Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2011-12-19, 19:21
MODECOM FREE WAY - Odblokowanie
Autor Wiadomość
BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2009-06-21, 23:05   

Chodzi o plik o rozszerzeniu .ini
Gotowiec na kartę: http://odsiebie.com/pokaz/3700127---71ee.html

maxpl 
GPS instruktor

Wysłany: 2009-06-21, 23:17   

W pliku shell.ini możesz wpisać dowolną ścieżkę do programu wybranego przez ciebie z zachowaniem wzoru jak został podany.
Kod:
\SDMMC\AutoMapa EU\AutoMapa EU.exe

czyli
Kod:
\SDMMC\katalog\plik z rozszerzeniem lub SDMMC\plik z rozszerzeniem

slavtron
azymut

Wysłany: 2009-06-22, 00:06   

dziekuje jestescie wielcy
2 dni szukania

jakos2 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-07-07, 14:48   

Minęły ponad dwa miesiące odkąd szukałem porady na tym forum.
Dzakus spisał się bardzo dobrze i pomógł mi wgrać mapę do mojego Modecoma FW RS.
A ja byłem tak zadowolony, z zapomniałem mu nawet podziękować co niniejszym czynię. Dzięki Dzakus - jesteś WIELKI.
W tej chwili mam dwie działające mapy Mapmap 6 TOP i Automape 5xx, obydwie w wersji na kartę.

Może parę słów o eksploatacji Modecoma. Spisuje się bardzo dobrze, działa dobrze i szybko, nie miałem problemów z gubieniem satelity, duży ekran ładnie pokazuje drogę. Bateria trzyma około 2 godzin ale i tak korzystam z zasilania zewnętrznego w samochodzie, więc to nie ma większego znaczenia.
A na postoju włączam na nim muzę (teledyski) lub film i mam relaks...
Osobiście jestem zadowolony z mojego Modecoma FW RSa (4,3).

Jeżeli nie obrazisz się Dzakus, ze tak długo nie podziękowałem, to potrzebuje jeszcze twojej pomocy, a mianowicie szukam do tych moich wersji, map Słowacji, Węgier, Chorwacji i Czarnogóry a może lepiej cała Europę. Możesz mi coś zaproponować wraz z krótką instrukcją wgrywania ? Z góry dziękuje (żeby znów nie zapomnieć).

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2009-07-07, 15:37   

Na EU nie polecam Automapy.

1.Sciągnij wersje bez instalacyjna-gotowca Automapy EU
2.Wypakuj
3.Skopiuj katalog Maps z nawigacji na dysk
4.Skasuj katalog Maps na nawigacji
5.Wrzuć katalog Maps z gotowca Automapy EU

jakos2 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-07-07, 19:06   

Dzięki poszukam i spróbuję.
Jesteś szybki...

[ Dodano: 2009-07-16, 19:37 ]
Dzakuz bylem nad morzem (naszym) i nie miałem pod ręką neta - nie szukałem wiec tych map. Automapa po Polsce działa bardzo dobrze, zresztą mapmap tez nieźle, bo korzystałem z obu tam i z powrotem - wole jednak Automape. Teraz mam parę godzin i jadę na południe PL-SK-HU i potrzebuje jakąś dobra mapę tych państw.
czy masz jakiś działający link do tych map EU ?
Ewentualnie jeśli nie polecasz, to jak inna byłaby dobra, najlepiej bez instalacyjna żebym, nie musiał się doktoryzować nad jej instalacja.

custer
azymut

Wysłany: 2009-08-15, 08:51   

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum, rownież posiadam modecoma freeway rs, chciałbym zapytac czy komukolwiek udało sie go odblokować? Bo jak u poprzedników zmiana rejestru działa tylko do wyłaczenia, po właczeniu wraca orginalne menu a próba z plikiem "nbO" trwa wiecznosc i tez nie daje rezultatu. z góry dziekuje za informacje. sam bede nadal usiłował go odblokować i jak coś sie uda to napisze. ;-)

dweller23
azymut

Wysłany: 2009-08-19, 13:52   

Mam modecom freeway rs i skrypt tutaj wrzucony (mimo, ze powinien dzialac oczywiscie) nie dziala. Naciskam Nawigacja i nic sie nie dzieje. Ponadto, mam problem z podlaczeniem tego ustrojstwa do pc-ta. Kiedy podlaczam mam komunikat "znaleziono nowy sprzet", jednakze nigdzie nie mam sterownikow don - ani na plycie, ani w necie.

Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mogl mi wytlumaczyc co moze byc powodem takiej sytuacji i jak ja rozwiazac.

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2009-08-19, 14:04   

dweller23: zainstalowałeś ActiverSync dla WinXP lub odpowiednik dla Visty?

custer: obie metody z pierwszego postu nie działają?

custer
azymut

Wysłany: 2009-08-19, 18:34   

Jacekp1313- a jest jakas skuteczna metoda?
dweller23-zainstaluj ActiverSync i nie trzeba zadnych sterowników.

Robert de Clair 
Waypoint

Wysłany: 2010-07-07, 22:54   

Modecom Freeway RS

1 Mialem wczesniej AM5.xx i wszystko dzialalo jak trzeba. Jednak potrzebowalem wyszukiwania po kodach.
2 Zainstalowalem na karcie tomtoma, niestety okazalo sie, ze ma jakies problemy z wyszukiwaniem satelit.
3 zainstalowalem ponownie automape 6.5c i tez jest problem z zafixowaniem pozycji gps

Jakie sa prawidlowe ustawienia Modecom Freeway RS? aktualnie w zakladce dane widze przeplyw informacji na porcie 2 z predkoscia 4800 - niestety max 1 satelita jest widziany. Cos jeszcze musze ustawic np zczytywanie gps w osobnym watku albo inne tajemnicze ustawienia? Bo przeciez tom tom raczej nie uszkodzil mi odbiornika gps.
Niestety nie pamietam jakie byly ustawienia na starej AM. Nawigacja probuje tez szukac satelit przy ustawieniu na porcie 5, niestety na przeplywie danych nic nie widac.

barto125
azymut

Wysłany: 2010-12-15, 23:06   

Witam. Mam nawigację jak w tytule, z zainstalowaną automapą6.5, niestety nie mogę poprawnie ustawić GPSa, Na auto nie wykrywa, a jak daje ręcznie, to tylko przy porcie 3 na 4 pierwszych prędkościach przesyłu w informacjach, zakładka dane pojawiają się tylko jakieś krzaczki, nigdy nie wysyępuje normalnie, tak jak powinno być. Jakieś rady?

jgx 
Navi Expert

Wysłany: 2010-12-29, 22:53   

witam, kumpel dostał na gwiazdke MODECOM FREE WAY bez karty i mapy (kupiona na alledrogo) prosi o wrzucenie AM - czytam i troszke mam mętlik w głowie - mam wersje instalacyjną AM, wkładam karte do czytnika kompa, instaluje ze wskazaniem na czytnik wrzucam na karte również pliki z 1 posta od maxpl wkładam karte do nawi i odpalam? Czy dobrze zrozumiałem?

squizi
azymut

Wysłany: 2011-06-25, 09:31   Modecom Freeway RS

tutaj jest opisany sposob na odblokowanie Modecom Freeway RS:

Odblokowanie Modecom Freeway RS

waldekor
azymut

Wysłany: 2012-04-07, 16:49   Odblokowanie Modecom

Witam wszystkich. Może ktoś wie jak zlikwidować dolny pasek win z ekranu odblokowanej Modemcom sposobem kolegi Maxpl by nie przysłaniał przycisków np w uruchomionej AutoMapie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez waldekor 2012-04-07, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu