Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
LOKALIZATOR / monitoring GPS
Autor Wiadomość
Michaelos 
azymut

Wysłany: 2011-03-15, 15:52   LOKALIZATOR / monitoring GPS

Witam serdecznie!

Szukam człowieka (nie jakiejś rozbudowanej firmy) o następujących umiejętnościach:
- b. dobra znajomość modułów lokalizacyjnych GPS
- znajomość dostępnych urządzeń i części do lokalizatorów GPS (w tym elementów zasilających)
- elementarne osiągnięcia w tym temacie
- predyspozycje do tworzenia twórczych rozwiązań

Sprawa dotyczy zlecenia na opracowanie nowego rozwiązania lokalizatora GPS według zadanych kryteriów. Więcej informacji udzielam zainteresowanym na PW lub drogą mailową. Czekam o ciekawe oferty.
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2015-12-23, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  

txx13 
azymut

Wysłany: 2011-06-09, 12:03   LOKALIZATOR GPS / GSM

Znalazłem na allegro coś takiego
http://allegro.pl/lokaliz...1648671654.html
Może ktoś z was miał z czymś takim do czynienia? Wyraźcie swoje opinię na temat tego urządzenia.
Czy warto to kupić i zamontować w aucie do lokalizacji pojazdu w razie kradzieży.
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2015-12-23, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  

gregpl 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2011-07-19, 21:17   

mam takie coś - ogólnie urządzenie "daje rade". W tej chwili mam skonfigurowane tak aby otrzymywać komunikaty nie przez SMSy tylko przez bramke APN po GPRS i moge widzieć aktualną pozycje auta na google map.

Uwaga! - oryginalnym producentem trackera TK102 jest firma Xexun - te kosztujące w granicach 50 USD i wszystkie na allegro to podróbki.
Do samochodu konkretnie przeznaczony jest model TK103 ale ten po dokupieniu zasilacza sie też nada.

lucas.p 
Waypoint

Wysłany: 2011-09-13, 21:02   

Jak by ktoś był zainteresowany :) http://tablica.pl/oferta/...gps-IDiGb3.html

kili 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-02-22, 14:51   Śledzenie auta z navi Carminat

Witam. Jak w temacie. Mam auto reno Scenic z navi Carminat 6000. Chce się zapytac czy da sie zrobić coś takiego żeby np w kompie na necie sprawdzić gdzie się auto w danej chwili znajduje? (oczywiście przy włączonej nawigacji) Istnieje jakaś stronka w internecie co umie pokazać pozycję GPS danego urządzenia na mapie? Jeżeli tak to jak się dowiedzieć pod jaką nazwą figuruje mój odbiornik GPS? Dało by się tak namierzyć każdy odbiornik gps? Dzięki za odpowiedzi i sorki jak pisze głupoty bo się na tym nieznam.
Pozdrawiam

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-02-22, 15:01   

Zgodnie z nazwą ODBIORNIK GPS to ODBIORNIK a nie NADAJNIK, a zatem pozwala jedynie na określenie pozycji w jakiej się sam znajduje i pokazanie jej na ekranie. Wszelkie systemy monitoringu wymagają wysłania określonej przez GPS pozycji do "sieci" (najczęściej na serwer przez połączenie komórkowe GPRS). Krótko mówiąc monitoring wymaga odrębnego sprzętu i softu.

intro
azymut

Wysłany: 2012-10-12, 19:02   Jaki monitoring gps

Posiadam 10 samochodów i myślę nad monitoringiem gps. Czy ktoś może korzysta z usług tej firmy - sas gps?

supermisiek1
azymut

Wysłany: 2012-11-17, 23:47   

Jestem instalatorem systemów monitoringu GPS.
Na rynku jest wiele dobrych firm. Nie ma faworyta.
To tak jak z markami samochodów każde auto jeździ tylko każde ma inny komfort podróżowania.
Jeżeli nie wiesz jaki system masz wybrać zadzwoń do mnie a doradzę coś odpowiedniego i odpowiem na pytania jako Instalator takich systemów a nie jako handlowiec który będzie chciał sprzedać jedno konkretne urządzenie za wszelką cenę.

Tel. 515 430 877

dugard
azymut

Wysłany: 2013-07-24, 11:10   

może nie ma lidera na rynku, ale są firmy godne polecenia. dobry monitoring gps oferuje finder http://finder.pl
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2013-07-24, 11:24, w całości zmieniany 2 razy  

Artex159
azymut

Wysłany: 2015-12-23, 11:20   Nawigacja i lokalizator ASNET Monitoring - ktoś już to ma?

Cześć Wszystkim !

Od dłuższego czasu myślę o zamontowaniu porządnego pakietu nawigacyjnego i lokalizatora pojazdów w samochodach swoich pracowników. Czytałem gdzieś na onecie bardzo ciekawy artykuł na temat nowej firmy ASNET Monitoring Bydgoszcz. Podobno oferują montaż tylko za 49zł i całą masę usług - kontorlę zużycia paliwa, odczyt tras, nawigację itp.

Milion razy odwiedziłem już ich stronę internetową, obejrzałem filmik na YT o działaniu ich systemu i wygląda to wszystko super.

Ale czy ktoś może już z tego korzystał i może powiedzieć jak wygląda to w praktyce?
Proszę o prawdziwe opinie :)

[ Komentarz dodany przez: jacekp1313: 2016-01-09, 18:55 ]
------------------------------------------------------------------------------------------
Skasowałem linki reklamowe i scaliłem z istniejącym wątkiem
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2015-12-23, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  

mrc 
Navi Expert
- VIP -

Wysłany: 2015-12-23, 15:06   

Takich firm na rynku jest pełno. Na onecie ich ładnie opisali bo dobrze zapłacili, marketing szeptany to połowa sukcesu.

Proponuję przeglądać oferty różnych firm i wybrać najkorzystniejszą.
Co to znaczy profesjonalna nawigacja? Kwestia map, nic więcej. Z taniego tabletu można zrobić sprzęt rozkładający na łopatki np. TomTomy za 1400zł

Kwestia monitoringu floty wygląda ciekawe, ale tak jak wspominałem tą kwestią zajmuje się sporo firm na rynku.

bystry6
azymut

Wysłany: 2016-05-16, 09:16   

A czy łatwo jest zagłuszyć taki lokalizator?

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2016-05-16, 19:01   

Łatwo, jesli się wie gdzie jest ( to w koncu zwykly uproszczony tel. komorkowy podający systematycznie koordynaty auta wyposazony w moduł gps ). Trudno, jesli sie nie wie. (a miejsc montazu może być tysiąc ), choc oczywiscie sa zagłuszacze sygnalów gps. ... choćby http://allegro.pl/zaglusz...6199266397.html
Jest tylko jeden malutki, ciupeńki haczyk.

Zagluszenie lokalizatora przez kierowcę ( nie przez zlodzieja tylko przez uprawnionego kierowcę ) w kazdej normalnej firmie skutkuje dla niego dyscyplinarką w tym samym dniu.
Nie po to firma zaklada lokalizatory, by kierowcy je wylaczali ( czyli okradali wlasciciela robiac lewe kursy, czy inne nie akceptowalne przez szefów działania ).
W wielu firmach kierowcy podpisują oświadczenia , iż świadomi będą takiego rozwoju wydarzeń .

Odpowiedz do tematu