Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór nawigacji do 500-600 zł proszę o pomoc.
Autor Wiadomość
markomarecki 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-02-18, 17:06   jaki gps kupić za 500 zł

Witam
jaki gps kupić za 500 zł czytałem juz mnustwo różnych opini i jestem nadal zielony w tym temacie myślałem o lark 35.1 potem 35.2 ,maxcom gps 35a pl a może coś tańszego jeśli będzie dobrze działać itd. Proszę poradżcie mi co jest ok no i by można było wgrać automape (słyszałem,że jest najlepsza co wy sądzicie)może jakąś inna mapkę która jest lepsza wy sie na tym zancie a ja jeszcze nigdy nie miałem takiego użądzenia w rekach

adas01 
GPS instruktor

Wysłany: 2008-02-18, 18:37   

z tych to tylko lark 35.1
na 35.2 nie wgrasz AM, a o maxcomie niewiele wiadomo (raczej to klon larka 35.2, więc AM też nie pójdzie)

markomarecki 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-02-18, 18:53   

ok ale gdzieś czytałem,ze ma słaby procesor czy cos jak to użądzenie się zachowuje czy jest ok czy to co czytałem jest tylko chwytem reklamowym(czytałem to u gościa co sprzedaje 35.2 no i co do mapy to polecacie am no i ostatnie pytanko może navia lub akira czy jakoś tak to się zwie

navigator
Administrator

Wysłany: 2008-02-19, 00:14   

1. Windows CE 5.0
2. Możliwość odblokowania - prostota
3. Cena

ad1 . Bo na tym systemie można uruchomić np. AutoMapę 4
ad2. Im prostsze odblokowanie tym trudniej zrobić błąd. Dla "niewtajemniczonego" po 30 minutach jest free GPS. Przy pewnej wprawie można to osiągnąć po ok. 5 min.
ad3. zgodnie z zasadą po co przepłacać jeżeli w środku jest zawsze to samo ? Urządzenie z zegarem 300 MHz radzi sobie bez problemów z każdym programem nawigacyjnym.

Cytat:
i ostatnie pytanko może navia lub akira czy jakoś tak to się zwie

NAVIA z Biedronki - kultowy sprzęt - niestety nie do kupienia w stanie dziewiczym - Limitowana Silver Serie :)

Akira - 512 i 517 - na dzień dzisiejszy jedno z lepiej rozpoznanych urządzeń , w dobrych rękach potrafi to samo co te z "wyższej półki "

Jeżeli Lark to WYŁĄCZNIE 3,51 - spec ekipa z każdym dniem/godziną potrafi wydusić z niego coraz więcej.

Zresztą ten opis kolejnych nawigacji powinien być dłuższy ale trudno się spierać która lepsza. Nikt z nas raczej nie ma wszystkich tych nawigacji pod ręką , więc trudno wykonać test porównawczy ale jeżeli pospacerujesz po forum to zapewne łatwiej będzie sobie wyrobić [ choćby wstępnie ] opinię o kolejnych urządzeniach.

Warto pamiętać także ,że do ceny samej nawigacji trzeba doliczyć kartę SD 2 GB [ kupowanie 512 lub 1GB - to trochę strata kasy ] oraz dobrze jeżeli w komplecie są : kabelek USB , ładowarka samochodowa , ładowarka sieciowa , rysik no i oczywiście uchwyt mocujący do szyby. Temu ostatniemu także warto się przyjrzeć - bo uchwyt uchwytowi nie równy .

markomarecki 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-02-19, 16:09   

ok to jeśli kupię lark 35.1 lub akirę 517 do tego taka kartę(link niżej) to będzie ok czy może jakąś inna kartę
http://www.allegro.pl/ite...tnik_karty.html
http://www.allegro.pl/ite...tery_fv_gw.html
Niech mi ktoś poradzi co lepiej kupić proszę
I jeszcze jedno jak bym komuś wysłał ta karte lub cały sprzecik to czy znalazł by się ktoś kto by mi powgrywał automape i co tam jeszcze można bo ja jestem totalnie zielony w tym temacie

adas01 
GPS instruktor

Wysłany: 2008-02-19, 18:16   

markomarecki, każda działająca karta będzie OK, więc sugeruj się ceną - jak nie widać różnicy, to po co przepłacać ? ;)
co do wgrania AM na kartę to sobie poradzisz - w dziale Automapa na forum jest wersja którą ściągasz, rozpakowujesz na karcie i odpalasz - więc nie ma potrzeby, żebyś 1. tracił czas czekając na to 2. zawracał komuś gitarę skoro możesz zrobić to sam w kilka minut. reszta softu też jest opisana na tyle, że sobie na pewno poradzisz.

Hormon 
Waypoint

Wysłany: 2009-05-15, 22:58   Jaka nawigacja do 500 zł

Proszę o poradę, to moja pierwsza nawigacja i nie chciał bym wyrzucić kasy w błoto. Co do obsługi to wiem co i jak bo dość często pożyczałem od znajomych rożny sprzęt, w końcu trzeba kupić coś dla siebie.

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2009-05-16, 11:34   

Trudno cos doradzić - dla każdego coś innego jest dobre.
Pierwsze kryterium ekran - 3,5 czy 4,3 cala.
Drugie - załączona mapa i możliwość aktualizacji (nie polecam larka 35.5c, bo zaistalowany Navigo8 jest kiepski - mapa ma sporo błędów)
Ważne jest również, czy będziesz korzystał tylko z nawigacji, czy również jako konsoli do gier, odtwarzacza MP3 i filmów czy zdjęć - wówczas istotna jest możliwość łatwego odblokowania (dojścia do Windowsa).
Poczytaj forum, opinie użytkowników i wybierz coś odpowiedniego

karpaciarz 
azymut

Wysłany: 2009-05-16, 12:51   

witam.
ostatnio zakupilem navi Mio moov 500 pl i jestem bardzo zadowolony
łatwość odblokowania, duży wyświetlacz i niska cena to atuty.
na allegro można dostać za 450zl łącznie z wysyłką kurierską, a za tą cenę nie dostaniesz chyba nic lepszego

minusy:
brak wyjścia audio mini-jack
bateria wydaje się słaba, ale jak się korzysta w samochodzie to nie jest problemem

p.s. mogę podrzucić na sprawdzonego sprzedawce namiar ;]

Hormon 
Waypoint

Wysłany: 2009-05-16, 19:30   

Ekran musi być co najmniej 4,3 cala. Fajnie jak by była łatwa możliwość odblokowania i korzystania z systemu. Sporadycznie będzie używana do filmów. Bateria musi trzymać 1h i więcej :P. Jesli chodzi o mapy, to w sumie nie są ważne bo i tak czy tak wgram automape.

mietek440 
Navi Expert

Wysłany: 2009-05-17, 09:27   

Przyłączam się do tematu , akire 4301 która kupiłem wraca do sklepu , muli sie , często zawiesza kilka razy straciła kontakt z pc poprzez active sync , jaka poradzicie z ekranem 4.3 " , chciałbym mieć możliwość oglądania filmów w avi

pado135
Navi Expert

Wysłany: 2009-05-17, 10:19   

Myślę,że faktycznie warto kupić 4,3 cala. Mniejsza przy obecnej różnicy w cenach nie jest warta uwagi. Zdecydowanie stawiam na MIO , Ndrive lub Blowa. Warto kupić Nawi która ma Bloototh.

wampppir 
Waypoint

Wysłany: 2009-05-17, 12:43   

Zdecydowanie popieram wypowiedz poprzednika, mio moov 500 jest w super cenie i hula aż miło.

dasior591 
Maestro GPS
GoClever 5065FMBT

Wysłany: 2009-05-17, 13:02   

Ja polecam GoClevera 4330a BT. Mam go co prawda od wczoraj ale minusów narazie nie znalazlem poza brakiem książki adresowej (pokazuje się numer jak ktoś dzwoni a nie nazwa). Obsługuje SDHC, w standardzie mapa 18państw, Windows prosto się odblokowuje nawet bez grzebania w rejestrze (czyli bez utraty gwarancji), bluetooth, mp3, filmy, ebooki, zdjecia, i co tylko sobie wgrasz. Automapa i inne tez bez odblokowywania działają. Ja swoją kupiłem na Allegro za 379zł z odbiorem osobistym (w większych miastach polski, gdyż sklep sprzedaje)
Pozdrawiam
PS. kolejny bedzie MIO MOOV 500 z tego co czytam :P

Sance 
Maestro GPS
Pulpit maniac

Wysłany: 2009-05-17, 16:50   

dasior591 napisał/a:
Mam go co prawda od wczoraj

Nie wystawiałbym opinii po 2 dniach użytkowania ;)

Z gocleverem miałem przejścia nieziemskie dopiero po wizycie w serwisie i wymianie "prawie połowy" środka nawigacji zaczął działać normalnie.

Odpowiedz do tematu