA MM512 [4GB] + TT6, iGo8, AM5, MM5, R66 i GarminXT
GARMIN-Palm iQue 3600
GARMIN nüvi 360

Grasshopper 
Waypoint

Wysłany: 2009-07-22, 11:28   

Odświeżę trochę temat :-)

Mam podłączoną nawigację do radia poprzez gniazdo słuchawkowe oraz wejście AUX. Wszystko pięknie ładnie, tylko mam mały problem. Mianowicie kiedy mp3player odtwarza muzykę i w tym samym czasie Automapa wydaje komunikat to obydwie ścieżki pięknie się nakładają i tym sposobem nie da się go zrozumieć. Co gorsza nie znalazłem możliwości "rozdzielenia' głośności Automapy i głośności systemowej, czyli pozostaje programowe wyciszenie całej reszty urządzenia, kiedy AM wydaje komunikat, bądź masowa edycja głosów AM, tak aby były one po prostu głośniej nagrane.

W związku z powyższym moje pytania...
- czy wie ktoś jaki program umożliwia masową edycję plików wav, która nie wymagałaby podbijania głośności każdego pliku z osobna?
- czy natknął się ktoś może na programik, który umożliwiałby wyciszenie innych podczas, gdy AM wydaje komunikat?
- a może po prostu jest możliwość oddzielenia głośności AM od głośności systemowej?

Z góry dzięki za pomoc :-)

pafnuc518
Waypoint

Wysłany: 2010-06-24, 18:28   da rade podłaczyć 5066 pod aux w radiu ?

witam...przez pomyłke zakupiłem 5066 golasa wiec moje pytanie jak w temacie ...

Odpowiedz do tematu