Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2011-09-13, 11:57
W jakim programie mogę zaznaczać punkty na mapie
Autor Wiadomość
qwerty121
azymut

Wysłany: 2011-09-09, 12:22   W jakim programie mogę zaznaczać punkty na mapie

witam

Czy istnieje jakiś program który zaznaczy mi punkty na mapie polski z listy kilku tysięcy miejscowości ?

pzdr.

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2011-09-09, 12:29   

W zasadzie można dodać do programu nawigacyjnego (mapaMap, Automapa - nie wiem, czy w iGO mozna tworzyć nowa kategorię) jako POI, do nowej kategorii i włączyć wyświetlanie tych punktów.
Ale troche szczegółów:
Co rozumiesz przez "zaznaczy mi punkty na mapie"
I jaka to lista - w jakim formacie jest plik?

qwerty121
azymut

Wysłany: 2011-09-14, 18:07   

więc tak:
lista jest w formacie exela, znajdują się w niej nazwy miejscowości i województwa, nie mam żadnego gps'a więc chciałbym to zrobić w jakiims programie na windows i później ewentualnie wydrukować kawałki mapy z zaznaczonymi czytelnie kilkunastoma miejsowościami na jednej kartce a4.

wszystkich miejscowości jest ok. 10 tys. więc nie chce wpisywać tego ręcznie

pozdrawiam

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2011-09-14, 18:14   

Po pierwsze - nie chodzi o format pliku typu nazwa.rozszerzenie, ale o organizację danych - rozdzielone TAB, przecinkiem, spacja, cudzysłowem...
Na przykład wprowadzenie radaru do MioMap wymaga zapisu każdego punktu jako wiersza
PT="19.19789 52.64373" POI="F50"

A jeśli chodzi o druk - to jeśli już się uda zaimportować, to tylko AM na PC i printscreen...
Poza tym AM pozwala na import POI z formatu csv (tylko sprawdź jak a struktura danych i ew. poprzestawiaj kolumny)

I poszukaj info o programach typu 'Atlas geograficzny" czy GoogleEarth (on czyta format KLM - musiałbyś skonwertować) http://www.google.com/support/forum/p/Mapy?hl=pl

qwerty121
azymut

Wysłany: 2011-09-26, 14:01   

niestety w google earth i automapie na komputer nie udało mi się zaimportować adresów tak żeby je zaznaczyło w formie punktów (google earth importuje punkty tylko wg. długości i szerokości geograficznej)

moja organizacja danych wygląda mniej więcej tak

jak to zrobić żeby te adresy zaznaczyło na takiej mapie? (z widocznymi nazwami miejscowości i drogami)

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2011-09-26, 14:51   

Musze Cie zmartwić - wszystkie programy nawigacyjne wymagają do importu położenia wczytywanych punktów w postaci współrzędnych. A adres jest zapisywany w części będącej jakby "komentarzem"
Pozostaje jedynie pracowite wklepanie punktów w GoogleMap i eksport do używanego przez Ciebie programu nawigacyjnego
A jeszcze prościej - zaznaczenie w GoogleMaps lub np. mapa.szukacz.pl (podaje współrzędne we wszystkich formatach) i wpisanie do excela danych - kolumna 1 współrzedna N, kolumna 2 - E, kol.3 - miasto; kol.4 - ulica, kol. 5 - opis Taka baza będzie łatwa do konwersji do każdego programu

Chyba, że ktoś zna jakieś programy typu atlas geograficzny...

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2011-10-02, 11:07   

API jakieś by może użyć?

[ Dodano: 2011-09-26, 20:45 ]
mapobject.findAddress dokładnie z zestawu MapGo
http://api.mapgo.pl/dokum...dowanie_adresow

[ Dodano: 2011-10-02, 12:02 ]
Da radę bez problemu napisać automatycznego Toolsa

Mniej więcej coś takiego pisane w "pseudokodzie" - starałem się tylko uwzględnić główne założenia kodu
Kod:
$file=load_file_to_array('list.txt')
foreach($file as $value){
list($zip_code, $city, $street, $house_nr)=$value;
$wynik=parse(get_page("http://api.mapgo.pl/api.php?key=i-mapgo&type=app& gq=".urlencode('{"city_name":"'.$city.'","street_name":"'.$street.'","zip":"'.$zip_code.'", "woj_nr":"0","house_nr":"'.$house_nr.'"}')."&callb=_mmapgoobj.fnWhenGeoDone"));
save_to_file_csv($wynik);

}

Mniej, niż 250 linijek kodu PHP
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2013-04-22, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu