Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z kartą microSD
Autor Wiadomość
bambinho
azymut

Wysłany: 2011-08-10, 17:55   PROBLEM - Karta Micro SD

Witam, od dzisiaj jestem posiadaczem Larka 43.3 i mam następujący problem:
Nawigacja nie czyta mi karty micro sd. Karta to Kingston 8GB. Na kartę chcę wrzucić sobie najnowszą AutoMapę. Na komputerze karte normalnie widac i pliki, które są na niej, na n
avi niestety nie ;/
Z góry dzięki, Liczę na pomoc ;)

[ Komentarz dodany przez: jacekp1313: 2011-08-17, 21:10 ]
------------------------------------------------------------------------------------------
Dołączyłem do istniejącego wątku
Proszę o przestrzeganie regulaminu forum - punkt 4

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2011-08-10, 18:04   

Z info jakie jest na forum wynika, że na tym Larku Kingston 8GB powinien być widzialny. Jakie pliki masz na tej karcie? Czy karta była formatowana?

bambinho
azymut

Wysłany: 2011-08-10, 18:07   

Tak była formatowana. Już kilka razy i sprawdzałem i na FAT i na FAT32. NA karcie na początku miałem AutoMape, a przed chwilą tylko jakąś tam pierwszą lepszą piosenkę i nic ;/

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2011-08-10, 18:09   

W tym wątku http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=27274 był podobny problem. Sprawdź dociśnięcie.

bambinho
azymut

Wysłany: 2011-08-10, 18:21   

Możliwe, że o to chodzi. W tym modelu jest dziwne to wejście. Przed chwilą udało mi się wsadzić do samego końca, ale był problem z wyciągnięciem. Możliwe, że to o to chodziło

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2011-08-10, 20:10   

Rozumiem, że po włożeniu do końca karta jest widoczna? Jeśli tak, no cóż musisz kombinować czymś ;-) przy wyjmowaniu gdyby palcem się nie dawało.

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-08-11, 14:39   

bambinho napisał/a:
W tym modelu jest dziwne to wejście. Przed chwilą udało mi się wsadzić do samego końca, ale był problem z wyciągnięciem. Możliwe, że to o to chodziło

Przed godziną kolega przyniósł mi tęsamą nawigacje :shock: , nie widzi karty 4GB HC, aby wyjąć kartę ze slotu musiałem wspomóż się żyletkę, po włożeniu zwykłej mikro SD 2GB, karta jest widoczna, bardzo ciekawy model.....?.

cepilek
Waypoint

Wysłany: 2011-08-18, 05:34   

Bardzo ciekawy model nawigacji czy karty? Zawsze trzeba rozpatrywać wiele aspektów przy stosowaniu podmianek oraz należy posiadać pełną wiedzę o systemie jaki jest a jaki był na karcie, czy jest ona prosto ze sklepu czy też służyła w innym urządzeniu a jak prosto ze sklepu to należy sprawdzić w innym urządzeniu czy dobra... Czy też już na wstępie podczas wyciągania i wkładania została uwalona zaraz po kupnie co się często zdarza użytkownikom w ferrworze walki... Karta 4 GB SDHC mogła być formatowana w innym urządzeniu na inny rodzaj lub podrodzaj systemu, kórego nie widzi Lark 43.3 lub też jest innego producenta, którego także nie cierpi LARK z w/w powodu czyli sformatowana na jakiś nieznany podrodzaj systemu lub też faktycznie tych typów kart LARK w ogóle nie cierpi? Dlatego przy zakupie kart proponuję posiadać Larka i od razu w sklepie próbować czy Lark i karta się polubią... :)
PS - dziewczyny posiadają pęsety do brwi - bardzo dobre narzędzie do wyciągania kart z Larka, co będzie pretekstem do odwiedzenia koleżanki lub sąsiadki, odradzam stosowania żyletek - jeszcze się potniecie lub kartę uszkodzicie!!

Potwierdzam tutaj dla zainteresowanych, bo w temacie gdzie jest wykaz kart tolerowanych przez Larka 43.3 nie mogę dopisać, że karty:
Mikro SDHC 8 GB Kingston klass 4,
Mikro SDHC 4 GB Sandisk klass 4,
hulają u mnie na Larku 43.3 w systemie FAT32.

Incgntx
Waypoint

Wysłany: 2011-08-18, 15:44   

Sformatuj , włóż , sprawdź dociśnięcie.

Jeżeli wciąż tak będzie no to niestety przy jej wyjmowaniu będziesz musiał się trochę zawsze pofatygować.

Ale przyznam model "ciekawy" heh ^^

cepilek
Waypoint

Wysłany: 2011-08-18, 20:44   

Dalej się pytam i nie mogę się dowiedzieć nadal: model karty czy model nawigacji według Was jest "ciekawy"? Bo ja tam niczego ciekawego nie widzę w obu przypadkach... Po prostu trzeba umieć ubsługiwać, czyli wkładać i wyjmować... odpowiednią i dobrą kartę...

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-08-20, 14:21   

cepilek napisał/a:
Dalej się pytam i nie mogę się dowiedzieć nadal: model karty czy model nawigacji według Was jest "ciekawy"? Bo ja tam niczego ciekawego nie widzę w obu przypadkach... Po prostu trzeba umieć ubsługiwać, czyli wkładać i wyjmować... odpowiednią i dobrą kartę...

Kolego cepilek, myślałem że sam sobie już odpowiedziałeś na to pytanie pisząc:
Cytat:Dlatego przy zakupie kart proponuję posiadać Larka i od razu w sklepie próbować czy Lark i karta się polubią... :) .
.
Ja tę samą kartę bez tych w/w przez Ciebie sztuczek wkładałem do mojej 6" nawigacji oraz do manty 440 MS i bez żyletki oraz pincety karta została bez problemu wykryta, natomiast w tym Larku mimo dociskania, wyciskania zaklinania itp. nie... , no chyba że po prostu tak jak piszesz - nie umiem :-/

cepilek
Waypoint

Wysłany: 2011-08-20, 20:02   

Jest jeszcze co najmniej jedna możliwość: ktoś przed Tobą nadpsuł to gniazdo nieumiejętnym wkładaniem, pomyślełeś o tym? Bo ja tam nie mam kłopotów nawet i bez pęsety z wkładaniem i wyjmowaniem a przerzuciłem już jak zapewne zauważyłeś dwa rodzaje kart... Oba rodzaje kupiłem w sklepie na pałę i oba działają bez specjalnego wysiłku intelektualnego czy fizycznego z mojej strony i bez specjalnego dociskania - po prostu wkładam jak każde inne karty do gniazda aż zaskoczy i nie wyjdzie z gniazda samowolnie a podczas wyjmowania naciskam lekko i sama wyskakuje. O zaklinaniu chyba nic się nie wyrażałem ani chyba nikt także się nie wyrażał. Typowa obsługa - nic nadzwyczajnego nie widzę w moim egzemplarzu co podkreślam precyzując może trochę to zagadnienie... Oczywiście ktoś kto ma poobgryzane paznokcie faktycznie może mieć kłopoty z wkładaniem i wyjmowaniem, nie tylko w Larku, więc nie generalizujmy, wiec dlatego poradziłem pęsetę.

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-08-20, 20:16   

cepilek napisał/a:
ktoś przed Tobą nadpsuł to gniazdo nieumiejętnym wkładaniem, pomyślełeś o tym?

Tak, pomyślałem i dlatego włożyłem w to gniazdo zwykłą kartę bez HC, nawigacja bez problemu ją wykryła. (pisałem o tym w poprzednim poście)

cepilek
Waypoint

Wysłany: 2011-08-20, 20:24   

SDHC też chodzą - pisałem także o tym w jednym z poprzednich postów...

dzik86
azymut

Wysłany: 2012-01-28, 11:13   

Kolejna karta która na pewno działa, jest: A-data, 16gb class10 :lol:

edit:
Następna działająca: Kingston 4gb class10 :mrgreen:

Odpowiedz do tematu