Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Lark 43.2 z MM zawiesza sie
Autor Wiadomość
robert1b
młodszy inspektor GPS
robert1b

Wysłany: 2010-10-26, 20:46   Lark 43.2 z MM zawiesza sie

Od kiedy udało mi się zainstalować na karcie MapaMap Top i uruchomić co jakiś czas program się zawiesza, a w szczególności przy widoku 3D. Zmieniłem na widok CUBE i jest lepiej.
Czy ktoś już spotkał się z tym problemem ?
Oryginalnie na urządzeniu był prgram LarkMap, ale podczas instalacji MM przez nieuwagę został usunięty. Nie mam na niego klucza licencyjnego więc nie mogę go ponownie zainstalować. Dlatego muszę używać to co mam.
LarkMap nie zawieszał się dopóki go miałem.

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-10-28, 12:46   

Jak odblokowywałeś mapę?

robert1b
młodszy inspektor GPS
robert1b

Wysłany: 2010-11-01, 21:02   

Uruchomienie MapyMap jest bezproblemowe. Wystarczy w ustawieniach nawigacji jako program startowy wskazać na MM i wszystko gra. Aplikacja uruchamia się automatycznie.
MM mam oryginalny z licencją.
Poza tym odzyskałem licencje na LarkMap, zainstalowałem ją ponownie i sprawdzam teraz czy ten program tez się zawiesza czy nie. Na razie jest OK. Czyli problem musi być z MM.

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2010-11-01, 21:04   

jestem_ktoś napisał/a:
Jak odblokowywałeś mapę?
I jaką wersję użyłeś? Jeśli nie dla larka i patchowałeś NoOEM, to czasem są problemy
I jak instalowałeś?

robert1b
młodszy inspektor GPS
robert1b

Wysłany: 2011-03-10, 11:27   

Dostałem nową wersję MMTopLark682 i problem wciąż ten sam. Instalowane było na karcie z pliku ZIP zgodnie z instrukcją.
Zauważyłem, że zawieszanie jest związane ze skalą. Jak po włączeniu zmieni się skalę mapy (większe zbliżenie) to po jakimś czasie aplikacja zwisa.
Jak nie zmieniam skali to do tej pory nie zauważyłem aby się zawiesiła.

[ Dodano: 2011-03-10, 23:08 ]
Wciaz zwisa. Oryginalnie jest na niej aplikacja LarkMap i ona dziala. Nie zawiesza sie. Ale ma slabe mapy.

[ Dodano: 2011-03-17, 15:13 ]
Prawdopodobnie udało mi się problem usunąć.
Poczytałem na forum trochę na temat problemów z czasem na Lark 43.2.
Inni pisali że na 43.2LM problemu brak. Co jest prawdą jednak złe ustawienie strefy czasowej powoduje zacinanie się nawigacji MapaMap. Łatki od Lark-a na wersję 43.2LM nie da się wgrać gdyż brak jest ikony "Uaktualnienie". Ustawienie z poziomu windows strefy czasowej nic nie daje. Jednak jak sprawdziłem w rejestrze jest cały czas ustawiona domyślna strefa czasowa "Pacific". Zmieniłem ją na "European Standard Time Central" i od tej pory nawigacja, ani razu się nie zacięła. Nie wiem czy moje ustawienie po pełnym resecie zostanie zapamiętane, ale nie jest to takim problemem jak się wie gdzie jest błąd i przyczyna zacinania się.
Uruchomiłem jeszcze na nawigacji menu Anna i teraz jest super.
Mam nadzieję że pomogłem innym którzy walczyli z podobnym problemem zacinania się nawigacji MapaMap na Lark43.2LM.

Odpowiedz do tematu