Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
[WolfNCU] Wątek ogólny
Autor Wiadomość
rsms 
Navi Expert
Akira MM517

Wysłany: 2007-08-09, 14:54   WolfNCU

Chciałbym zwrócić uwagę na bardzo ciekawy programik do którego link w innym wątku zamieścił „akirowiec” Borek24.
http://navmanunlocked.wikispaces.com/WolfNCU
Ten bardzo ciekawy programik pozwala połączyć w piękną całość marzenia o menu znane z czasów początków tego forum ze wszystkim dotychczasowymi odkryciami.
Dzieki niemu między innymi „naviowcy” magą przestać zazdrościć „akirowcom” paska zadań.
Można stosować go jako nakładkę na nasz odblokowany pulpit, postępując z katalogiem StartUp analogicznie jak z Desktop. Można też oczywiście uruchamiać go ręcznie.
Ale można również za jego pomocą „zablokować” ponownie naszą nawigację, czyniąc z niego bardzo uniwersalne i rozbudowane menu, z dostępem do wszystkich dotychczasowych zdobyczy tego forum.
W przypadku takiej instalacji wszystkie pliki z katalogu głównego programu należy przegrać do katalogu \flash_storage\navia i nazwę pliku WolfNCU.exe zmienić na menu.exe, natomiast wszystkie podkatalogi programu muszą się znajdować w katalogu \flash_storage\WolfNCU.
Warto też zablokować w przypadku takiej instalacji możliwość wyjścia z programu, bo taka próba kończy się zawieszeniem systemu.
Wygląd programu opiera się na skórkach, więc właściwie wszystko zależy od naszej pomysłowości, wszystkie pliki możemy dowolnie edytować.
Sam program zawiera bogate narzędzia do edycji ustawień i skórek, jednak każda próba zapisu powoduje powstanie danego pliku ini o zerowej wielkości (przynajmniej na mojej Navi), tak więc te narzędzia mogą pełnić jedynie rolę pomocniczą, a ustawienia trzeba wpisywać ręcznie do odpowiednich plików ini.
Pliki konfiguracyjne:
WolfNCU.ini
WolfToolbar.ini
WolfGPSTime.ini
skin320x240.ini (oddzielny dla każdej skórki, znajduje się w katalogu skórki)

chesti86
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-10, 00:02   Re: WolfNCU

Cytat:
Sam program zawiera bogate narzędzia do edycji ustawień i skórek, jednak każda próba zapisu powoduje powstanie danego pliku ini o zerowej wielkości (przynajmniej na mojej Navi), tak więc te narzędzia mogą pełnić jedynie rolę pomocniczą, a ustawienia trzeba wpisywać ręcznie do odpowiednich plików ini.
Pliki konfiguracyjne:
WolfNCU.ini
WolfToolbar.ini
WolfGPSTime.ini
skin320x240.ini (oddzielny dla każdej skórki, znajduje się w katalogu skórki)

Wszystko sie zgadza bo sam kombinowałem z plikiem ini..dopóki nie przyszło żeby go zapisac i wyskoczylo mi ze nie moze bo to jest plik tylko do odczytu..wiec wchodze we właściwiści odznaczam ptaszka przy"tylko do odczytu"i wtedy mozna ustawienia edytować juz bezpośrednio z poziomu Navi.
Tylko tutaj mam mały problem.. gdyż po restarcie systemu znowu gubi to co stworzylismy.
narazie wpadlem na pomysł skopiowania wyedytowanegow navi pliku ini.. do innego folderu zeby w razie co po restarcie moc go szybko przywrocic..
Jeśli komuś się uda w tej kwestii nauczyć Navię zapamiętywania to będę wdzięczny[/quote]

rsms 
Navi Expert
Akira MM517

Wysłany: 2007-08-10, 02:07   

hmm.. to gdzie instalujesz ten program? i gdzie zapisujesz to co gubi?
jeśli zapiszesz we \flasz_storage lub \SDMMC to po restarcie nie ma prawa nic gubić :-)
a co do tego atrybutu tylko do odczytu to widziałem to i zmieniałem, ale u mnie i tak nie działał zapis.

Luccas
GPS instruktor

Wysłany: 2007-10-13, 19:37   WolfNCU3 - Guideline [Aktul. 14/10/2007]

W tym temacie bede opisywal i przerabial program WolfNCU ver3 dla Akiry (testuje na Akirze 512 wiec na navi musi ktos to przetestowac).

Do czego sluzy program ?

Program rozszerza mozliwosci puliptu, jest to nakladka na niego, w ktorej definiujemy rozne skroty (o wiele wiecej niz na standartowym pulpicie), podpinamy dzwieki, oraz program sam w sobie ma wiele innych funkcji - wyjda one podczas uzywania. Bardzo duzym udogdnieniem jest mozliwosc wgrywania Skinow tzw. skorek ktore poprawiaja wyglad.

Kolejna ciekawa funkcja jest aktualizacja czasu i daty za pomoca odniornika GPS zaraz po starcie w/w programu.

W tym miejscu zamieszczam link do prog. dostosowanego do akiry. W paczce znajduje sie rowniez inna przykladowa skorka. W necie mozna znalezc inne znakomite skorki lecz problem polega ze sa na wieksza rozdzielczosc .... ale to juz inna bajka.

Składniki pakietu WolfNCU

W zasadzie w/w program możemy na kilka odrębnych programow tworzących całość (można ich oczywiście używać osobno):

WolfIntro – Auto start dla aplikacji WolfNCU, co ma być uruchamiane na starcie
WolfNCU – nakldka na pulpit
WolfToolbar – pasek narzedzi ze skrotami
WolfGpsTime – program do aktualizacji daty i czasu przez modul GPS

Bardzo dobrze przedstawia ponizszy obrazek

W zależności co chcemy uruchomic, umieszczamy w autostarcie. Jednakze polecam umieszczanie wyłącznie następujących programow:

WolfIntro – pozwoli odpowiednio skonfigurowany na automatyczne odpalanie składników pakietu WolfNcu
WolfNC – jeżeli chcemy mieć sam pulpit
WolfToolbar – jeżeli chcemy mieć sam pasek narzędziowy

Konfiguracja w/w porgramow za pomoca plikowi ini jest opisana poniżej.

Aktualna wersja programu

W tym miejscu znajduje sie aktualna wersja programu.

WolfNCU3 - Luccas 13/10/2007
WolfNCU3 - Luccas 14/10/2007

Linki do stron z WolfNCU

Oryginal autora (koreanska wersja)
Wyczerpujacy opis WolfNcu - Xania (fr. strona)

Instalacja

Dot. paczki z mojego linku.
1. Sciagamy paczke i rozpakowujemy na pc
2. Przegrywamy folder WolfNCU na bezposredno na karte, czyli do sdmmc, nie moze byc w innym katalogu bez zmian w plikach ini
3. Uruchamiamy odpowiednim plikiem nastepujace aplikacje

WolfIntro.exe - caly pakiet
WolfNCU.exe - pulpit
WolfToolbar.exe - pasek nardziowy

Uwaga: w tym momecie nie uzyskujemy pelnej funkcjonalnosci nakladki gdyz musimy ja jeszcze odpowiednio skonfigurowac pod swoje katalogi z oprogramowaniem. Poza tym jezeli chcemy aby uruchamial sie on przy starcie nalezy skrot dolozyc do autostartu lub odpiwednio ustawic rejestr (opisze to dokladnie pozniej)

Konfiguracja / Opis programu WOLFNCU - pulpit

Program mozna konfigurowac na dwa sposoby:

1. Za pomoca narzedzia do niego wbudowanego, po uruchomieniu programu nalezy kliknac ikonke przedstawiajaca klucze -> wyskoczy nam okienko konfiguracyjne.
2. Za pomoca plikow ini (trudniejsze ale bardziej pewne)

Na razie zajmiemy sie konfiguracja 2 sposobem:

Opis katalogow
\Skin -> katalog w ktorym przechowywane sa skorki (konfiguracja wygladu)
\Skin\_Common – pliki dostępne dla wszystkich profili – skorek
\Skin\_Common\background – tla dla rotacji gdy jest ustawiona w programie

WolfNcu.ini - konfiguracja pliku

Plik odpowiedzialny za glowne ustawienia programu. Opis wpisow wraz z przykladami(przyklady sa podawane dla konfiguracji dla navi i akiry jezeli prog. jest na karcie w katalogu WolfNcu):

Sekcja skin

[Skin]
SkinFolder – katalog w ktorym znaduja sie skorki
SkinFolder=\sdmmc\WolfNCU\Skin

SkinName – nazwa skorki ktora ma byc uzyta, musi sie znajdowac w katalogu ze skorkami
SkinName=Luccas

BgndAutoChange – mozliwe wartosci Y lub N odpowiednio pozwala na automatyczna zmiane tla. Program korzysta z tapetek umieszczonych w folderze /skin/_Common/background
BgndAutoChange=Y

BgndChangeTime – jeżeli zdecydowaliśmy się na zmiane tapety, tutaj możemy ustawic wartość po ilu sekundach ma nastąpić w/w zmiana.
BgndChangeTime=10

Sekcja Program

[Program]

Navigation - sciezka do domyslnego programu nawigacyjnego
Navigation=\sdmmc\GPS_Soft\iGO_2007_08\navngo.exe

MoviePlayer - sciezka do domyslnego odtwarzacza do filmow
MoviePlayer=\sdmmc\.....

MP3Player - sciezka do domyslnego odtwarzacza MP3
MP3Player=\sdmmc\Soft\iplaycs\40iplayc.exe

FlashPlayer -
FlashPlayer=\sdmmc\....

DMBPlayer -
DMBPlayer=\sdmmc\....

Toolbar -
Toolbar=\sdmmc\....

Sekcja Folder

[Folder]

Application - sciezka do katalogu z programami gdzie umieszczamy skroty (dod. okno)
Application=\sdmmc\WolfNCU\Programs

Game - jak wyzej tylko dotyczy gier
Game=\sdmmc\WolfNCU\Games

System - jak wyzej dotyczy aplikacji systemowych
System=\sdmmc\WolfNCU\System

Flash - sciezka do pamieci flash
Flash=\flash_storage

Movies - sciezka do katalogu z filmami
Movie=\sdmmc\movies

Mp3 - sciezka do katalogu z mp3
Mp3=\sdmmc\mp3

Image - sciezka do katalogu z obrazami
Image=\sdmmc\images

Sekcja GPS

[GPS]

AutoGPSTime – mozliwe wartosci to Y / N Pozwala na automatyczna synchronizacje czasu za pomoca GPS podczas startu programu.
AutoGpsTime=Y

GpsPort – ustawiamy port na ktorym pracuje nasz odbiornik GPS, w wypadku AKIRY i NAVI to jest wartość COM7
GpsPort=COM7:

GpsSpeed – Predkosc modulu GPS, w wypadku AKIRY i NAVI ustawiamy 4800 lub 9600
GpsSpeed=4800

SirfToNmea – możliwe artosci Y / N Ustawiamy na tak jeżeli posidamy modul GPS Sirf korzystający z protokolu NMEA
SirfToNmea=Y

-----------------------------------------------------------------------------------

Skorki i opis pliku ini odpiwedzialnego za ustawienia wygladu

W katalogu danej skorki znajduje się plik skinaaaxyyy.ini (aaa – rozdzielczość w poziomie, yyy rozdzielczość w pinie), w tym pliku sa zapisane informacje konfiguracyjne dla skorki wraz z przyciskami, tapetami itd.

W obecnej chwili interesuja nas glownie skiny dla dla rozdzielczości 320x240 czyli skin320x240.ini

Opis wpisow w pliku skin320x240.ini wraz z przykladami:

[ButtonNazwa_przycisku] – dowolna nazwa przycisku ktory ma sie pojawic na ekranie, warunkiem jest aby zaczynala się od slowa Button, potem można dac dowolny unikalny ciag znakow. Dalej pod wpisem modyfikujmy atrybuty przycisku.
[ButtonIGO]

Action – jaka czynność ma być podjeta po naciśnięciu przycisku. Możliwe wartości to

1.podanie katalogu do pliku wykonywalnego wraz z pelna sciezka, uruchamiamy w ten sposób wybrany program

Action=\sdmmc\GPS_Soft\iGO_2007_08\navngo.exe (uruchomienie aplikacji)

2.wewnetrzna komenda programu WolfNCU

Opis wewnętrznych komend:

Wywolanie menadżera zadan
Action=GO-TASKMAN

Przywolanie paska zadan
Action=GO-TASKBAR

Wywolanie kalendarza
Action=GO-CALENDAR

Wywolanie zegara
Action=GO-CLOCK

Wywolanie okna konfiguracji programu
Action=GO-CONFIG

Zamkniecie nakładki
Action=GO-EXIT

Czas – dynamiczne wyswietlanie
Action=GPS-TIME
Motion=DISPLAY-TIME

Data – dynamiczne wyswietanie
Action=GPS-TIME
Motion=DISPLAY-DATE

Przejsci do poprzedniej tatpety – zmiana tapety
Action=BGND-PREV

Przejscie do nastepnej tapety – zmiana tapety
Action=BGND-NEXT

Wywolanie uprzednio domyślnie skonfigurowanego programu do nawigacji
Action=RUN-NAVIGATION

Wywolanie domyślnego odtwarzacza muzyki
Action=RUN-MP3

Wywolanie okna ze skrotami do aplikacji
Action=SEL-APPLICATION

Wywolanie okna ze skrotami do aplikacji systemowych
Action=SEL-SYSTEM

Wywolanie okna ze skrotami do gier
Action=SEL-GAME

UpImage – ikona ktora reprezentuje na ekranie powiazanie z akcja/programem, pokazuje się jako pierwsza. Wartosc to nazwa pliku do ikonki, która znajduje się w folderze /skin/nazwa_skinu/buttons.
UpImageFile=igo.png

DownImageFile – ikona reprezentujaca akcje/program po najechaniu rysiekiem na nia lub wybraniu tego programu. Wartosc to pliku do ikonki, która znajduje się w folderze /skin/nazwa_skinu/buttons.
DownImageFile=

Position – ustalamy pozycje na ekranie wartosciami x,y – gdzie x to poziom, y to pion
Position=6,39

Size – wielkosc ikony, na ekranie, wartosci x,y - gdzie x to poziom, y to pion
Size=40,36

TransColor -
TransColor=Auto

Motion -
Motion=

TextColor – ustawienie koloru napisu jezeli takowy mam zamiar wyswietlic. Kolor definiujemy za pomoca składowych RGB, gdzie wratosci sa r,g,b
TextColor=0,0,0

TextSize – wilekosc wyswitlanego tekstu
TextSize=13

Text – jaki tekst ma byc wyswietlony przy ikonie
Text=

WaveFile – dzwiek ktory ma byc odtworzony podczas klikniecia na ikonke. Dzwieki znajduja się w katalogu \Skin\nazwa_skinu\wave.
WaveFile=MUVIE.WAV

Visible – wartosci N/Y – ustawiaja czy ikona byc widoczna.
Visible=Y

TextAlign – polozenie tekstu wzgledem ikony, mozliwe wartosci Left, Center, Right
TextAlign=Left

-----------------------------------------------------------------------------------

Konfiguracja WolfGpsTime - Synchronizacja czasu i daty za pomoca GPS

Sluza do tego dwa pliki:

Wykonywalny: WolfGPSTime.exe (wykonywalny uruchamiamy go)
Plik konfiguracyjny: WolfGPSTime.ini (ustawienia dla w/w prog.)

Ustawienia pliku konfiguracyjnego ini:

[Main]

GpsPort – podajemy port GPS, w naszym wypadku com7
GpsPort=COM7:

GpsSpeed – prędkość modulu w naszym wypadku 4800 lub 9600
GpsSpeed=4800

SuccessToExit – wartosc Y / N, zamykanie okienka automatycznie po odczycie
SuccessToExit=Y

Nakładke można ustawic aby automatycznie synchronizowala się podczas startu lecz nie zalecam tego gdyz czasami się wiesza, polecam zrobienie / skorzystanie ze skortu do programu synchronizującego.

WolfIntro - Konfiguracja startowa całego pakietu

Za pomoca tego programu możemy wyświetlić, wywołać zadane elementy.
Komponenty to:

Wolfintro.exe - prog. wykonywalny, uruchamiamy go
Wolfintro.ini – ustawienia

Opis ustawien Wolfintro.ini:

Sekcja Main

[Main]
WolfNCu – mozliwe wartosc Y/N, czy ma byc uruchomiony pulipt WolfNCU
WolfNCU=Y

Navigation – mozliwe wartosci Y/N, czy ma przy starcie byc uruchomiona nawigacja
Navigation=N

WolfToolbar – mozliwe wartosci Y/N, czy uruchomic pasek narzedzi WoolfToolbar
WolfToolbar=Y

WindowsMode – mozliwe wartosci Y/N, czy uruchomic w trybie okna
WindowsMode=Y

W ponizej sekcji wpisujemy sciezki dostepowe do kompenentow, sa one polaczone z powyza sekcja, jezeli wpiszemy zle sciezke i ustawimy uruchomienie danego komponentu to wyskoczy nam oczywiscie blad.

Sekcja Program

[Program]

WolfNCU – sciezka do pulpitu/nakladki WolfNCU
WolfNCU=\sdmmc\WolfNCU\WolfNCU.exe

Navigation – sciezka do domyslnej nawigacji
Navigation=\sdmmc\GPS_Soft\iGO_2007_08\navngo.exe

WolfToolbar – sciezka do paska narzedzi Woolftoolbar
WolfToolbar=\sdmmc\WolfNCU\WolfToolbar.exe

Uwazam, ze najlepszym rozwiązaniem jest uruchamianie pulpitu + paska narzedzi. Tak tez jest ustawiony plik ini w mojej paczce.

Uwagi dotyczace plikow ini

Wazne jest aby skonfigurowac sciezki według wlasnego rozkładu oprogramowania. Nie można wpisywac przykładów podanych w poscie bo sa one ustawione według mojej nawigacji, no chyba, ze umieścicie programy w takich katalogach jakie sa podane.

Przykladowa sciezka do programu miomap znajdującego się na karcie i uruchamianego plikiem miomap.exe będzie wyglądać: \sdmmc\miomap\miomap.exe I w ten sposób tworzymy analogicznie sciezki do innych programow

Druga wana rzecza jest zachowanie nagłówków w nawiasach kwadratowych sa to tzw sekcje np. jeżeli ma gps to ustawienia(wpisy) będą po [Gps].

Zrzuty z obecnej wersji

Ekran startowy

Pulpit

Pasek narzedziowy

Okno ze skrotami do programow

Historia

Do aktualizacji ......

Uwagi

Temat ten bedzie na bierzaco aktualizowany i rozszerzany. Na razie tyle i milej zabawy. Wszystkie uwagi, sugestie, pomysly na razie mozecie tutaj pisac w tym temaci, jezeli admini zdecyduja inaczej to utowrza temat do dsykusji.

Pamietajcie zawsze aktualizuje pierwszego posta - wiec nowosci beda sie pojawiwac na pierwszej stronie.

Proponuje rowniez przetestowac inne skorki - wygladaja bardzo profesjonalnie.

Screen001.jpg
ScreenShot - biezacy screen
Plik ściągnięto 26424 raz(y) 68,41 KB

Ostatnio zmieniony przez navigator 2007-11-13, 01:22, w całości zmieniany 11 razy  

rsms 
Navi Expert
Akira MM517

Wysłany: 2007-10-13, 23:55   

Na Navi również działa. Bawiłem sie już nim jakiś czas temu gdy miałem jeszcze Navię.
Ktoś umieścił na tym forum link do tego programu i po sprawdzeniu napisałem nawet coś pełnego zachwytu na jego temat. No ale nie wzbudził wtedy chyba wielkiego zainteresowania, choć pasek od niedawna na forum dostępnyi z tego programu właśnie się wywodzi. Może teraz ten program spotka się z zainteresowaniem i uznaniem takim na jakie zasługuje.

Luccas
GPS instruktor

Wysłany: 2007-10-14, 21:20   

Dzisiejsza aktualizacja dostepna, duzo rzeczy zmienionych m.i.

autoatrt, synchronizacja czasu przez gps, pasek narzedziowy itd.... + opisy tego w pierwszym poscie.

Zapraszam do sciagania i testowania dzisiejszej paczki 14/10/2007 :-)

[ Dodano: 2007-10-16, 22:26 ]
Czekam na jakies komentarze przytatnosci WolfNCU3, niech sie wypowiedza osoby ktore sciagnely paczke i bawily sie w/w prog. bo nie wiadomo czy warto dalej nad nim siedziec i rozwijac opis a moze zamykamy temat bo szkoda czasu i energii ?

ig00rek
azymut

Wysłany: 2007-11-12, 12:43   

Uzywam, to skomentuje: Bardzo dobry programik. Skin Luccasa coprawda nie w moim guscie, ale bardzo ladnie i jasno napisany wiec analizujac go i wprowadzajac zmiany mozna latwo nauczyc sie podstaw konfiguracji.

zapodam swojego screena zeby pokazac niedowiarkom, ze to naprawde bardzo konfigurowalna aplikacja i w zaleznosci od skina wyglada i dziala zupelnie inaczej.

nie korzystalem z toolbara itp. Generalnie to tylko podstawowy WolfNCU3

konrad.86
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2007-12-28, 22:58   

Na stronie http://www.wolfzone.co.kr pojawiła się nowa wersja tego prigramu ale niestetypo koreański/japońsku. Czy można jakoś zdobyć najnowszą wersje w języku angielskim i z kąd gdzie można znaleźć skiny w rozmiaże 320x240

Tomas
azymut

Wysłany: 2008-03-02, 21:50   

Luccas, Jestem nowy i bardzo dużo mi pomogliście ale gdy wziąłem się za WOLFCNU wszystko się skończyło. Chodzi o to, że nie mogę ściągnąć tego programu ani z linku bo wyskakuje jakiś błąd ani z neta bo nigdzie nie ma tego programu. Bardzo proszę o sprawdzenie i ew. pomoc. Z góry dziękuję.

navigator
Administrator

Wysłany: 2008-03-02, 22:05   

Linki lukassa działają.

Ale aby odciążyć jego serwer proponuje pobrać stąd :

http://www.speedyshare.com/776885387.html

http://www.speedyshare.com/517603837.html

MC Ravel 
Waypoint

Wysłany: 2008-03-06, 21:10   

WITAM
A co zrobic jak w mojej AKIRZE 517 zmienilem nazwe karty na :Storage Card i program mi niechodzi ????

Pozdrawiam

Luccas
GPS instruktor

Wysłany: 2008-03-06, 21:38   

Cytat:
A co zrobic jak w mojej AKIRZE 517 zmienilem nazwe karty na :Storage Card i program mi niechodzi ????

zmienic wszystkie pliki konfiguracyjne i tam gdzie masz sdmmc zamieniasz na taka nazwe jaka dales karcie, w twoim wypadku to Storage Card (uwazaj na duze litery musisz dac tak jak to nazwales).

pabblo1
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-05-16, 11:20   

jak zrobic nastepny przezroczysty przycisk? Ciagle pojawia mi sie tlo pod tekstem.

[ Dodano: 2008-05-28, 11:18 ]
I nikt mi nie pomoze ??

WoGuziczek
azymut

Wysłany: 2008-08-01, 20:53   

Żadne z linków w temacie nie działają.
Może ktoś wstawić link na rapidshare?

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2008-08-02, 06:41   

WoGuziczek napisał/a:
Żadne z linków w temacie nie działają.
Może ktoś wstawić link na rapidshare?

Post Luccasa pochodzi sprzed roku. Linki masz w poście Navigatora.

Odpowiedz do tematu