Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja na rower
Autor Wiadomość
irek2612 
Waypoint

Wysłany: 2013-02-22, 13:48   Mapy dla rowerzystów

Witam, w jakim programie gps typu AutoMapa itd. są trasy rowerowe?

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2013-02-22, 14:20   

Co to znaczy "typu AutoMapa"?
Szukasz programu z taką ilością błędów przy wyznaczaniu trasy, czy tak dokładna bazą adresową?

P.S. Przeczytaj watek, do którego dołączyłem Twój post (regulamin, p.4)

adijos93 
GPS instruktor
Honor 4C

Wysłany: 2013-02-22, 23:36   

Jeśli chodzi o dobrą mapę na rower to sprawdź mapę topograficzna garmina
Chociaż nie wiem czy aktualizacje jej jakieś są.

MapaMap Win CE Europa ? : Lark 50.3

terragady
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-06-26, 16:46   Nawigacja na rower - nagrywanie śladu oraz odtwarzanie

Witam, co polecacie dobrego na rower? (ew dodatkowo na hiking).
Do tej pory używałem endomondo ale wiadomo że z wersji na wersję robi się coraz gorszy i wszędzie wchodzą te opcje premium itd itd.
Zainstalowalem sobie Locusa oraz Oruxa. Orux nie przypadł mi całkowicie do gustu więc od razu się go pozbyłem. Natomiast Locus jest dośc dobry. Mam fajne mapki wektorowe offline.
Tylko ze śladem jest problem, wychodzi mi taki zygzak trochę, dziwnie to wygląda, na endomondo było lepiej ale moze to tylko kwestia ustawień? Mam ustawione 5s; 5m; warunki zapisu - oba; maksymalna dokładnośc 200m (nic nie ruszałem). Podoba mi się też tutaj że można nawigować po śladzie lub trasie (track/route) choć do końca nie rozróżniam tych dwóch metod. Może ktoś po krótce wyjaśnić? I czy jak np podczas trasy dodam jakiś punkt to zapisuje mi go w pliku śladu czy oddzielnie?
ma ktos jakieś doświadczenie z nawigowaniem w Locusie? (oczywiście nie chodzi mi o tą "nawigację" wbudowaną bo ona prowadzi tylko po drogach, ale o tą nawigację po trasie lub śladzie, że pokazuje takie szare strzałki że np jesteśmy oddaleni od śladu itd.
Zainstalowałem jeszcze MyTracks od googla ale głupotą chyba by było uzywanie locusa i jednoczesnie MyTracks, choć nawet widziałem ze istnieje taka opcja w locusie żeby korzystał z MyTracks (która u mnie nie działa imho).
Jeszcze w endomondo dość fajna była autopauza, wtedy rejestracja się zatrzymywała, czas nie leciał, średnia nie spadała

eskimos16
azymut

Wysłany: 2014-05-04, 17:32   Oprogramowanie nawigacyjne do podróży rowerowych

Witam
poszukuje oprogramowania do nawigacji Modecom MX 2 żeby uzyskać mapy z trasami rowerowymi (np. dukty leśne, szlaki rowerowe, drogi utwardzone itp.) znacie jakiś dobry program. Posiadam Automape i jest dobra ale do samochodu, garmina XT - nie jest zła lecz jest problem z wyznaczaniem trasy (na PC) i wgraniem jej do nawigacji (z win CE).

Znacie jeszcze jakieś dobre oprogramowanie lub myk żeby wgrywać trasy do garmina ?

[ Komentarz dodany przez: jacekp1313: 2014-05-04, 20:48 ]
------------------------------------------------------------------------------------------
Dołączyłem do istniejącego wątku
Przypominam o regulaminie forum - punkt 3

[ Dodano: 2014-05-10, 21:06 ]
Ponawiam pytanie poprzednie oraz dodaje to w garminie na WIN CE nie można dodawać tras wytyczonych w programach na PC... jest to dość kłopotliwe....
Posiada ktoś skonfigurowaną mapę do Oziego południowej Wielkopolski ? może akurat to będzie dobry program na wycieczki rowerowe.

Odpowiedz do tematu