Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Iphone Menu - bardzo ciekawe rozwiązania
Autor Wiadomość
Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-11-06, 20:30   Iphone Menu - bardzo ciekawe rozwiązania

Na Rosyjskim forum znalazłem bardzo ciekawe menu zrobione przez _RUSER_-a.
Menu oparte na aplikacji iPhoneToday, na pewno będzie bez problemów pracować na wszystkich nawigacjach z procesorem MediaTek MT3351 i także na innych.
Warto przyglądnąć się ciekawym rozwiązaniom które zostały tam zastosowane !.
Ja zainstalowałem u siebie wersję 800x480 którą troszkę przerobiłem i spolszczyłem, zmniejszyłem jej rozmiar, gdyż w oryginale jest nafaszerowana bardzo dużą ilością gier i programów (całość po rozpakowaniu miała około 600MB).
Na emulatorze WinCe nie działają wszystkie funkcje.
Gdyby ktoś był zainteresowany moją polska wersją to proszę dać znać - udostępnie.
Demo na YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=nhXAQyvfW4I
Oraz link do strony z w/w programem
http://4pna.com/showpost....9&postcount=462

Teraz screen-y z mojej navi:

walter 
Waypoint
walter

Wysłany: 2011-11-06, 23:21   

Ciekawy program do zapoznania się. Jeśli możesz to udostępnij.
-pozdrowienia.

Danielos 102
Waypoint

Wysłany: 2011-11-07, 11:33   

Witam.Tutaj link do pobrania programu.
:arrow: http://depositfiles.com/files/6cc1dhgz8
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: imar42: 2012-04-20, 19:31 ]
Poprawiłem zapis linka na "aktywny".
Ostatnio zmieniony przez imar42 2012-04-20, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-11-07, 11:35   

Wersja, którą przerobiłem i odchudziłem:
http://chomikuj.pl/malbor...0x480+for+SDMMC
Ostatnio zmieniony przez Marek_aa 2011-11-11, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  

walter 
Waypoint
walter

Wysłany: 2011-11-07, 12:07   

Podziękowania za linki :->

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-11-09, 20:23   

Cały pulpit "PL" wraz z możliwością wyboru sześciu motywów w zakładce "Multimedia"

link:
http://chomikuj.pl/malbor...0x480+for+SDMMC

mariusz_czechy
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2011-11-22, 18:45   

Właśnie dziś wgrałem go do Blow 70iBT. I wszystko było by fajnie, ale nie wiem jak uruchomić transmiter FM :( Ma ktoś jakiś pomysł ?

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-11-22, 19:47   

mariusz_czechy napisał/a:
ale nie wiem jak uruchomić transmiter FM :( Ma ktoś jakiś pomysł ?

Z poziomu tego menu nie włączysz, więc przed jego uruchomieniem musisz odpalić transmiter z oryginalnego menu.

_kamel_ 
azymut

Wysłany: 2011-12-03, 15:15   

Zainstalowałem Marek_aa Twoje menu startowe na BLOW GPS500 Sirocco i działa to naprawdę dobrze. Potrzebowałem takie menu startowe, aby wybierać pomiędzy różnymi programami do nawigacji.

Mam teraz pytanie. Jak np. korzystam tylko z Automapy oraz iGO, to jak usunąć niepotrzebne skróty do innych programów ? Tak aby w zakładce "Navi" widoczna była tylko i wyłącznie Automapa oraz iGO ?

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-12-03, 18:49   

_kamel_ napisał/a:
Zainstalowałem Marek_aa Twoje menu /
Mam teraz pytanie. Jak np. korzystam tylko z Automapy oraz iGO, to jak usunąć niepotrzebne skróty do innych programów ?

To nie jest moje menu tylko "Ruser-a", ja go tylko przystosowałem do PL wersji oraz "upiększyłem" grafikę dorabiając opcję ze zmianą Tematów.
Jeśli chodzi o usunięcie zbędnych ikon to nic prostszego- naciskasz (około 3 sek) na zbędnej ikonie - wyskoczy okienko i tam wybierasz "Delete Icon", i po problemie. Analogicznie w ten sam sposób dodajesz nową aplikacje, naciskasz w pustym miejscu ekranu, wyskakuje okienko - wybierasz wtedy Add Icon.
Mam jeszcze kilka nowych Tematów (motywów) do tego menu, gdybyś był zainteresowany to daj znać to wrzucę na Chomika.

grzegorztst 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2011-12-03, 19:33   

Czy jest takie menu na Larka 35.8? Albo możliwość zmiany rozdzielczości w tym menu? :)

_kamel_ 
azymut

Wysłany: 2011-12-04, 00:12   

Marek_aa napisał/a:

To nie jest moje menu tylko "Ruser-a", ja go tylko przystosowałem do PL wersji oraz "upiększyłem" grafikę dorabiając opcję ze zmianą Tematów.
Jeśli chodzi o usunięcie zbędnych ikon to nic prostszego- naciskasz (około 3 sek) na zbędnej ikonie - wyskoczy okienko i tam wybierasz "Delete Icon", i po problemie. Analogicznie w ten sam sposób dodajesz nową aplikacje, naciskasz w pustym miejscu ekranu, wyskakuje okienko - wybierasz wtedy Add Icon.
Mam jeszcze kilka nowych Tematów (motywów) do tego menu, gdybyś był zainteresowany to daj znać to wrzucę na Chomika.

Tak, tak. Tylko chodziło mi o to, że dostosowanie tego menu jest Twojego autorstwa. Wielkie dzięki za wskazówkę odnośnie usunięcia ikon. Już zrobiłem porządek w swojej zakładce "Navi". Jak możesz wrzucić kilka nowych motywów do menu, to bardzo Cię proszę o wrzucenie ich na Chomika, a chętnie je ściągnę i wgram do menu.

Próbowałem wgrać to menu do innego BLOW. Rozdzielczość wyświetlacza w BLOW GPS50YBT to 480x272. Niestety menu po skopiowaniu "na żywca" nie chce się odpalić.
Jutro spróbuję w pliku settings.xml zmienić wartości:

<LastConfiguredAt height="800" width="480"/>

odpowiednio na 480 oraz na 272.

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-12-04, 11:13   

_kamel_ napisał/a:

Próbowałem wgrać to menu do innego BLOW. Rozdzielczość wyświetlacza w BLOW GPS50YBT to 480x272.

Myślę ze jeżeli to menu odpala się na tej nawigacji, to na pewno da się skonfigurować. Na rosyjskiej stronie widziałem ten program pracujący na rozdz. 480x272.
Powinieneś ściągnąć tę aplikacje z linku oryginalnego (patrz post wyżej kol. Danielos 102, gdyż z tego co pamiętam była tam grafika dolnej listwy w tej rozdziałce.
Gdyby Ci się udało odpalić program to podmień jeszcze czcionkę znajdującą się w kat. _iPhoneBoot_\Fonts, na tę z mojej przeróbki, gdyż jest tam dorobiona literka "Ś" dla prawidłowego wyświetlania środy.

Co do pytania kol. grzegorztst , pamiętam że samo menu Iphone uruchamiałem kiedyś na 3,5" Myguide , w tej wersji to by jednak trzeba było dostosować do tej rozdz. dolną listwę.

Dodatkowe Motywy są już na Chomiku i tam będę dokładał inne jeśli takowe dorobię. Katalog motywu kopiujemy do kat. _THEME_, pakiety zawierają w sobie dedykowane ikony (Nazwa_mot.png), instalacja jest identyczna jak dodawanie innych programów - czyli:
1/wchodzimy w zakładkę Multimedia,
2/naciskamy 3 sek na pustym polu,
3/opcja Add Icon itd..
Link do dodatkowych motywów;
http://chomikuj.pl/malbor...Ddatkowe+Motywy

Screen - motyw LEAF w akcji wraz z zegarem klapkowym:

_kamel_ 
azymut

Wysłany: 2011-12-04, 12:23   

Wielkie dzięki za motywy !
Szczególnie motyw LEAF jest bardzo ładny :)

Spróbuję dzisiaj skonfigurować tą wersję na 480x272.
Czyli jak podmienię ten plik czcionki to menu zostanie spolszczone ?

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-12-05, 08:35   

_kamel_ napisał/a:
Czyli jak podmienię ten plik czcionki to menu zostanie spolszczone ?

:lol: , nie tak szybko !, Zamiana czcionki spowoduje prawidłowe wyświetlenie dnia tygodnia na dole ekranu po prawej stronie. Z oryginalną czcionką w środę zobaczysz tylko literkę "R" (brak polskich fontów), a z poprawioną wersją będzie "ŚR".
Jak Ci się uda uruchomić pulpit na 480x272 to daj znać to pomyślimy o spolszczeniu.

Odpowiedz do tematu