Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Peiying GPS 5150 reanimacja
Autor Wiadomość
satmir 
Waypoint

Wysłany: 2010-08-12, 11:01   Peiying GPS 5150 reanimacja

Witam trafiła do mnie nawigacja 5150 z uszkodzoną baterią spuchła .
Niestety po wymianie ,startuje tylko logo Alien i nic nie da sie zrobić . dzwoniłem do serwisu ,powiedzieli ze ten model potrzebje programatora który oni maja . Nie chce mi ie wierzyć ,w srodku falash hy27us08121 nie wiem co dalej z tym począć sprzęt po gwarancji nie chce mi sie wysyłac ,nawi jeszcze nie moja wiec chciałem ja wmiare szybko zrobić .Moze jest jakiś reset powracający do głównego meny czy cos? Nawi nie komunikuje sie z kompem . wyświetla tylko ze nie rozpoznano urzadzenia .Powinna omunikowac sie z aktivesync-iem .
mam druga sprawną .Prosze o pomoc .

[ Dodano: 2010-08-12, 11:52 ]
Twardy reset pamięci pomógł . Zwarcie nogi nr 8 i trzymanie przycisku włączania .wszystko wróciło do normy .
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 Dzisiaj 14:24, w całości zmieniany 1 raz  

lindros
azymut

Wysłany: 2010-09-02, 15:01   

Witam
mnie to ne pomoglo :(
Prosze o pomoc
potrzebuje damp pamienci flash
mojna go zrobich za pomocom programu Atlas3_NR.exe
kto mi pomoje , moge wyslac go na email.

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2010-09-02, 15:12   

lindros, dumpa programem Atlas3_NR? Tym to raczej uśmiercisz nawigacje. Dumpy robi się programem DiskRW.

lindros
azymut

Wysłany: 2010-09-03, 09:59   

zrobil bym sam, ale nie mam jiwego nawigatora gps5150
mam tej ten program
pomujcie me prosze bardzo

thoric
azymut

Wysłany: 2012-05-20, 16:27   Peiying alien py-gps5150

Witam.
Posiadam nawigacje Peiying Alien PY-GPS5150 z systemem operacyjnym Windows CE Core 5.0 (posiadam klucz do systemu) i mapa na karcie pamięci iGO 8 Europe. Otóż problem polega na tym ze włączeniu nawigacji przyciskiem z tylu nawigacji pojawia się ekran startowy lecz nie ładuje plików i w tym momencie nawigacja się zacina i nie włącza dalej. Zarówno jak jest podłączona do ładowarki samochodowej lub komputera jak i również jeżeli nie ma podłączonego ładowania oraz kiedy karta z mapą jest wyjęta. Problem polega w oprogramowaniu nawigacji, lecz nie wiem skąd mógłbym ewentualnie pobrać winCECore 5.0 i jak zainstalować ten system na nawigację.

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2012-05-20, 20:31   

1. WinCE nie da się zainstalować - wgrywa się go programatorem do kości pamięci, a instaluje się na urządzeniu na nowo po każdym resecie

2. Co robiłeś od czasu, gdy urządzenie działało?

3. Dołączyłem do istniejącego wątku

drimkast
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-10-29, 12:51   

Aby nie dublować tematów, odświeżę ten tutaj.

Otóż posiadam nawigację Peiying Alien PY-GPS5150 i mam ten sam problem co kolega thoric - nawigacja wyświetla tylko początkowy ekran i zwisa. Pisałem do serwisu Lechpol, czy nie udostępniliby mi jakiegoś firmwaru serwisowego. Niestety spotkałem się z odpowiedzią odmowną. W związku z tym, czy nie macie może przypadkiem takiego firmwaru lub chociaż linku do niego?

A z drugiej strony, czy pomoże w tym przypadku ta metoda:
satmir napisał/a:
Twardy reset pamięci pomógł . Zwarcie nogi nr 8 i trzymanie przycisku włączania .wszystko wróciło do normy .
lub
Cytat:
Hard reset, czyli wciśnięcie rysikiem resetu na przytrzymanym przycisku on/off

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2013-10-29, 14:03   

Jeśli to ten Peying na MTK'u (można poznać po ikonie ładowania na ekranie na WYŁĄCZONYM urządzeniu), to resetowanie w ten sposób rejestru nie ma większego sensu. Lepiej wypróbować dostępne powszechnie FW do MTK'ów - są w wielu przypadkach zamienne. Sprawdź tylko czy pasuje rozdzielczość ekranu i ewentualnie pamięć RAM. Na początek próbuj wgrywania bez plików eboot'a (skasuj z paczki).

Odpowiedz do tematu