Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
DUTSLaunch - Rosyjski SystemInformation ?
Autor Wiadomość
meehoo 
Waypoint

Wysłany: 2013-07-17, 07:59   

O kurcze, zegarki są imponujące. U mnie problem jest taki, że wyczaiłem gdzie są te pliki zegara, który mnie interesuje. jest on zaszyty w pliku ini w takim kodzie:
Kod:

[TIME]
x = 40
y = 450
Width = 100
Height = 25
Size = 22
Weight = 700
Color = 16777215
Command = \SetTime.exe
Name = IDS_TIME

I mogę nim przesuwać po całym polu nawigacji, ale kompletnie nie wiem, jak zamienić mu cyfrowy wyświetlacz na wskazówki, albo jak podpiąć/włączyć właśnie jakiś zewnętrzny program typu "clock.exe", zamiast tego standardowego. Ponadto najlepiej by było, gdyby zegarek analogowy był transparenty bo ja sobie podłoże pod niego swoją grafikę. Generalnie moje menu, które chcę zrobić, ma się okroić tylko do jednego ekranu. Na środku wielki zegar analogowy, a pod spodem 8 ikonek w rzędzie. Wszystko już wiem jak sobie poukładać, pociąć i w ogóle, ale za Boga nie wiem jak odpalić jakiś program z poziomu ini nad moje menu.

sebachu 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-01-17, 01:00   

Marku_aa _zainstalowałem DUTSLaunch speedmeter z twojego chomika Spedeo_320x240 do navi w quadzie nie mam w nim predkościomierza licznik jest REWELACJA mam tylko prośbę do was czy jest szansa dopisac w programie licznik kilometrow z resetem lub tak jak jest w aucie jeden na satałe a drugi z resetem

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2014-01-17, 13:41   

sebachu napisał/a:
czy jest szansa dopisac w programie licznik kilometrow z resetem lub tak jak jest w aucie jeden na satałe a drugi z resetem

Niestety nie, ale polecam np:
http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=1019

sebachu 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-09-24, 20:20   

Mam kolejny problem na navce z biedronki navia 45 programik chodził rewelacyjnie ale navigacja nie wytrzymała zmieniłem na Medion gopal pna205 i mam problem z sygnałem GPS nie łapie go na zadnym porcie i szybkosci robiąc test pokazuje com 2 speeed 256000 nie działa
AM łapie GPSa na com 2 / 4800 i jest ok gdzie szukac problemu?

sebachu 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-09-25, 04:33   

inne speedmetery typu tachospeed,gps speed itp działają poprawnie tylko DUTSLaunch nie łapie sygnału czy jest mozliwosc przypisac mu port i predkosc na sztywno w pliku config i zeby gps był zawcze włączony

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2014-09-25, 16:00   

sebachu napisał/a:
czy jest mozliwosc przypisac mu port i predkosc na sztywno w pliku config i zeby gps był zawcze włączony

Tak jest,
przytrzymaj ekran około 3 sek. i wejdź w Ustawienia, GPS,ustawienia, szybkość - i "minusem" pukaj dotąd aż wskoczy 4800 (tu prawdopodobnie jest problem) potem zatwierdź zmianę "OK".

sebachu 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-09-26, 00:09   

robiłem juz tak i jesli zatwierdzisz GPS aktywny OK wstecz to GPS jest przekreslony a jesli po zmianie predkosci ustawie GPS wyłączony i zatwierdze OK wstecz GPS pali sie na czerwono i jest mozliwość go włączania i wyłanczania GPS ON/OFF na ekranie ale sygnału nie znajduje czy moze to ktoś sprawdzić na innej navi czy ten problem jest tylko u mnie

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2014-09-26, 07:58   

Myślę że powinieneś jeszcze poeksperymentować z szybkościami portów.
Istnieje także możliwość wprowadzania wartości z ręki za pomocą np. notatnika, poprzez edycje pliku DutsLaunch.cfg.
Linia GSPD odpowiada za wartości szybkości portu, i tak:
GSPD=1 - 1200
GSPD=2 - 2400
GSPD=3 - 4800
GSPD=4 - 9600
GSPD=5 - 19200 itd.
Linia GOFF = 0/1 to Gps aktywny lub nie aktywny
Linia GCOM to nr portu.
Dodam jeszcze że należy pamiętać aby po każdej wprowadzonej zmianie w pliku .cfg ponownie uruchomić Dutsa.

Odpowiedz do tematu