Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki program do jazdy offroad?
Autor Wiadomość
Pieczur
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-11-01, 09:25   Window CE i offroad moze mapa Topo

Witam wszystkich, jest to moj pierwszy post wiec zwyczajowo mowie wszystkim uczestnikom are community Dziendobry.

Mam Larka 35(nie wiem co dalej bo nie wiem czym sie rozroznia wersje) wgralem automape na urzadzenie bez problemu dzieki tutka urzytkowinikow za co dziekuje no i bardzo prostej obsludze urzadzenia.

Chcial bym miec program ktory byl by bardziej pomocny w terenie samochodem, znaczy zeby pokazywal kompas, punkt docelowy w ktora strone wczesniej ustawiony na zasadzie jestem tu i bede chcial tu wrocic lub ulubionych miejsc lub namiarow geograficznych. Czy znacie jakas taka aplikacje na winde CE?

Dziekuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Wedrowca 2009-11-05, 10:53, w całości zmieniany 2 razy  

Sance 
Maestro GPS
Pulpit maniac

Wysłany: 2009-11-01, 09:37   

Wszystko masz w automapie
Kompas możesz Włączyć w ustawieniach, trasę zapisać i np odwrócić a każdy pkt dodać do ulubionych

Pieczur
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-11-01, 09:41   

aha, bo ja jestem bardziej TomTomowy, tam jest taki debilizm ze on non stop szuka trasy i to sie za dobrze nie sprawdza bo kieruje do najblizszej drogi.

Coraz bardziej sie przekonuje do Larka i Automapy, przetestuje ale nawet na to nie wpadlem ze AM moze mi pomoc, bo zycie nie moze byc zbyt piekne.

[ Komentarz dodany przez: Wedrowca: 2009-11-02, 07:38 ]
-============-
Lark a nie Lerk - Poprawiłem.
Ostatnio zmieniony przez Wedrowca 2009-11-02, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  

Sance 
Maestro GPS
Pulpit maniac

Wysłany: 2009-11-01, 09:57   

Włącz opcje drogi przełajowej ;)

Pieczur
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-11-05, 10:54   

A czy jest szansa na jakas mape topo np. ta z garmina?

PiotrJakub
Waypoint

Wysłany: 2009-11-05, 19:59   

Może OziExplorer będzie tym czego szukasz:

http://www.my-navia.pl/viewforum.php?f=141

http://www.oziexplorer.com/ i tu kliknij na OziexplorerCE

Ja używam do pieszych wycieczek w terenie, na rower, nawet rejs statkiem.

renron 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-11-05, 22:02   

Pieczur napisał/a:
A czy jest szansa na jakas mape topo np. ta z garmina?

Oczywiście że jest.
http://www.my-navia.pl/vi...der=asc&start=0

Nowy007 
Waypoint

Wysłany: 2011-03-26, 16:20   Jaki program do jazdy offroad?

Co polecacie?
Zalozenie jest takie,ze wyznaczam sobie trase na komputerze na jakiejs mapie, eksportuje sobie trase do urzadzenia i mnie po punktach prowadzi.

Pierwotnie mial ta funkcje spelniac garmin xt + mapsource, ale import do programu cos nie dziala.

Ktos moze cos polecic?

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2011-03-26, 16:32   

Nowy007, Ozi?

gustawox_1 
Maestro GPS
Nv33 i NaviaII

Wysłany: 2011-03-26, 16:34   

http://www.my-navia.pl/vi...ghlight=offroad

< ------------------------------------------------------------>
Wiktor Hugo
; Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości;

Nowy007 
Waypoint

Wysłany: 2011-03-26, 17:21   

Ozi to jest jakies rozwiazanie, ale mapy sa dosc nieaktualne - w wiekoszsci sztabowki sprzed 20-30 lat. Duza czesc drog poprostu nie istnieje. Dodatkowo korzystanie z map satelitarnych w terenach lesnych/pagorkowatych jest bardzo utrudnione - prawie niemozliwie.

Dzieki za linki, przegldam , ale chyba nie do koca to to czego szukam - choc np. GPSBabel wyglada obiecujaca.

Idealem (wiem - takie rzeczy tylko w Erze :mrgreen: ) byloby wyznacznie sobie trasy w MapSource na dobrej mapie (np. GPS Wielkopolska) exportuje do GPSBabel i pozniej wgrywam do dowolnego innego programu na CE.Ten program nie musi mnie nawet prowadzic po mapie a wystarcza wskazowki do kolejnych punktow (kierunek/odleglosc).

Za duzo chce?

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2011-03-26, 18:03   

Nowy007 napisał/a:
Ozi to jest jakies rozwiazanie, ale mapy sa dosc nieaktualne

Ozi nie posiada własnych map. Wgrasz nieaktualne - masz nieaktualne, wgrasz nowe - masz nowe.
Cytat:
Idealem byloby wyznacznie sobie trasy w MapSource na dobrej mapie (np. GPS Wielkopolska) exportuje do GPSBabel i pozniej wgrywam do dowolnego innego programu na CE.Ten program nie musi mnie nawet prowadzic po mapie a wystarcza wskazowki do kolejnych punktow (kierunek/odleglosc).

Z GPS Wielkopolska możesz korzystać bezpośrednio na winCE - np. przez program Russa lub gpsVP (z dodatkowymi bibliotekami).
Jeśli tylko o nawigowanie do dowolnych współrzędnych chodzi to wystarczy dowolny program z funkcją GOTO - np. Automapa, OziExplorer, NoniGPSPlot, tMap, BeeLineGPS i pewnie pół setki innych programów o których zapomniałem, np. wszystkie do geocachingu. Prawdę mówiąc programów które nie posiadają takiej funkcji jest bardzo niewiele, a podejrzewam że tak naprawdę jedynie nie daje się w nich wyłączyć wbudowanego routingu.

Nowy007 
Waypoint

Wysłany: 2011-03-26, 18:24   

Hukkle napisał/a:
Nowy007 napisał/a:
Ozi to jest jakies rozwiazanie, ale mapy sa dosc nieaktualne

Ozi nie posiada własnych map. Wgrasz nieaktualne - masz nieaktualne, wgrasz nowe - masz nowe.
Cytat:
Idealem byloby wyznacznie sobie trasy w MapSource na dobrej mapie (np. GPS Wielkopolska) exportuje do GPSBabel i pozniej wgrywam do dowolnego innego programu na CE.Ten program nie musi mnie nawet prowadzic po mapie a wystarcza wskazowki do kolejnych punktow (kierunek/odleglosc).

Z GPS Wielkopolska możesz korzystać bezpośrednio na winCE - np. przez program Russa lub gpsVP (z dodatkowymi bibliotekami).
Jeśli tylko o nawigowanie do dowolnych współrzędnych chodzi to wystarczy dowolny program z funkcją GOTO - np. Automapa, OziExplorer, NoniGPSPlot, tMap, BeeLineGPS i pewnie pół setki innych programów o których zapomniałem, np. wszystkie do geocachingu. Prawdę mówiąc programów które nie posiadają takiej funkcji jest bardzo niewiele, a podejrzewam że tak naprawdę jedynie nie daje się w nich wyłączyć wbudowanego routingu.

Ja kolego wiem,ze Ozi nie ma swoich map. :lol:

Chodzi oto,ze dla naszych zastosowan tak naprawde duzo lepsze sa mapy wektorowe - wyrazne, aktualne etc..
Ktory z tych programow polecasz?

Nawigowanie do punktu to jasna rzecz. Tylko mi nie chodzi o nawigowanie do pojedynczego punktu (z tym nie ma problemu) a nawigowanie od punktu do punktu. Robie sobie trase i w terenie gdzie jest ryzyko,ze jazda na azymut sie nie uda stawiam punkty gesciej a tam gdzie chce troche pokluczyc - rzadziej.

BTW: Slyszalem (a nie potrafie zweryfikowac), ze taka np. mape GPSWielkopolska lub inna w formacie img mozna zmusic bez wiekszego problemu do wsplopracy z Ozim.

0pako0
azymut

Wysłany: 2011-06-14, 18:54   Nawigacja na grzyby

Szukam nawigacji dla moich dziadków ;-) którzy urządzają sobie wycieczki po polskich lasach, zbierają grzyby itp. Przyznam że taki fajny Garmin to spory wydatek. Są jakieś alternatywy? Natomiast niewielki monochromatyczny wyświetlacz może być dla nich mało przejrzysty. Może można wykorzystać do tego celu jakąś nawigację bardziej samochodową z przerobionym softem? Tylko wtedy powstał by chyba problem baterii. Mam jeszcze trochę czasu na podęcie decyzji i chciałbym poznać wasze zdanie. Co byście mi zaproponowali :?:

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2011-06-14, 19:07   

0pako0, dowolną nawigacje + OziExplorer + własne mapki + battery pack na USB.

Odpowiedz do tematu