Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2013-10-27, 12:04
Mapy różnych producentów - dokładność, jak rozpoznać...
Autor Wiadomość
renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-12-25, 01:52   

W AutoMapie są stosowane mapy dla Polski z Geosystems Polska Sp. z O.O. natomiast dla Europy z Navteq-a innej alternatywy nie ma, dlatego trudno tu mówić o tym które są lepsze.

Sance 
Maestro GPS
Pulpit maniac

Wysłany: 2009-12-25, 09:02   Re: Jakiej firmy mapy są najlepsze???

rob0321 napisał/a:
Mam pytanie jakie według was są najlepsze i najdokładniejsze mapy np.AutoMapa.

AutoMapa to program do nawigacji a nie mapa;)

Jeśli chcesz mieć dokładną nawigację wgraj sobie AM i igo z mapami nawtec i teleatlas

mustafa 
Waypoint

Wysłany: 2009-12-25, 09:14   

Dokładnie. Nie ma idealnej mapy, a wielu użytkowników po prostu ma w jednym urządzeniu kilka programów i kilka map. Tobie też to polecam. Jak na przykład nie znajdziesz danego adresu w jednym programie na danej mapie, to możesz przełączyć mapy( np. w Igo pomiędzy jedną a drugą, gdyż możesz mieć mapy od różnych dostawców -teleatlas, emapa itd.), abo w ogóle przełączyć programy z Igo na Automapę, bo jak pewnie wiesz w Automapie mapa jest tylko JEDNA,która uaktualniana jest z programem.Koledzy na forum wypowiadali się, że nowa map map jest dobra,(dla mnie osobiście nie miała takiego dobrego pokrycia jak AM czy Igo, ale to pewnie zależy od adresu, który poszukujesz, tak jak wcześniej wspominałem, w jednej mapie jest to, w drugiej coś innego.

Pozdrawiam wszystkich, wesołych Świąt!

marekamc 
GPS instruktor

Wysłany: 2009-12-25, 11:08   

Moim zdaniem najlepsza mapa to Google Maps.
Z tym, że ty pewnie pytasz jaki program + mapy są najlepsze do nawigowania. Z moich doświadczeń wynika, że należy posiadać przynajmniej dwa programy z mapami.
AM doprowadzi Cię praktycznie pod same drzwi ( w 95 % przypadków ), natomiast w małych miejscowościach może się okazać problematyczna bo czasem nie ma nawet ulic ( o numerach już nie ma co wspominać ). Wtedy przydaje się np. IGO, które w większości przypadków posiada ulice i numerację w małych miejscowościach. Problemem jest tylko to, że IGO nie doprowadzi Cię pod "same drzwi". Dokładność może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów.

Musisz potestować i sam zdecydować co dla Ciebie jest najlepsze.

Pentagram GT 5220

risk
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-25, 20:21   

Założony temat jest bez sensu, każda mapa ma swoje plusy i minusy. Ja używam Mapamap i jestem zadowolony. Jak koledzy napisali, potestuj kilka i wybierz te która Ci podpasuje najlepiej.

tomud 
Navi Expert

Wysłany: 2009-12-25, 20:34   

marekamc napisał/a:

Google Maps korzysta z danych od TeleAtlasa :) Do tego poza wspomniana numeracja jest kupa istotniejszych spraw bo numer to sobie jakos znajdziemy, wieksze jazdy mamy jak w danych mapach jest zle okreslona kategoria drogi i nagle jedziey jakimis lasami i zadupiami. Ewentualnie zle sa okreslone ulice jednokierunkowe co w niektorych miastach moze spowodowac nadlozeniem niezlego odcinka :)

No i tak jak zostalo wspomniane nie mam map idealnych kazde zawieraja jakies bledy... IMHO jesli chodzi o PL to sumarycznie najlepiej wypada mapa (Geosystem czyli AM). Emapa jest dosc dokladna, ale o pomste do nieba wolaja kategorie drog jak i oznaczenie ulic jednokierunkowych itd. mozna by wymieniac..

HTC Touch HD, Nawigacja, Programowanie i inne...

kosa23
azymut

Wysłany: 2009-12-25, 22:35   

tomud napisał/a:
marekamc napisał/a:

Google Maps korzysta z danych od TeleAtlasa :)

Google Maps korzysta (na terenie PL) z map PPWK, czyli Navigo 9i. I rzeczywiście, mapa jest bardzo dobra...

tomud 
Navi Expert

Wysłany: 2009-12-25, 22:44   

kosa23 napisał/a:

Google Maps korzysta (na terenie PL) z map PPWK, czyli Navigo 9i. I rzeczywiście, mapa jest bardzo dobra...

Ale ma tez troche bledow w moim rodzinnym miescie moge znalezc troche bzdur np dorga przez budynek, rzeke, itp. (gdzie nigdy nie bylo mostu dla samochodow tylko maly mostek dla pieszych). Mapa Teleatlasa ma te same bledy, a sadzac po podpisie w Google Maps PPWK, Teleatlas widocznie TA jakos wspolpracuje z PPWK i bierze od nich dane...

Jakis czas temu zglaszalem te bledy do TA ciekawe gdzie sie szybciej zmieni...

HTC Touch HD, Nawigacja, Programowanie i inne...

dagetto 
guru
Samsung Galaxy I9305

Wysłany: 2009-12-25, 23:40   

Po pierwsze to chyba nie jest ten dzial do tak ogolnej rozmowy,tu tylko AutoMapa.
Po drugie TA ostatnio na terenie PL nie wypada dobrze. Wystarczy poczytac o mapach 840 TomToma.

qwerty01
Waypoint

Wysłany: 2009-12-26, 09:53   

Warto też przetestować eMapa (nie mogę znaleźć na tym forum). W małej miejscowości, są drogi wykorzystywane jako dojazd do żwirowni, polne dróżki do jeszcze mniejszych wsi, gdzie automapa, mapamap mają białe plamy. Natomiast jest nieco gorsza w dużych miastach (brak niektórych uliczek osiedlowych).

mustafa 
Waypoint

Wysłany: 2009-12-26, 14:01   

Warto wspomnieć o Garminie w którym są drogi, których nie ma na najnowszych mapach od AM i TeleAtlas, testowałem wczoraj.

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-03-30, 09:29   Mapy różnych producentów - dokładność, jak rozpoznać...

Może to nie bedzie dla niektorych żadna nowina, ale:

1. Teleatlas - zał. Holandia 1984, od lipca 2008 właścicielem jest TomTom

2. Navteq - zał. Chicago 1985, (dział EU + Afryka + Bliski Wschód mieści się w Holandi), od 2008 właścicielem jest Nokia

3. Imagis - partnerem jest Navteq

4. EMapa - partnerem jest TeleAtlas
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2015-04-28, 06:07, w całości zmieniany 1 raz  

gienek121 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-03-30, 16:18   

Geosystems ? Polska ?

acess
Waypoint

Wysłany: 2011-02-09, 23:42   jaka mapa z ulicami w małych miejscowościach ??

Witam!

Prosze was abyście mi powiedzieli z waszego doświadczenia i nawigacji, jakie mapy posiadają podane ulice w małych miejscowościach ? bo słyszałem że mało jaka mapa niestety;/;/

dzieki z gory

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2011-02-10, 07:13   

Do GoCleverowskiego Mireo masz dwie mapy - Emapy i Teleatlasa - obie z podobnym pokryciem Czy myslisz raczej o programie z dobra mapą - wówczas polecam przejrzenie dyskusji http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=3925

Inna sprawa, że w małych miejscowościach pokrycie jest kiepskie we wszystkich programach nawigacyjnych
Według danych GUS na koniec 2009 roku http://www.stat.gov.pl/cp...zny_rp_2010.pdf w Polsce było ok. 900 miast i 54tys. miejscowości - razem powiedzmy 55 tys. MM chwali sie danymi dla 8,5 tys. (ulice z nazwami, większość bez bez numerów domów), AM mówi o
Cytat:
nawigacyjne plany miejscowości i miast: szt 26 633
- czyli ulice, większośc bez nazw - tak, aby tylko przez dane miasteczko przejechać.
Emapa chwali się
Cytat:
2. Zakres i szczegółowość danych:
* 5351 planów miejscowości,

Odpowiedz do tematu