Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2011-12-30, 23:56
PNi350 i MioMap - Udalo sie !
Autor Wiadomość
sirmike
Waypoint
PNI 350

Wysłany: 2007-08-14, 16:39   PNi350 i MioMap - Udalo sie !

otoż udalo sie wgrac MioMap 3.2 i to w dodatku wyswietlanie jest poprawne i rysik pasuje do obrazkow. Na razie super dziala. Ale pozwolcie ze w sprawach MioMap bede pisac w innych naglowkach. Bo tu i tak raczej nikt nie bedzie zagladac.
Natomiast ponawiam pytanie - jak zrobic zeby domyslna strefa czasowa w urzadzeniu nie był PACYFIK tylko Europa Centralna. Grzebalem w rejestrze i nawet cos zmienilem ale po resecie znowu jest zle? Czy jest jakas rada na to?
Drugi problem to to ze po on/off ginie mi rejestracja ma w MapaMap 4.0 for pocket i musze wklepywac wszystko od nowa. Jak sobie z tym poradzic

navigator
Administrator

Wysłany: 2007-08-14, 20:52   

Cytat:
Ale pozwolcie ze w sprawach MioMap bede pisac w innych naglowkach. Bo tu i tak raczej nikt nie bedzie zagladac.

To ja uparcie przenosiłem twoje posty tutaj. OK. zgoda podczepiaj się do odpowiednich tematów na forum pod 4 warunkami.

1- dodaj w swoim profilu nazwę twojego GPS-a
2- zaczynaj każdy post od [PNi350] - aby nie wprowadzać zbytecznego zamieszania
3- bardzo specyficzne i indywidualne pytania zadawaj w formie skróconej we właściwym temacie i przenoś dyskusję do Prawie jak Navia i Akira - ale jednak inny sprzęt
4 -Jeżeli problem rozwiążesz to podaj informację o tym oraz opis działań , które odbiegają od standardowych dla Navi i Akiry

Jeżeli pojawi się więcej użytkowników PNi350 to macie szanse na własne sub forum.

Zyczę powodzenia i zapraszam do dalszej współpracy !

marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2007-08-28, 19:20   

PNi350 odblokowane :D

Pulpicik funga - MapaMap 4.02 na pokładzie, TomTom 6 też działa :D

Możesz wrzucić miomap działające na tym na rapida :?: - Nie chce mi cholera ruszyć

Co do kodów i ich znikania - nie wiem czemu ale nawet po instalacji na SD i Flashu mapa woła o kody - problem chwilowo nie rozwiązany
Ostatnio zmieniony przez marek216 2009-11-17, 13:31, w całości zmieniany 1 raz  

sirmike
Waypoint
PNI 350

Wysłany: 2007-09-02, 21:13   

marek216 napisał/a:
PNi350 odblokowane :D

Zaintersowanych zapraszam na gg lub PW

Możesz wrzucić miomap działające na tym na rapida :?: - Nie chce mi cholera ruszyć

Co do kodów i ich znikania - nie wiem czemu ale nawet po instalacji na SD i Flashu mapa woła o kody - problem chwilowo nie rozwiązany

marek216 napisz jak wrzucic na rapida (a moze ci mailem przesłac?)

marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2007-09-02, 22:55   

może być na e-mail , bez głosów i map to nie całe 10 MB

zbigi 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2007-09-10, 21:42   

Sirmike, czy chciałoby Ci się wysłać mi (też na maila) tego miomap, który Ci chodzi? Siedzę nad tym PNi350 już dwa tygodnie i na razie chodzi mi tylko mapamap 4.
A może Ty, marek216, okażesz się solidarny i tak jak sam dostałeś podzielisz się z kimś innym?
Z góry dzięki

Manta Easy Rider GPS-030

marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2007-09-10, 23:39   

1. poklikaliśmy sobie ale nic nie dostałem - wymieniliśmy poglądy :D
2. solidarny :?: Jak będzie chciał to sam zamieści
3. żeby ruszyło coś innego niż mapamap 4 trzeba to odblokować

Dziwi mnie roszczeniowy charakter wypowiedzi kogoś kto nie ma żadnego wkładu w forum :!:

Chcesz dostawać zacznij dawać :!:

Serwis elektroniki: www.soft-serwis.eu
Części i narzędzia: www.sklep.soft-serwis.eu
Projektowanie urządzeń: www.fenikstech.pl
Ogłoszenia dla elektroników: www.elektronika.sprzedawaj.eu

Nie pomagam na PW/GG/e-mail !
Ostatnio zmieniony przez marek216 2007-09-11, 06:19, w całości zmieniany 1 raz  

chris_m
guru
-od podpierania muru

Wysłany: 2007-09-11, 01:45   

...żeby DAĆ trzeba MIEĆ... :roll:
hmm, marek216, chyba dużo się nie pomylę, że najpierw jednak coś wziąłeś a dopiero później zacząłeś dobra rozdawać... ;-)
noo, chyba że jesteś producentem to sorry :idea: :-P

oczywiście witamy zbigi na forum, nie patrz na marka bo on tutaj posród akirowców i naviowców odrobinę samotny to i ciut nie w sosie ;-)
tym bardziej że userowi sirmike ostatnio sprzęt odmawia posłuszeństwa :-|

jak sam widzisz userów z twoim sprzętem ciut mało
no chyba, że marek216 popatrzy przychylniej... jakby co to z sirmike piwko już popijał...więc mógłby ci podpowiedzieć gdzie te kapsle wspólnie schowali :mrgreen:

ale z tego co tu echo niesie po forum to sirmike rzeczywiscie ma ostatnio mały problem ze swoim PNi350,
nie zawadzi rzucić okiem:
http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?p=2151#2151
...więc może jako użytkownikowi tego samego sprzętu zakiełkuje ci jakiś pomysł...

a jak to mówią rdzenni mieszkańcy Ameryki: wymienić skórkę liska na koraliki to całkiem dobry interes... :idea:

pozdrawiam

... a hen wysoko hen satelitek
wcionz dla nas kronzy łoj straśliwa moc...

>takiej łoncki sukać ze świecką<
;-)

marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2007-09-11, 06:15   

Cytat:
hmm, marek216, chyba dużo się nie pomylę, że najpierw jednak coś wziąłeś a dopiero później zacząłeś dobra rozdawać...

no to się pomyliłeś
bo mi nikt tu nie pomógł ;( - pokaż mi tu sposób na PNi
sam rozlokowałem sprzęt i walczę z softem - długie godziny walki

nie ma tu ani na innych forach - na odblokowanie thomsona również nie ma ( odblokowałem wszystkie )

nawet na navie czy akire jest inny sposób niż podmian plików czy zmiana nazwy- nawet szybszy i pewniejszy

Cytat:
noo, chyba że jesteś producentem to sorry :idea:

tego nie kumam

Cytat:
oczywiście witamy zbigi na forum, nie patrz na marka bo on tutaj posród akirowców i naviowców odrobinę samotny to i ciut nie w sosie

no niby tak bo używam Palm m515 i mio168

PNi 350 odblokowałem dla szefa - odblokowywaniami nawigacji jakiś czas się zajmuję i robie prawie każdą

a co problemów sirmike'go to po prostu pada mu bateria - poklikaliśmy o tym

rsms 
Navi Expert
Akira MM517

Wysłany: 2007-09-11, 08:08   

"nawet na navie czy akire jest inny sposób niż podmian plików czy zmiana nazwy- nawet szybszy i pewniejszy"
ciekawe stwierdzenie.. ale jak na razie całkiem gołosłowne.. cos nie wygladasz na człowieka chetnię dzielącego sie czymś.. większośc użytkowników tego forum po prostu by podała ten sposób a nie pisała takie zdanie.. Wygląda że Ty należysz do mniejszości..

chris_m
guru
-od podpierania muru

Wysłany: 2007-09-11, 09:38   

z tego co osobiście zdołałem doswiadczyć na forum (a i nie tylko tutaj) to niesienie pomocy potrzebującym jest przypadłoscią wysoce zaraźliwą
...więc i może też na niego po drutach przejdzie ;-)

tylko ostatnio coraz chłodniej sie robi to i rdzy więcej na drodze roznosiciela
...może być trudno z infekowaniem z premedytacją :mrgreen:
no ale walczmy jak się da :-P

a nuż infekcja już ciut zaawansowana... można sprawdzić:
marek216 dawaj nam tu ten łatwiejszy i szybszy sposób na akirki i navie, o którym wspomniałeś...
piwko na ciebie czeka a jak już pewnie wiesz admin i jego lodóweczka są znani z gościnności :idea: ;-)

-----
zbigi wal ze sprawą do sirmike na pw lub maila (masz pod jego postami kontakty)
niech ci napisze jak włożył i który link mu podpasował

chłop sam się reklamował więc niech odpokutuje :-P
Cytat:
otoż udalo sie wgrac MioMap 3.2 i to w dodatku wyswietlanie jest poprawne i rysik pasuje do obrazkow. Na razie super dziala.

-----
apropo marek 216 co do tego niezrozumianego "producenta":
może i doszedłeś sam co i jak biega w sprzętach, szczerze jestem pod wrażeniem, bo ja to całkowite beztalencie pod tym względem :oops:

no, ale żeby cokolwiek do urządzonka włożyć to musiałeś skądś te mapki i pochodne zassać
a w necie nie rodzi się nic nawet po b.obfitych opadach
(co prawda czesto lubię porównywać każde forum do wspaniałych lasków z grzybkami...tylko chodzić i zbierać...no, ale w naturze rosną same... na forach to się jeszcze nie udało... :-( )
...więc "producent" tyczy tych mapek...
...nie wiem jak ty ale ja takiej linii produkcyjnej nie posiadam niestety...
podwątek OFF ;-)

pozdrawiam uczestników tematu
...jest rozwojowy więc lecę przygotować browarek 8-)

;-)

zbigi 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2007-09-11, 12:03   

Ponieważ od tych, ktorzy sa zaawansowani w odblokowywaniu PNi350 (urzadzenie o Mapamap Traffic) za wiele nie sposob dostać, postanowiłem w odpowiedzi na zarzuty, że nic nie wnosze i mam roszczeniowy charakter postów. ujawinić to, co wiem o odblokowaniu tego urządzenia, żeby wnieść - jak to pisał marek216 - wkład na forum.

Zanim jednak to zrobię (osobnym postem, z domu, bo teraz jestem w pracy i tylko mam 5 minut na ten wpis) - trochę wyjaśnień.

Tak, rozmawialiśmy na GG, wymieniliśmy podglądy itp. Dostałem też wcześniej kilka propozycji handlowych od marka216, polegających na sprzedaży "know how" odnośnie odblokowania PNi350:

Cytat:
Zapisana :: Wiadomość
Od: marek216
Do: zbigi
Wysłany: 2007-09-06, 23:59
Temat: witam
mam propozycję:
http://allegro.pl/item241...fic_pni350.html

Nie mam mu tego za złe, liczyłem jednak, że od niego, jako uczestnik roznych forów, można coś dostać w ramach wymiany poglądów, koleżenskiej pomocy: jakąś wskazówkę, podpowiedź. Nie oczekiwałem na gotowca. Nic z tego nie wyszło. Nie miałem za złe, skoro chce zarabiać na swojej wiedzy.
Aż tu nagle widzę post (zobaczcie wyżej):
marek216
Cytat:

Zaintersowanych zapraszam na gg lub PW

Możesz wrzucić miomap działające na tym na rapida - Nie chce mi cholera ruszyć

itd. aż do skutku, tj do prośby o przesłanie na maila (też wyżej):

sirmike
Cytat:
marek216 napisz jak wrzucic na rapida (a moze ci mailem przesłac?)

marek216:
Cytat:
może być na e-mail , bez głosów i map to nie całe 10 MB

i pewnie dostał, bo ja też dostałem od sirmike maila, który by mi pomógł, ale zanim przyszedł doszedłem do wielu rzeczy sam. Na tym wymiana próśb między markiem216 i sirmike nimi się skonczyła.

Trochę zaskakuje mnie atak marka 216:
Cytat:
Dziwi mnie roszczeniowy charakter wypowiedzi kogoś kto nie ma żadnego wkładu w forum

Przecież ja nie zrobiłem nic innego niż on, po prostu poprosiłem grzecznie:
Cytat:
Sirmike, czy chciałoby Ci się wysłać mi (też na maila) tego miomap, który Ci chodzi? Siedzę nad tym PNi350 już dwa tygodnie i na razie chodzi mi tylko mapamap 4.

Czy to miało charakter roszczeniowy? Nic nie dostałem i nie mam o to żalu. Ale skoro marku216 uważasz, że nic nie wnoszę do forum (a odkryłem je dopiero przedwczoraj), to zmienię tę sytuację i szczeółowo opiszę jak odblokować to urządzenie w stopniu, w którym potrafię to zrobić. Myślę, że to co ja wiem niektórym wystarczy.

Sorry, muszę kończyć. Dzięki chris_m za obronę. Trochę zawiodły mnie te fora (zacząłem na nie zaglądać przed tygodniem). Ci, którzy coś wiedzą nie chcą się podzielić wiedzą co do kierunku, w którą stronę warto lub nie warto iść, tylko wysyłaja posty z przechwałkami, co to już im chodzi, sami proszą o pomoc innych, a potem jak ktoś się też odważy poprosić o to samo, to atak. Może przykład idzie z góry (PiS), a może ja jestem po prostu za stary na uczestnictwo w tych forrach?

Jak obiecałem - po powrocie do domu - opiszę jak udało mi się odblokować moją Mapęmap Traffic (nie dostałem wraz z nią żadnej karty SD!) i musialem pójść tą drogą. Nie bede tez udawal, że wszystko, co do tego użyłem było przeze mnie zaprogramowane, napisane skompilowane itd., żadał choćby 100 zł za tę wiedzę. Dam po prostu opis krok po kroku, do czego doszedłem, może ktoś to rozwinie.

I opisałem to tutaj: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=437
Ostatnio zmieniony przez zbigi 2008-02-26, 09:48, w całości zmieniany 1 raz  

chris_m
guru
-od podpierania muru

Wysłany: 2007-09-11, 12:27   

zbigi wiek tu nie ma nic do rzeczy... mnie też bliżej do ciebie niż do przedszkola ;-)

a każdy dzieli się tym na ile go stać i na ile ma ochotę
czy to będzie słowo czy pięć w równym stopniu każde forum zyska

marek216 (a sirmike to osobny rozdział równie wielostronicowy ;-) ) juz przez samo ogłoszenie co można ewentualnie z powyższym sprzętem zrobić, wniósł na forum konkretną wiedzę
za co jestesmy wdzięczni i prosimy o więcej...browarek zarezerwowany 8-)

ponownie pozdrawiam i czekamy na Wasze ładne przepisy co i jak :idea:

;-)

marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2007-09-11, 16:18   

żeby nie było że jestem ćwok i nie pomagam

Zapraszam na www.elektroda.pl gdzie pisze pod tym samy nickiem - tam pomagam chętniej .

http://www.elektroda.pl/r...rofile&u=111713
punktów "pomógł " ponad 500 ( inna sprawa że nie kazdy klika - nawet jak mus się pomoże )

Dlaczego ?

Bo jak zaczynałem to mi tam pomagano - tu i na pdaclub - rzucałem pytanie i nastawała cisza.
Wszelkie problemy rozwiązałem sam - poświęcając na to masę czasu i jakoś nie wiedzę powodu żeby pomagać, skoro mnie olano. Obecnie jestem na etapie, że odblokowuję prawie wszystko. Doszedłem to tego sam - opisów na winCE 5 w sieci nie ma.

również chętniej pomagam na gps24 - to też doceniono. Może słabo bo mało tam piszę w porównaniu do elektrody

co do odblokowania navi - zmiana jednego wpisu w rejestrze załatwia problem

Cytat:
no, ale żeby cokolwiek do urządzonka włożyć to musiałeś skądś te mapki i pochodne zassać
a w necie nie rodzi się nic nawet po b.obfitych opadach

z zasysaniem nie przesadzam ( jedynie do testów i won lub kupno ) - oryginał miomap dostałem do mio, którego używam dziennie, mapamap jest ze mną od wersji 2.0 - kupiłem z mio w promocji w media , jest na fakturze. Okazyjnie odkupiłem AutoMape zanim ją zarejestrowano w wersji 3.9.7.1 ( niestety czas na update minął i AM4 nie mam - chwilowo nawet nie chcę bo widziałem jak to działa )

inna sporawa że wiem gdzie leżą niemalże wszystkie mapy i programy do nawigacji.

Ok oznaka dobrej woli - to zna to oleje a kto nie zna ten skorzysta "
http://forum.ppcwarez.org...ff960092edae7f9

co do przechwałek - rzuć okiem na komentarze z allegro. Będzie jasność czy to przechwałki czy fakty

Cytat:
Nie mam mu tego za złe, liczyłem jednak, że od niego, jako uczestnik roznych forów, można coś dostać w ramach wymiany poglądów,

a to ciekawe - dwa posty i wymieniasz poglądy ??? jakie lub jak ???

Jeśli chodzi o fora to chyba jestem "starym wyjadaczem" ( mogę podać jeszcze kilka na których można mnie złapać pod tym samym nickiem ) i dość szybko wyczuwam kto tylko bierze a kto może coś od siebie dać.

Niestety tych pierwszych jest dużo więcej niż tych drugich - prześledźcie początki for a stan obecny - pytających wielu a odpowiadających kilku. Na początku było inaczej - wiedzę wymieniali ci którzy mieli coś w zamian. Nie było podziału na biorących i dających.

Dlaczego mam nie zarabiać na czymś co jest legalne ( nawet fakturę dostaniesz jak poprosisz ), nie narusza prawa i dóbr osób trzecich, jest tylko i wyłącznie wynikiem mojej pracy i czasu potrzebnego na zdobycie wiedzy ??

chris_m
guru
-od podpierania muru

Wysłany: 2007-09-11, 17:58   

no to miło nam że wreszcie zajrzał do nas oblatany gość, i nie doczytywać się tu proszę żadnych podtekstów...z pewnoscią, jak mówisz masz większy staż na forumowiskach niż nie jeden z nas...
nie bedziemy sprawdzać bo wierzymy na słowo,
no wiec dobrze że wpadłeś, jak juz powiedziałem wczesniej: miło nam ;-)

-------
co do zatwardziałego milczenia na twoje pytania dotyczące PNi350

od początku działalnosci edukacyjnej na naszej łaczce pytałeś jedynie 2 razy sirmike o sprawy działające konkretnie na tym sprzęcie, lub o coś nowego dostepnęgo na te maszynki
Cytat:
Jak możesz to podaj linka do AM4 na PPC

Cytat:
Możesz wrzucić miomap działające na tym na rapida - Nie chce mi cholera ruszyć

więc wytłumaczenie ciszy z naszej strony jest proste i jasne:
forum, na co nawet sama nazwa wskazuje, jest odwiedzane w lwiej części przez użytkowników Navii i Akiry,
no i co również wazne niniejsze forum jest stosunkowo młodym organizmem, a i userzy w przewazającej częsci są świeżymi posiadaczami GPS-ków wiec do tak zaawansowanych for z których przybywasz to nam odrobinę brakuje... zwykła sprawa

za kilka latek moze i będziemy równie oblatani, czego sobie i wszystkim życzę 8-)

no i większośc z nas ze sprzętem (w tym przypadku PNi350) nie miała do czynienia
a rady typu "a może" czy "chyba" miałyby nikły sens... sam przyznasz

a na sprawy które przykładowo poruszał sirmike (staż ma u nas jakby nie było odrobinę dłuzszy od ciebie) w miarę możności się odpowiadało... ale sprawa w większosci przypadków niestety jak wyzej :-/

a ponieważ traktujemy innych tak samo jak i nas więc dla bratnich maszynek został stworzony, jak widzisz, osobny dział, coby zagubieni jednak sie odnaleźli...
no i chyba nieźle...przykładem user zbigi... trafił, ale czy go bracia z PNi350 przyjmą z otwartrymi ramionami to jeszcze jak widać otwarta sprawa...
chociaż sirmike już, jak zrozumiałem, jest na etapie otwierania kapsla :idea:

-------
nawiązując do for, które wymieniłeś, tam jest ładny przegląd sprzetów więc i większa szansa, że odpowiedź sie znajdzie prędzej i trafi na człowieka, który miał w rękach nie jedną rzecz

wiec nie można forum wypełnionego różnej maści GPS-ami porównywać z forum poświęconemu GPS-kom z konkretnego wybranego przedziału

-------
Jak napisałem miło, że masz chęć udzielać się również na naszej łączce... ale jeszcze milej nam bedzie gdy postawisz znak równości pomiędzy sobą a osobami dopiero wdrażającymi sie w sztukę a la forum...
tak jak to przyjęło się czynić na naszym forumowisku
....a gdzie indziej mogą rzecz jasna panować odmienne zwyczaje... no, ale jakby powiedzieli właśnie np. "starzy wyjadacze" elektrody czy pdaclubu, do tego co i jak błyska u nich to nam wara...

i zgadzam sie z powyższym w całej rozciągłosci zagadnienia :-P

-------
nadal czekamy na otwarcie skarbnicy wiedzy przed mniej zaawansowanymi w temacie uzytkownikami sprzętu PNi350 :idea:

"oznak dobrej woli" w postaci linków, gdzie czeka niektórych pół roku szukania jednego konkretnego zdania, raczej większość nie przełknie... :-?
wiec jezeli nie posklejały ci sie jeszcze klawisze od nieużywania to wal śmiało pełnym i otwartym tekstem,
wówczas to bedzie TO ;-)

-------
a co do Navii :-D
widzę że rzeczywiście ciężko ci idzie dzielenie się bułką :-|
Cytat:
co do odblokowania navi - zmiana jednego wpisu w rejestrze załatwia problem

już mniej miejsca i słów by zajeło "jak", a nie, że jest jakaś możliwość... :idea:

Polemizujac na ten temacik (chociaż to nie miejsce dla Navii) to zmiana wpisu w rejestrze dla początkującego usera jest znacznie trudniejsza niż zmiana nazwy wybranego pliku
.....więc czy "sposób łatwiejszy i szybszy".....hmmm

pozdrawia jak zawsze wsłuchujący się uważnie w każde słowo każdego usera
chris_m 8-)

----------------------
no to marek216 przegoniłeś mnie między klawiszami odrobinę ;-)
jeszcze trochę a wszystkie "qwerty" co do jednego by mi się zbuntowały...
... a kto lubi widzieć transparenty na własnej klawiaturze :mrgreen:

--------
rzeczywiście jak popatrzę na te pościki z boku to ciągną się jak jamnik nie przymierzając...i mało co na tytułowy temacik....
więc jak coś to proszę braci, którzy pełnią charytatywny dyżurek o wyszpadlowanie ich...aby z rozmachem bo juz korzonki zapuszczają :D

;-)
Ostatnio zmieniony przez chris_m 2007-09-11, 20:16, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu