Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki program do jazdy offroad?
Autor Wiadomość
kubzik123
Waypoint

Wysłany: 2011-08-25, 22:23   nawigacja terenowa?

witam.
Czy istnieje moze cos takiego jak nawigacja terenowa? czyli wszystkie drogi, dróżki ktore sa poza asfaltem czyli jakies drogi leśne itd?

Sahem 
Maestro GPS

Wysłany: 2011-08-25, 22:28   

kubzik123 napisał/a:
Czy istnieje moze cos takiego jak nawigacja terenowa?

Nie istnieje. Istnieją programy do nawigowania w terenie. Np. GPSTuner, NoniGPSPlot, OziExplorer i parę innych.

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2011-08-26, 05:51   

Oraz urządzenie Garmin z mapą GPTopo lub amatorsko rozwijaną mapą UMP (o ile nie pomyliłem nazwy)

kubzik123
Waypoint

Wysłany: 2011-08-26, 08:49   

Aha, bo chodzi mi o zabawe w szukanie takich ukrytych skrzynek w lesie, Podają mi wspolrzedne geograficzne a ja mam znaleasc te schowana skrzynke zapisac sie ze ja odnalazlem i tak w srodku jakies gratisy sa to mozna zabrac ale chyba w zamian mozna zostawic cos innego czy jakos tak. Jednak moja 2ga nawi mio jak gdzies troche zbocze z trasy to pokazuje mi zielone pole i nic pozatym;/ Wymyslilem ze moze byla by jakas aplikacja ktora pokazuje to wspolrzedne.

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2011-08-26, 09:49   

Ustaw tryb pieszy/przełajowy - to ma Automapa i MapaMap (rysuje kreskę z miejsca bieżącego do celu)
No i Ozi (nawigacja do waypointów)

Zainteresuj sie też wątkiem o programie "na grzyby" http://www.my-navia.pl/vi...ighlight=grzyby

tukanx
azymut

Wysłany: 2012-04-15, 21:13   Szukam nawigacji do jazdy motocyklem offroad??

Witam

Widziałem ze temat już kilka razy był i czytałem tamte watki, ale dalej nie widzę odpowiedzi na moje pytanie. mam taka stara nawigacje manta gps-060 i chce jej użyć właśnie do motocykla. czytam te fora i rożne tematy i po prostu już mam taki mętlik od tego wszystkiego w głowie, że nie wiem co się nada dla mnie, co jest warte uwagi itd itp. Oczywiście jeżeli moja stara nawigacja mila się z celem na całej długości to proszę o podpowiedź co zda egzamin najtańszym kosztem. najtańszym ponieważ nie będę używał tego nie wiadomo jak często i nie chce wtapiać pieniędzy w takim właśnie urządzeniu. czy mógłby mi ktoś doradzić co się sprawdza właśnie w takiej jeździe offroad?? fajnie żeby były najmniejsze ścieżki i co tylko tam można znaleźć na internecie. zależy mi również aby były punkty POI abym mógł znaleźć głównie stacje benzynowe oraz mile widziane różne inne.

Dziękuje bardzo za pomoc

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-04-16, 06:07   

Oddziel dwa pojęcia - urzadzenia i programu do off-radu

Urządzenie musi mieć dobry wyświetlacz (bo nie schowasz do cienia) + BT do sparowania z kaskiem (do słuchania komunikatów)
Programów do off-roadu poza OziExplorerem praktycznie nie ma, a on ruszy na wszystkim

[ Dodano: 2012-04-16, 07:08 ]
P.S. Po co zakłądasz nowy wątek: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=29122

tukanx
azymut

Wysłany: 2012-04-16, 07:55   

Nie potrzebuje dobrego wyświetlacza oraz sparowania BT. na nawigacje będę zerkał czasem i do tego spokojnie się mogę zatrzymać. głownie potrzebna mi jakie w razie gdybym zabłądził lub potrzebował znaleźć jakiś punkt POI. czyli oziexplorer + jakaś mapa polski czy jakaś inna bardziej szczegółowa w moim wypadku Kraków i okolice??

PS. nowy watek ponieważ tamte nie odpowiada mojemu pytaniu, a nie będę się dopisywał z innym problemem w innych watkach.

Dziękuje i pozdrawiam

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-04-16, 08:04   

jeżeli sprzęt na motor, to tamten wątek jest właściwy
jeśli na off-road, to faktycznie lepszy nowy

Programy nawigacyjne masz albo na drogi, albo na off-road. Te na drogi nie poprowadzą Cie po lesie - bo to są programy na samochód, a nim poza drogami się nie jeździ
Off-roadowe mapy robisz sam (np. skanujesz sobie sztabówkę lub przerabiasz z ZUMI) http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=20069 , ale nie ma na nich żadnych POI.

Zobacz jeszcze TwoNav http://www.my-navia.pl/vi...p=186632#186632

Odpowiedz do tematu